KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Türk Telekom ile Findeks Kredi Notunu Sorgulama

İçindekiler

Türk Telekom ile Findeks Kredi Notunu Sorgulama – Türk Telekom, size bir kolaylık sağlıyor ve findeks kredi notunuzu sorgulamayı sağlıyor. Türk Telekom ile findeks kredi notunuzu sorgulamak için yapmanız gereken kimlik numaranızı ve doğum yılınızı arasında 1 boşluk bırakarak yazmak. Bu işlemi yaptıktan sonra mesajı 1122’ye gönderin. Kısa süre içerisinde findeks kredi notunuz mesaj olarak telefonunuza ulaşacak.

Bu işlemi yaparken bilmeniz gereken birkaç nokta vardır. Bu önemli noktaları size başlıklar halinde açıklayacağız.

Abone Olmak

İlk olarak bir Türk Telekom abonesi olmaktır. Bu işlemin ücreti Katma Değer Vergisi ve Özel İletişim Vergisi dahil 14 ₺’dir.  Eğer bir Türk Telekom abonesi iseniz bu konuda hiçbir sıkıntı yaşamayacaksınız.

Şartların Sağlanması

Kredi notunuz her durumda hesaplanamayabilir. Bu durumda size bir mesaj ile bilgi verilir. Kredi notunuzun hesaplanması için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta son 5 yıl içerisinde kredi kartı, bireysel kredi veya kredili mevduat hesabı kullanmanız gerekmektedir. Bu şartlar sağlandığında kredi notunuz hesaplanacaktır.

Başkasına Yaptırmayın

Diğer bilmeniz gereken kısım ise bu işlemi kendi cep telefonunuzdan yapmanız gerekmektedir. Her müşteri yalnızca kendi findeks kredi notunu öğrenebilir. Yani başkasının telefonundan mesaj gönderip kredi notunuzu öğrenmeye çalışmayın. Eğer bir Türk Telekom abonesi iseniz ve kendi hattınız ise hemen findeks kredi notunuzu öğrenmek için başvurabilirsiniz.

Findeks Kredi Notu Nedir?

Findeks kredi notu, banka işlemlerinde ne kadar riskli olduğunuzu gösteren bir puanlama sistemidir. 1 ile 1900 arasında puanlama yapılan Findeks kredi notunda puanınız yükseldikçe kredi alma şansınız daha da artar. Findeks kredi notunun amacı, bankaların sizin durumunuzu öğrenmesidir. Eğer riskli bir müşteri iseniz banka size kredi vermekten vazgeçebilir. Bundan dolayı banka işlemlerinizi zamanında halletmeniz gerekir. Findeks kredi notundan genel olarak kredi alanlar faydalanır. Eğer bankaya gidip kredi alma işlemi gerçekleştirecekseniz findeks kredi notunuzu öğrenmeniz gereklidir.

Bu konuda sizlere “Türk Telekom ile Findeks Kredi Notunu Sorgulama” konusunda birkaç bilgi vererek SMS bilgilendirmesi ile nasıl kredi notunuzu öğreneceğinizi açıkladık.

İçerik
İş Görüşmesinde Sorulan Sorular – Mülakat Soruları

Bir iş görüşmesine gidildiğinde işveren temsilcisi veya şirketin insan kaynakları uzmanı tarafından bir mülakat gerçekleştirilir.1

6 dk. 17 Okundu
İçerik
Ziraat Altın Hesabı Açma

Ziraat Altın Hesabı Açma - Altın fiyatları son zamanlar içerisinde olağan bir şekilde yükseliş göstermektedir.1

3 dk. 8 Okundu
İçerik
Derece Kademe Nedir?

Derece Kademe Nedir? - Derece seviyesi hesaplama nasıldır? Bu sistemde göreve başlayan ve emekli olana1

4 dk. 8 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.