KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Sigara Markaları ve Nikotin Oranları

Sigara zaman zaman kısıtlamalara tabi tutulsa da her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. En çok sigara tüketen ülkeler arasında Türkiye ilk onda yer almaktadır. Yapılan bir araştırmaya göre ise sigaraya başlama yaşının 18’den daha düşük olduğu saptanmıştır. Ve bu oran %80’lere varmaktadır.

Sigaralarda bulunan nikotin oranlarına ilk olarak Parliament kategorisinden başlayacak olursak: Parliament Reserve olarak bilinen piyasadaki en ağır sigarının nikotin oranı 1mg’dır. Parliament Night Blue 0.7 mg, Parliament Aqua Blue 0.6 mg,  Parliament Slim 0.6 mg, Parliament One 0.1 mg nikotin içermektedir.

Marlboro isimli sigaralardaki nikotin oranları ise şu şekildedir. Marlboro Red ve Red Click 0.8 mg, Marlboro Light 0.6 mg, mentollü olan Marlboro Ices 0.5 mg, Marlboro Touch Mavi 0.6 mg ve Marlboro Touch Gri de ise 0.4 mg nikotin bulunmaktadır.

Camel isimli sigaralardaki nikotin oranı ise şu şekildedir. Camel Green 1mg, Camel Black 0.8 mg, Camel Soft 0.8 mg, Camel White 0.7 mg, Camel Deep Blue 0.6 mg ve Camel Slender Blue 0.7 mg nikotin içermektedir.

Winston isimli sigaralardaki nikotin oranı ise şu şekildedir. Winston Light 0.7 mg, Winston Blue 0.7 mg, Winston Dark Blue 0.8 mg, Winston One 0.1 mg, Winston Slender Gray 0.4 mg ve Winston Gray 0.5 mg nikotin içermektedir.

Nikotin Nedir?

Nikotin, tütün bitkisinin yaprak kısımlarından çıkarılmakla beraber renksiz bir yapıdadır. Renksiz olan nikatin açıkta bırakılınca oksijenle temasa geçip esmerleşen oldukça zehirli bir tür alkaloittir. Nikotin yandığı zaman burun ve ağız tarafından hızlı ve kolayca solunur.

Açığa çıkan zehirli madde olan nikotinin yoğun bir şekilde alınması sonucunda ciddi kalp ve solunum problemlerinin oluşmasına neden olur. Nikotin tek başına kanserojen bir etkiye sahip değildir. Fakat nikotin, sigaranın içerisinde bulunan diğer zararlı maddelerle birlikte solunulduğunda kanserojen etki göstermektedir. Sigara içildikten sonra kişilerde yarattığı rahatlama hissi ile bağımlılık duygusu da nikotinin bir etkisidir.

 

İçerik
Bilgisayarda Depolama Alanı Programsız Nasıl Açılır?

Bilgisayarda Depolama Alanı Programsız Nasıl Açılır? - Uzun süre bilgisayar kullananlar, bilgisayarların depolama sorunuyla boğuştuğunu1

2 dk. 14 Okundu
İçerik
Facebook Grup Nasıl Kurulur?

Facebook, sosyal medya uygulamalarının en eskilerinden biridir. Kullanıcılarına ilk sunulduğu günden beri dünya çapında milyonlarca1

2 dk. 10 Okundu
İçerik
Kredi Kartı Aidatı Yasal Mı 2022

Kredi Kartı Aidatı Yasal Mı 2022 - Neredeyse büyük çoğunluğumuz kredi kartı kullanmaktayız ve büyük1

2 dk. 9 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.