KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Steam’de 20. Yıla Özel Birçok Oyunda İndirim Bulunuyor: İşte Öne Çıkanlar

 
Valve tarafından oyunculara sunulan Steam, 12 Eylül 2003’te yayınlandı ve grup şu anda 20. yılını özel indirimlerle bir arada kutluyor. Geldiğimiz seneye kadar birçok oyunun da içinde bulunduğu indirim kapsamında oyunlara daha ucuz bir halde ulaşabiliyorsunuz.
 
İşte öne çıkan oyunlar
 
– Left 4 Dead (10,50 TL)
 
 
Valve Ttrafından oyunculara sunulan ve çevrimiçi iş birliği modu ile birlikte ön plana çıkan imal en fazla 4 oyuncuyu destekliyor. Oyun içerisinde arkadaşlarınızla birlikte zombi kıyametini atılıyor ve üzerinize akan akın zombiler gelirken hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Oyunda kısım bölüm kısımlar bulunuyor ve her kısmın farkı gereklilikleri yer alıyor. Her kısım içerisinde farklı bölgelere yanlışsız adım atabiliyor, çeşitli işveren savaşları ile birlikte karşılaşabiliyor ve burada grubunuzla birlikte koordineli bir halde çalışabiliyorsunuz. Şayet oyun içerisinde tek başınıza oynamak istiyorsanız da yeniden oyunu bu halde deneyimleyebiliyor ve yapay zekaya sahip karakterlerle bir arada ilerlemeye başlıyorsunuz. Hasebiyle oyunu hem tek oyunculu hem de çevrimiçi iş birliği modunda oynayabiliyorsunuz.
 
– Left 4 Dead
– İkili paket
Oyun şu anda Steam’in 20 yıl dönümü kapsamında indirimde bir biçimde karşımıza çıkıyor. 10 Türk lirasından satışta bulunan bu imal şu anda elbette eski bir oyun olarak karşımıza çıkıyor lakin tekrar de oyunu oynayabiliyor ve oyunu nasıl bir yapıya  sahip olduğunu deneyimleyebiliyorsunuz. Elbette bu oyunun ikinci bir devam oyunu da yer alıyor ve bu oyunu da isterseniz birebir halde elde edebiliyorsunuz. Oyunda bir yandan hayatta kalmaya çalışıyor ve öbür yandan ise zombilerin ortaya çıkardığı o kıyameti görebiliyorsunuz. 20 farklı haritanın bulunduğu üretimde farklı silah çeşitleri de bulunuyor ve bu silah tipleri ile bir arada ilerlemeye başlıyorsunuz. Oyunda örneğin elinize bir pompalı tüfek alabiliyor ve bu pompalı tüfekle birlikte düşmanları ve zombileri yakından paramparça edebiliyorsunuz lakin birebir oranda bu pompalı tüfek uzak menzilli kısımlarda pek tesirli olmuyor. Başka taraftan elinize makineli tüfek alabiliyor ve bu makineli tüfekle birlikte menzil tanımaksızın düşmanları ortadan kaldırabiliyor ve düşmanların üzerine mermi yağdırabiliyorsunuz. Münasebetiyle oyunda bu stil farklı farklı silahlar bulunuyor ve her silahın da kendine mahsus mekanikleri yer alıyor.
 
