KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Samsung, akıllı saatlerinde micro LED teknolojisine geçiyor

Samsung Akilli Saatlerinde Micro Led Teknolojisine Geciyor169848 0 Samsung Korea tarafından yayınlanan basın bültenine nazaran, Samsung, gelecek akıllı saat modelerinde Micro LED panel kullanmayı düşünüyor. Yeni ekran teknolojisini kullanacak birinci modelin Galaxy Watch Ultra olabileceği söyleniyor.

Micro LED ekran özellikleri ile neler sunuyor?

Micro LED ekran teknolojisi, klâsik LED yapısını 50 mikron altına düşürür. Bu, genel 100 inç yüksek çözünürlüklü TV’ler yahut dijital tabela ekranlarında kullanılan LED elementlerinin sırf %10’u kadardır. Ayrıyeten Micro LED ekranlarda kullanılan RGB öğeler inorganik malzemelerden yapıldığından ekran yanma (burn-in) sorunu yaşanmaz ve yüksek parlaklık ve manzara kalitesini uzun müddet istikrarlı bir biçimde koruyabilir. Micro LED ekranlar, OLED gibisi saf siyah ve neredeyse sonsuz kontrast oranı sunarken, piksel yanması sorunu yaşatmadan LCD gibisi ve hatta daha yüksek paralık sunar.

Galaxy Watch Ultra modeli gelebilir

Samsung, telefonlar, tabletler, laptoplar, televizyonlar ve giyilebilir aygıtlar için OLED ekran sağlayan markaların başında geliyor. Şirket, akılı saatleri için Micro LED teknolojisi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu noktada Apple’ın da micro LED ekranlı Apple Watch Ultra üzerinde çalıştığını hatırlatalım.

İçerik
Zam öncesi PlayStation Plus üyelik uzatma işlemi 2025 ile sınırlandırıldı

Sony, kısa müddet evvel yaptığı açıklamada global olarak PlayStation Plus 12 aylık aboneliklerinin fiyatını tüm1

2 dk. 4 Okundu
İçerik
Yeni Intel Arc ve Iris sürücüleri paylaşıldı: İki kata kadar artış sunuyor

Arc Alchemist GPU ailesi ile masaüstü ekran kartı rekabetine dahil olan Intel, hem Arc hem de1

3 dk. 4 Okundu
İçerik
Eylül ayında Game Pass’ten ayrılan ve ayrılacak oyunlar

Microsoft'un Xbox ve PC kullanıcıları için sunduğu Xbox Game Pass abonelik servisinden ayrılan ve ayrılacak oyunlar belirli1

2 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.