KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Ryzen Z1 işlemcili ROG Ally için ilk sonuçlar paylaşıldı

Uygun Fiyatli Rog Ally Icin Ilk Performans Sonuclari Paylasildi169343 0 Bildiğiniz üzere birinci etapta AMD Ryzen Z1 Extreme işlemciyle satışa sunulan Asus ROG Ally, geçtiğimiz günlerde uygun fiyatlı sürümüyle karşımıza çıktı. Bugünse Asus, Ryzen Z1 işlemcili ROG Ally’ın oyun performansına açıklık getirdi. 

Ryzen Z1’li ROG Ally için birinci sonuçlar paylaşıldı

Bilmeyenler Ryzen Z1 işlemcili ROG Ally, temel modelde yer alan Ryzen Z1 Extreme’in kırpılmış bir sürümü ile geliyor. 6 çekirdekli bir yapıda gelen bu yonga seti, 4,9GHz saat suratı ve içerisinde 4CU içeren RDNA 3 GPU’ya (2.5GHz) sahip. Standart sürümde ise 8 çekirdek, 5.1GHz saat suratı ve 12CU RDNA 3 GPU (2.7GHz) sunulduğunu hatırlatalım. Lakin Asus’tan gelen sonuçlar, GPU gücündeki bu kıymetli farklılığa karşın epeyce optimist.

Uygun Fiyatli Rog Ally Icin Ilk Performans Sonuclari Paylasildi169343 1 O denli ki 720p çözünürlüğünde konsolun birden fazla AAA yapımda 42 FPS’in üzerinde performans sergilediğini görüyoruz. Hatta birtakım üretimlerde 60 FPS’in üzerine çıkılmış durumda. 1080P çözünürlüğünde ise ufak bir düşüş kelam konusu. Oyunlar asgarî 30FPS ve azamî 63FPS aralığında çalışıyor.
Uygun Fiyatli Rog Ally Icin Ilk Performans Sonuclari Paylasildi169343 2 Ufak bir kıyaslama yaptığımızda Ryzen Z1 işlemcili ROG Ally, temel sürümden ortalama yüzde 34 daha yavaş. Öte yandan temel sürümün 8,6TFLOPS, Z1 işlemcili sürümün ise 2,8TFLOPS güce sahip olduğunu düşünürsek sonuçlar hakikaten şaşırtan. 

Bilmeyenler için Ryzen Z1 Extreme işlemcili Asus ROG Ally, ülkemizde 30.000 TL’den başlayan fiyatlar ile kullanıcılara sunuluyor. Z1 işlemcili sürüm ise, 100 dolar daha düşük bir fiyatla tanıtıldı fakat aygıtın Türkiye fiyatı hala açıklanmış değil.

İçerik
Xiaomi Band 8 Active’in fiyatı ve özellikleriyle ortaya çıktı

Xiaomi bugün geçtiğimiz saatlerde Xiaomi 13T serisini piyasaya sürdüğünü duyurdu. Yeni akıllı telefonlar birebir vakitte1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Apple etkinliği: Apple Watch 9 ve Watch Ultra 2’den tüm beklenenler

Apple, 12 Eylül’de Türkiye saatiyle 20:00’da düzenleyeceğiz Wanderlust isimli aktiflik kapsamında iPhone 15 serisiyle birlikte1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Google’a rakip geliyor: Apple’ın arama motoru tamamlanmış olabilir

Günümüzde arama motorları kelam konusu olduğunda kuşkusuz ki Google'ın liderliği sürüyor. Bilhassa arama devinin Android1

2 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.