E95E921B 7E57 4006 B061 D8B9854Bcb2F 
Oyunda bu silahlar dışında yeniden kullanabileceğiniz çeşitli yanıcı ve patlayıcı unsurlar bulunuyor. Örneğin bir zombi sürüsünün üzerine molotof atabiliyor veya  öbür taraftan attığınız bombalarla birlikte onları ortadan kaldırabiliyorsunuz. Birebir vakitte burada çevrimiçi istatistikler bulunuyor ve bu istatistiklerle birlikte de kendinizi bu liste içerisinde görebiliyorsunuz. Ek olarak sıralama ve ödül sistemi de bu istatistik programları içerisinde yer buluyor.
Bu üslup oyunları siz de biliyorsunuz ki arkadaşlarla bir arada oynamak ve deneyimlemek epeyce keyif verici ve eğlenceli bir içeriği bizlere aktarıyor. Bu kapsamda oyuna dahil olabiliyor ve indirimler doğrultusunda bu oyunu satın alabiliyor ve kütüphanenize ekleyebiliyorsunuz. Elbette ucuz bir formda karşımıza çıkan üretim eski bir oyun olarak yer buluyor. Her ne kadar eski olsa da yer yer nostalji yaşayabileceğiniz ve tekrar tekrar dönüş yapabileceğimiz bir oyun içeriğini de bünyesinde barındırıyor. Hasebiyle oyunu kütüphanenize eklemenizde ve satın almanıza yarar var. Alışılmış şayet satın almadıysanız.
 
37C57C1C C541 4C61 82Bd 189Ce55F31Ad 
Son olarak şundan da bahsetmem gerekiyor ki tekrar Steam indirimleri kapsamında hem birinci hem de ikinci oyunun bulunduğu bir paket yer alıyor. Bu paketi de 15 Türk lirasından satın alabiliyorsunuz. Yani 2 oyun sizlere 7 Türk lirasından satışa sunulmuş oluyor. Hasebiyle bu paket daha avantajlı bir biçimde karşımıza çıkıyor. Şayet satın almak istiyorsanız bu iki oyunu içeren paketi satın almanızda yarar var ve iki oyun ortasındaki gelişimi de bu kapsamda görebilirsiniz. Doğal bu durumda tekrar tercih size kalmış. Şayet nostalji yaşamak istiyorsanız ve eskiye geri dönüp tekrardan zombi kıyametine adım atmak istiyorsanız bu oyunlara bir göz atabilirsiniz.
 
– Watch_Dogs (52,35 TL)
 
 
Ubisoft tarafından oyunculara sunulan ve bir vakitlerin oynanan üretimleri ortasında bulunan Watch Dogs şu anda Steam indirimleri kapsamında 52 Türk lirasından karşımıza çıkıyor. Oyun çıktığı birinci periyotta birçok oyuncu tarafından sevilmiş durumda ve hala da oynanmaya devam ediyor. Fakat elbette oyun içerisinde çeşitli eksiklikler de bulunuyor. Genel manada oyuncular araç mekaniklerinin epeyce berbat olduğunu belirtiyor kimi ise açık dünyasının tam olarak şekillenmediğini ve öykünün bu kapsamda zayıf kaldığını söylüyor lakin alışılmış ki bu özellikler oyuncular ortasında değişkenlik gösteriyor ve farklı farklı niyetlere de sahip olabiliyorsunuz. Her ne kadar farklı kanılar de olsa oyun nihayetinde Steam’de çok olumlu etiketine sahip olarak karşımıza çıkıyor ve indirim kapsamında da alabileceğiniz ve vakit geçirebileceğiniz imaller ortasında.
 
– Steam sayfası
Oyun gelecek temalı bir yapıyı bizlere aktarıyor ve bu imal içerisinde araçlardan trafik lambalarına oradan da sistemlere kadar her bir yapıyı hackleyebileceğimiz bir yer alıyor. İmal içerisinde elbette ilgi cazip özellikler ve mekanikler bulunuyor tıpkı vakitte kıssa odaklı bir kısım da bizlere sunuluyor. oyunda öykü kapsamında çeşitli vazifeleri atılabiliyor ve bu dünya içerisinde bulunduğumuz noktada yeniden öteki açık dünya oyunlarında olduğu üzere araçlara binebiliyor, araçları alabiliyor ve böylelikle gideceğimiz yere hakikat istediğimiz halde ilerleyebiliyoruz. Birebir vakitte dikkat cazibeli bir karakteri denetim ettiğimiz oyunda bir hacker olarak yer alıyor ve  bu emel doğrultusunda kendimizi geliştirmeye koyuluyoruz. Oyunda Chicago kenti içerisinde bulunuyor ve bu kentte etrafı gezebiliyor ve açığa çıkarılmamış sırları burada açığa çıkarabiliyoruz. Kentin altyapısını kullanarak birçok içeriği hackleyebileceğimiz ve çeşitli bilgileri açığa çıkarabileceğimiz üretimde canlı bir kent bizlere aktarılıyor. Bu kentte tekrar yapay zekaya sahip karakterler bulunuyor. Bunlar da elbette canlı bir kent imgesini bizlere aktarıyor.
 
