KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Uygun fiyatlı Apple Vision Pro iptal edilmiş olabilir

Uygun Fiyatli Apple Vision Pro Iptal Edilmis Olabilir169244 0

Bildiğiniz üzere Apple’ın WWDC 2023’te tanıttığı karma gerçeklik gözlüğü Vision Pro için bekleyiş sürüyor. Lakin tanıtıldığı günden bu yana ses getiren AR/VR başlığı, son dönemlerde gündemden biraz düştü. Bugün ise hem Vision Pro hem de başlığın uygun fiyatlı sürümüne dair taze bir rapor yayınlandı. Son bilgilere nazaran her iki aygıt, donanım ve tedarik sıkıntıları ile karşı karşıya kalmış olabilir.

Vision Pro’da tedarik sıkıntıları başladı

Bildiğiniz gibi Apple Vision Pro, sahip olduğu özellikler ile büyük bir gürültü koparsa da, yüksek satış rakamlarına ulaşması pek öngörülmüyor. Bunun nedeni ise 3.500 dolarlık fiyat etiketi. Bu nedenle The Information, Bloomberg ve farklı kaynaklardan Apple’ın daha ucuz bir karma gerçeklik gözlüğü planladığı tez edilmişti.

Apple analisti Ming-Chi Kuo ise, bu tezlerin aksini söylüyor. Yeni paylaştığı raporda Kuo, donanım ve tedarik meselelerine vurgu yaparak, başlangıçta planlanandan yarı yarıya daha az Vision Pro üretileceğini bildirdi. Bu da 2024 yılı için planlanan 1 milyon adetlik talebi karşılamaya neredeyse yetmiyor. Hasebiyle Kuo, 2025 yılında tanıtılması beklenen düşük maliyetli Vision Pro’nun da iptal edildiğini belirtti.

Ayrıca Apple Vision Pro 2’nin en geç 2027’nin birinci yarısında seri üretime gireceği kestirim ediliyor. Kuo’ya nazaran Apple, 2. kuşak gözlüğe kadar rastgele bir donanım yükseltmesi sunmayacak. Bu nedenle Kuo, Apple’ın maliyetleri düşürmediği sürece Vision Pro’nun sevkiyatlarında pek bir artış olmayacağını savunuyor. Görünüşe nazaran Vision Pro’nun iPhone üzere ana akım bir eser haline gelmesi biraz vakit alacak.

İçerik
Apple etkinliği: Apple Watch 9 ve Watch Ultra 2’den tüm beklenenler

Apple, 12 Eylül’de Türkiye saatiyle 20:00’da düzenleyeceğiz Wanderlust isimli aktiflik kapsamında iPhone 15 serisiyle birlikte1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
iPhone 15 Pro modellerin şarj hızı belli oldu: Gelişme yok!

Apple, her sene odluğu üzere yeni iPhone serisini tanıtırken batarya kapasitesi ve şarj suratları hakkında1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Microsoft’un Activision anlaşmasına son onay verildi! Artık sonuçlanıyor

Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Kurumu (CMA), Microsoft'un 68,7 milyar dolarlık Activision Blizzard satın alımı için1

2 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.