KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Tüm iPhone ve iPad uygulamaları Vision Pro’da çalışacak

Tum Iphone Ve Ipad Uygulamalari Vision Pro Da Calisacak168497 0 Apple’ın Vision Pro gözlüğü için hazırladığı App Store, tüm uyumlu iPhone ve iPad uygulamalarını “varsayılan olarak” içerecek. Salı günü yapılan bir güncellemede Apple, yeni App Store’u bu sonbaharda visionOS‘un geliştirici beta sürümüyle birlikte yayınlayacağını söyledi.

Vision Pro’nun mağazası çok geniş olacak

Hem iPad hem de iPhone uygulamaları yeni App Store’da visionOS uygulamalarıyla birlikte görünecek. Apple’ın daha evvel de söylediği üzere, iOS ve iPadOS uygulamalarını “ek bir çalışma gerektirmeden” otomatik olarak yeni karma gerçeklik işletim sistemine aktaracak. Geliştiriciler gerekirse uygulamalarını optimize etmeye devam edebilecekler.

Apple, yaptığı açıklamada “Varsayılan olarak, iPad ve/veya iPhone uygulamalarınız Apple Vision Pro’daki App Store’da otomatik olarak yayınlanacaktır” diye belirtiyor. iPadOS ve iOS’ta bulunan birçok framework visionOS’ta da yer alıyor, münasebetiyle neredeyse tüm iPad ve iPhone uygulamaları visionOS’ta değiştirilmeden çalışabiliyor.

Geliştiriciler ayrıyeten Apple’ın visionOS yazılım geliştirme kitini kullanarak Vision Pro için bir uygulama oluşturma seçeneğine de sahipler. Apple, Vision Pro geliştirici kitleri için müracaatları temmuz ayında almaya başlayarak, önümüzdeki yılın başlarında resmi olarak piyasaya sürülmeden evvel geliştiricilere aygıtla oynamaları için çokça vakit verdi. Hatta 12 Eylül’deki iPhone 15 etkinliğinde Apple’ın Vision Pro ile ilgili planları hakkında daha fazla şey duyabiliriz. Bu ortada, Vision Pro önümüzdeki yılın başlarında 3,500 dolarlık fiyatıyla piyasaya sürülecek.

İçerik
Microsoft, Windows 7’den Windows 11’e ücretsiz yükseltmeyi sonlandırdı

Windows 7’den Windows 11’e ücretsiz yükseltme yolu daha çok yasal bir boşluktu. Windows 10 çıktığında1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Mete Gazoz ve Melissa Vargas, REALME Türkiye’nin marka yüzü oldu

Türkiye’de son yıllarda pazar hissesini artıran REALME, yeni marka yüzlerini tanıttı. Dünya şampiyonu Mete Gazoz1

2 dk. 12 Okundu
İçerik
HP dünyanın en ince 17 inç katlanabilir dizüstü modelini sunar

Son periyotta katlanabilir dizüstü modelleri daha fazla dikkat çekmeye başladı. Markalar en azından portföylerinde bir1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.