637E8C88 Bae6 463D A07C E0906Bac5Bbe 
Watch_Dogs’da tekrar karakterimizle birlikte nişancı ve aksiyon içeriğine dalış yapabiliyor ve farklı ateş etme mekanikleriyle bir arada yeni silahları da elimize alabiliyoruz. Oyunda bu kapsamda 30’dan fazla klasik silah kütüphanesi bulunuyor ve bu silah kütüphanesi ile birlikte de istediğimiz halde ilerleyebiliyor ve savaş durumlarında bu silahların kıymeti daha da yükseliyor. Oyun içerisinde çatışma mekanikleriyle birlikte istediğimiz formda zımnî ilerleyebiliyor, hackleyebildiğimiz sistemler sayesinde düşmanların dikkatini çekerek zımnî bir formda gerilerden yaklaşabiliyor ve tek atılımda onları alt edebiliyoruz. Dilersek de direkt aksiyona geçiş yapabiliyor ve düşmanları bu kapsamda ortadan kaldırabiliyoruz. Oyunda kimi noktalarda bizlere çeşitli özgürlükler sunuluyor ve bu özgürlüklerle bir arada de misyonumuzu tamamlamaya başlıyoruz.
 
F874744E B2C2 4B4D 83C7 3759F7F986D1 
Oyunda yer alan araç sürüş mekanikleri birçok oyuncu tarafından eleştiriliyor ve bu durum elbette aşikâr başlı problemleri da beraberinde getiriyor. Birçok oyuncu araç sürüş mekaniklerden rahatsız bir biçimde karşımıza çıkıyor fakat öbür taraftan ise birçok mekanik birden fazla beğeniliyor. Bunun dışında oyunda hem tek hem de çok oyunculu modlar bulunuyor. Bu modlarla birlikte istediğiniz tecrübeye hakikat adım atabiliyor ve iş birliği modu içerisinde de farklı düzeylere yanlışsız geçiş yapabiliyorsunuz. Oyunda çok oyunculu mod içerisinde rastgele bir menü yahut yükleme ekranını bulunmuyor. Bu mod içerisinde istediğiniz biçimde anında açık dünyaya adım atabiliyor ve çok oyunculu aksiyon içerisine dalış yapabiliyorsunuz. Elbette bu usul oyunlarda ana öyküyü bitirdikten sonra çok oyunculu modlara geçiş yapmak cümbüşün kilidini daha da açabiliyor. Şayet hackerlık olayına meraklıysanız ve açık bir dünyada yeni bir tecrübeye atılmak istiyorsanız ve daha evvelce bu oyunu deneyimlemediyseniz bu oyunu bir göz atabilir ve bir talih verebilirsiniz.
 
– Assassin’s Creed Origins (104,85 TL)
 
 
Ubisoft tarafından oyunculara sunulan aksiyon macera serisinin Mısır’da geçen kısmı Assassin’s Creed Origins oyunculara nitekim de uzun bir oyun tecrübesi vadediyor. Geçtiğimiz devirde bitirdiğim ve hakikaten de uzun mühletler boyunca oynadığım üretim bizleri antik Mısır’a götürüyor ve antik Mısır içerisinde gerek piramitlere gerekse başka ilgi cazibeli yapılara gerçek adım atabiliyoruz. Origins içerisinde güneş saatlerinden eski üslup tapınaklara kadar çok farklı yapılar bizlere karşılıyor ve bu yapılarla birlikte de açığa çıkarılmamış sırları ortaya çıkarabiliyoruz.
 
