KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Tüm iPhone ve iPad uygulamaları Vision Pro’da çalışacak

Tum Iphone Ve Ipad Uygulamalari Vision Pro Da Calisacak168497 0 Apple’ın Vision Pro gözlüğü için hazırladığı App Store, tüm uyumlu iPhone ve iPad uygulamalarını “varsayılan olarak” içerecek. Salı günü yapılan bir güncellemede Apple, yeni App Store’u bu sonbaharda visionOS‘un geliştirici beta sürümüyle birlikte yayınlayacağını söyledi.

Vision Pro’nun mağazası çok geniş olacak

Hem iPad hem de iPhone uygulamaları yeni App Store’da visionOS uygulamalarıyla birlikte görünecek. Apple’ın daha evvel de söylediği üzere, iOS ve iPadOS uygulamalarını “ek bir çalışma gerektirmeden” otomatik olarak yeni karma gerçeklik işletim sistemine aktaracak. Geliştiriciler gerekirse uygulamalarını optimize etmeye devam edebilecekler.

Apple, yaptığı açıklamada “Varsayılan olarak, iPad ve/veya iPhone uygulamalarınız Apple Vision Pro’daki App Store’da otomatik olarak yayınlanacaktır” diye belirtiyor. iPadOS ve iOS’ta bulunan birçok framework visionOS’ta da yer alıyor, münasebetiyle neredeyse tüm iPad ve iPhone uygulamaları visionOS’ta değiştirilmeden çalışabiliyor.

Geliştiriciler ayrıyeten Apple’ın visionOS yazılım geliştirme kitini kullanarak Vision Pro için bir uygulama oluşturma seçeneğine de sahipler. Apple, Vision Pro geliştirici kitleri için müracaatları temmuz ayında almaya başlayarak, önümüzdeki yılın başlarında resmi olarak piyasaya sürülmeden evvel geliştiricilere aygıtla oynamaları için çokça vakit verdi. Hatta 12 Eylül’deki iPhone 15 etkinliğinde Apple’ın Vision Pro ile ilgili planları hakkında daha fazla şey duyabiliriz. Bu ortada, Vision Pro önümüzdeki yılın başlarında 3,500 dolarlık fiyatıyla piyasaya sürülecek.

İçerik
Galaxy Tab A9 lansmandan önce test edildi: İşte özellikleri

Samsung, amiral gemisi aygıtların yanı sıra orta ve bütçe odaklı eser yelpazesini de genişletmeye devam1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
ABD ordusu Microsoft’tan daha faza HoloLens alacak

Geçtiğimiz hafta ABD ordusunu Microsoft’un güncellenmiş HoloLens başlıklarını test ettiğini ve testlerin olumlu geçtiğini sizlere1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
iPhone 15 Pro Max, görünüşe göre iPhone 14 Pro Max’i zar zor geçiyor

Dünyanın birinci 3nm işlemcisi olan A17 Pro’da Apple için geniş bir oyun alanı olması bekleniyordu.1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.