KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Samsung, akıllı saatlerinde micro LED teknolojisine geçiyor

Samsung Akilli Saatlerinde Micro Led Teknolojisine Geciyor169848 0 Samsung Korea tarafından yayınlanan basın bültenine nazaran, Samsung, gelecek akıllı saat modelerinde Micro LED panel kullanmayı düşünüyor. Yeni ekran teknolojisini kullanacak birinci modelin Galaxy Watch Ultra olabileceği söyleniyor.

Micro LED ekran özellikleri ile neler sunuyor?

Micro LED ekran teknolojisi, klâsik LED yapısını 50 mikron altına düşürür. Bu, genel 100 inç yüksek çözünürlüklü TV’ler yahut dijital tabela ekranlarında kullanılan LED elementlerinin sırf %10’u kadardır. Ayrıyeten Micro LED ekranlarda kullanılan RGB öğeler inorganik malzemelerden yapıldığından ekran yanma (burn-in) sorunu yaşanmaz ve yüksek parlaklık ve manzara kalitesini uzun müddet istikrarlı bir biçimde koruyabilir. Micro LED ekranlar, OLED gibisi saf siyah ve neredeyse sonsuz kontrast oranı sunarken, piksel yanması sorunu yaşatmadan LCD gibisi ve hatta daha yüksek paralık sunar.

Galaxy Watch Ultra modeli gelebilir

Samsung, telefonlar, tabletler, laptoplar, televizyonlar ve giyilebilir aygıtlar için OLED ekran sağlayan markaların başında geliyor. Şirket, akılı saatleri için Micro LED teknolojisi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu noktada Apple’ın da micro LED ekranlı Apple Watch Ultra üzerinde çalıştığını hatırlatalım.

İçerik
Bilim insanları dilin algıladığı altıncı temel tadı keşfetti

Güney Kaliforniya Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, lisan ile algılanabilen yeni bir temel tat tespit ettiler: amonyum klorür.1

2 dk. 6 Okundu
İçerik
Intel’in en güçlüsü: Core i9-14900KF test edildi

Bildiğiniz üzere merakla beklenen Intel Raptor Lake Refresh işlemciler için geri sayım başladı. O denli1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Google Chrome, mobilde yeni ana sayfa tasarımına geçiyor

Son yayınlanan Google Chrome Canary güncellemesi, Android kullanıcılarının kullanımına sunulacak yeni sekme sayfasını gösteriyor. Güncelleme,1

1 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.