– Steam sayfası
Entrikalarla hakikat bir yapıyı bizlere aktaran oyunda yeniden bir suikastçı olma yolunda ilerleyen bir karakteri denetim ediyor ve bu karakterle bir arada hem bir yandan intikam alıyor hem de suikastçılar birliği içerisinde kendi yerimizi garanti edebiliyoruz. Oyun içerisinde serinin öbür oyunlarından aşina olduğumuz platform ögeleri ve dövüş teknikleri bulunuyor ve bu tekniklerle birlikte elbette istediğimiziz biçimde düşmanları ortadan kaldırabiliyoruz. Oyunda düşmanlara istediğimiz biçimde saklı yaklaşabiliyor yahut direkt aksiyona geçiş yapabiliyoruz ve bu kapsamda yaklaşımımızı büsbütün biz belirleyebiliyoruz. Yeniden serinin başka oyunlarında olduğu üzere çeşitli silahlar bulunuyor. Bu silahlarla bir arada de kendi karakterimizi güçlendirebiliyor ve yeni yeteneklerin de kendilerini açabiliyoruz. Oyunda farklı farklı silahlar yer alıyor ve bu silahlar ortasında mızraklar, baltalar, kılıçlar, kalkanlar ve daha fazlası bulunuyor birebir vakitte menzilli hücumlar da yapabileceğiniz yay ve ok üzere silahlar da burada yer buluyor.
 
2346B2Cc Dadc 4872 B6Fc 8C4741372Fc9 
Oyun içerisinde öteki yandan yetenek ağacımız bulunuyor ve bu yetenek ağacıyla birlikte yeni yeteneklerin kilidini açabiliyor ve aksiyon esnasında bu yetenekleri kullanarak düşmanları ortadan kaldırabiliyoruz. Oyunda yeniden bitirici vuruşlar yapabiliyor ve düşmanları tek atakta ortadan kaldırabiliyoruz. Estetik bir dövüş sanatıyla bir arada karşımıza çıkan oyunda gizemleri açığa çıkarabiliyor, Nil Irmağı boyunca seyahat edebiliyor, çöllerde dolanabiliyor, seraplar görebiliyor, piramitlerin üzerine çıkabiliyor ve piramitlerin içerisinde yer alan tapınaklara da adım atabiliyoruz. Burada bizleri bekleyen çeşitli hazineler bulunuyor ve tıpkı vakitte seçkin silahları da buradan elde edebiliyoruz. Oyun içerisinde elde ettiğimiz silahların nadirlik dereceleri bulunuyor ve bu nadirlik dereceleri de o silahın ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Hasebiyle bu tapınakla  içerisinde bu usul silahlar karşımıza çıkıyor birebir vakitte çeşitli misyonlar de yaparak bu efsanevi silahlara erişebiliyoruz.
Origins içerisinde açık bir dünya bulunuyor. Bu dünya içerisinde istediğimiz biçimde ilerleyebiliyor ister ana vazifelerden istersek de yan misyonlardan kendi öykümüzü tamamlayabiliyoruz. Açığa çıkarabileceğimiz çeşitli sırların bulunduğu oyunda her bölgenin kendine ilişkin gereklilikleri yer alıyor ve bir bölgede de aranıyor pozisyonuna gelebiliyoruz. Eski Mısır kentinin yansımasını bizlere olduğu üzere aktaran ve gerçekçi atmosferiyle bir arada hoş bir tecrübesi sunan oyunda zorla düşmanlar ve kuvvetli boss savaşları karşımıza çıkıyor. Bu savaşlarla birlikte de karakterimize güveniyor ve karakterinizle birlikte gelen akınları savuşturabiliyoruz.
 
Ad00D866 088C 4Fc0 Bc88 05D486B33838 
Seri içerisinde değerli bir yere sahip olan ve antik Mısır’ı bizlere aktaran Origins şu anda indirimler kapsamında 104 lirasından satışta bulunuyor. Ucuz bir biçimde karşımıza çıkan bu imali kütüphanenizde yoksa satın alabilir ve oyunu deneyimlemeye koyulabilirsiniz. Oyun hakikaten de uzun bir tecrübesi bizlere aktarıyor ve paranıza değecek bir formda karşımıza çıkıyor. Hasebiyle oyunda hakikaten de uzunca vakitler geçirdim ve oyun içerisinde neredeyse kayboldum diyebilirim. Elbette bu uzun vakitler  her oyuncu için olumlu bir yansımayı sunmuyor. Bir yerden sonra oyundan sıkılabiliyorsunuz lakin nihayetinde uzun bir tecrübenin bizlere aktarılacağına garantisini verebiliyoruz.
 
– Dying Light 2 Stay Human (349,50 TL)
 
 
Techland tarafından biz oyun severlere sunulan açık dünya zombi kıyameti oyunu içerisinde bir yandan hayatta kalmaya çalışıyor başka yandan ise bu virüslere karşı bir tedavi bulmaya başlıyoruz. Serinin devam oyunu olarak karşımıza çıkan oyun içerisinde açık dünyada çeşitli parkurlar yapabiliyor ve yenilenmiş dövüş mekanikleri ile bir arada de karşılaşabiliyoruz. Birinci oyuna nazaran daha fazla parkur mekaniğinin ve akıcı dövüşlerinin yer aldığı yapıda açık dünyayı istediğimiz üzere deneyim edebiliyor ve kıyamet üzere karşımıza çıkan zombi ordularını ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Oyunda kullanabileceğimiz hayli fazla silah bulunuyor ve açık dünya içerisinde istediğiniz bölgeye yanlışsız ilerleyebiliyor ve buralarda hayatta kalan kümeleriyle bir arada karşılaşabiliyoruz. Bu kümelerden istediğimiz biçimde vazifeleri alabiliyor ve aklımıza kazınacak çeşitli karakterlerin olduğunu söyleyebiliyoruz.
 
– Steam sayfası
Steam’in 20. yıl dönümü indirimleri kapsamında karşımıza çıkan oyun 349 Türk lirasından satışta. Oyun tekrar birinci oyunda olduğu üzere sabah zombilerin sakin bir biçimde olduğu bir mekaniği gece ise zombilerin çıldırdığı ve artık daha agresif olduğu bir yapıyı bünyesinde barındırdığı bir geçişi sunuyor. Bu mekanik birinci oyunda da tıpkı halde karşımıza çıkıyordu bu oyunda da birebir formda bizlere sunuluyor. Hasebiyle oyunda birinci oyundan çeşitli mekanikler de yer alıyor ve daha da gelişmiş mekanikler bizlere aktarılıyor. Oyun hakikaten de bizlere kıyamet sonrası zombi dünyasını olduğu üzere aktarıyor ve ilgi cazibeli atmosferleri de bünyesinde barındırıyor. Oyuncular tarafından sevilen ve oynanan üretimler ortasında bulunan bu oyunda istediğimiz üzere kentte özgürce dolaşabiliyor, çatıdan çatıya gerçek atlayabiliyor, zombileri ardımızda bırakabilir ve farklı zombi tipleri ile birlikte karşılaşabiliyoruz. Birebir biçimde bu zombileri ortadan kaldırmak için hem yumruklarımızı hem teknemizi hem de elimizdeki silahları kullanabiliyoruz. Hasebiyle oyunda kullanabileceğiniz çok çeşitli silah cephaneliği bulunuyor ve istediğimiz halde de bu silahları kullanabiliyoruz. Örneğin oyun içerisinde elimizde bir balta bulunuyor ve bu baltayla birlikte zombileri büsbütün modüllere ayırabiliyor ve birebir halde zombilerin uzuvlarının koptuğunu görebiliyoruz. Yani oyunda daha çok yabanî ve şiddetli bir içerik bizleri bekliyor.
 
648908B5 D191 4254 Abb3 672180A75E32 
Oyunda tek oyunculu oynayabileceğiniz üzere birebir vakitte en fazla 3 oyuncuyla bir arada de grup kurabileceğiniz eşli bir mod yer alıyo. Mod içerisinde yeniden öykü boyunca ilerleyebiliyor, meydan okumalara katılabiliyor ve kentin sokaklarına hakikat adım atabiliyorsunuz. Bu stil modlar elbette oyuncuların dikkatini çeken ve oyunu deneyimlerken tekrar tekrar oyuna giriş yapmak isteyenler için çok hoş bir içeriği bünyesinde barındırıyor. Elbette kıssa boyunca arkadaşlarla birlikte oynamak da hakikaten hoş bir dayanağın bizlere sunulduğunu gösteriyor. Zira bu biçim dayanaklar hakikaten de oyuncuların ilgisini çekecek tipten karşımıza çıkıyor. Kıssa boyunca arkadaşlarla bir arada oynamak ve ilerlemek sahiden de eğlenceli bir tecrübenin kapısını aralıyor. Tıpkı biçimde bu dayanak birinci oyunda da mevcuttu ve tüm kıssa boyunca arkadaşımızla bir arada oynayabiliyorduk ve arkadaşımızla birlikte düşmanları ortadan kaldırabiliyorduk. Artık de birebir biçimde ikinci oyunda da bu takviye yer alıyor ve zombileri bu biçimde ortak olarak alt edebiliyor ve macerayı büsbütün deneyimleyebiliyorsunuz.
 
4Bc19Bba 1D9E 4164 Aa9A 36302F913957 
Steam indirimleri kapsamında saydığımız oyunlar, ön plana çıkan imaller ortasında yer alıyor. Elbette bu oyunların dışında birçok indirimli oyunda bulunuyor ve aşağıda verdiğimiz linkten tüm bu indirimli oyunlara ulaşabiliyorsunuz. Bu kapsamda istediğiniz oyunları kütüphanenize ekleyebilir ve bu ayrıyeten daha fazla oyunun sahibi olabilirsiniz. Elbette oyunların seçimi büsbütün size ilişkin olarak yer buluyor ve istediğiniz ve sevdiğiniz tipe hakikat yönelebiliyorsunuz.
 
Diğer indirimli oyunlar 
 
– Half-Life 1 Anthology paketi: 13,35 TL
– Hitman: Blood Money: 6,15 TL
– Titanfall 2: 19,90 TL 
– Portal: 10,50 TL
– Just Cause 2: 5,74 TL
– Call of Duty: Ghosts: 45,87 TL
– Banished: 10,54 TL
– Cities: Skylines: 56,00 TL
– Rise of the Tomb Raider: 14,50 TL
– Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition: 57,09 TL
– Red Deat Redemption 2: 379,50 TL
– Assassin’s Creed Odyssey: 139,80 TL
– CODE VEIN: 202,50 TL
– Halo: The Master Chief Collection: 99,97 TL
– Remnant: From the Ashes: 42,00 TL
 
Diğer tüm indirimli oyunlara göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. 
 
20. yıl fragmanı 
 
 

İçerik
Avatar: Frontiers of Pandora için Hikaye Fragmanı Yayınlandı

 Ubisoft tarafından oyunculara sunulacak açık dünya aksiyon macera oyunu Avatar: Frontiers of Pandora için resmi1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Fortnite Bedava Hesaplar 2022

Fortnite Bedava Hesaplar - Oyunlar, insanlar için zamanın daha güzel geçmesini sağlayan bir sistem olmuştur.1

1 dk. 13 Okundu
İçerik
Sony, PlayStation Plus Üyelik Uzatma Seçeneğine Sınırlama Getirdi!

 Sony Interactive Entertainment tarafından oyunculara sunulan abonelik hizmeti PlayStation Plus için yeni bir sınırlama geldi. Bu1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.