KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Pixel 8 ve 8 Pro, tanıtımdan önce test edildi: İşte sonuçlar

Pixel 8 Ve 8 Pro Tanitimdan Once Test Edildi169425 0 Android ekosisteminin başında yer alan Google, bildiğiniz üzere Pixel 7 serisinin halefi üzerinde çalışmalara başladı. O denli ki Pixel 8 ve Pixel 8 Pro modellerinden oluşacak Pixel 8 serisinin, ilerleyen saatlerde düzenlenecek ”Made By Google” etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Son olarak aktifliğe saatler kala, Pixel 8 ve 8 Pro’nun performans sonuçları sızdırıldı.

Pixel 8 ve 8 Pro, tanıtımdan evvel test edildi

Bilmeyenler için Pixel 7 serisinin halefi olacak Pixel 8 ve 8 Pro, yeni jenerasyon Tensor G3 yonga setinden güç alacak. Bu bağlamda heyecanlı bekleyiş sürerken, her iki telefon PBKreviews tarafından Geekbench 6 ve 3DMark Wild Life’ta test edildi. Geekbench 6 sonuçlarına nazaran Pixel 8, büyük kardeşine kıyasla tek çekirdekli testte yüzde 11 (1.563), çok çekirdekli testte ise (4.159) neredeyse yüzde 7 oranında daha düşük performans gösteriyor. Pixel 8 Pro’nun aldığı skorlar ise sırasıyla 1.760 ve 4.442.

Pixel 8 Ve 8 Pro Tanitimdan Once Test Edildi169425 1 Her iki telefonun emsal işlemciye sahip olduğunu düşünürsek bu durum biraz şaşırtan. Bu da, Pixel 8’in daha yetersiz bir soğutma dizaynına sahip olduğunu akla getiriyor. 3DMark Wild Life testinde ise, Pixel 8 Pro, temel modelin 8.216 skoruna kıyasla 8.572 puan alıyor. Bunun nedeni ise stabilite ve ısı idaresi sıkıntıları.

Öyle ki PBKreviews, Pixel 8’in 45 santigrat dereceye ulaştığını ve Pixel 8 Pro’nun ise 46 derece daha sıcak olduğunu belirtiyor. Lakin bunların birer erken test örneği olduğunu unutmamak gerek. Niketim Pixel 8 ve Pixel 8 Pro hakkındaki tüm ayrıntılar, önümüzdeki saatlerde açıklanacak. Bu nedenle bizlerle kalmayı unutmayın.

İçerik
AB, kurallara uymaları için Apple, Google, Meta ve dahası için geri sayımı başlattı

Avrupa Komisyonu, katı yeni Dijital Piyasalar Yasası (DMA) kapsamında hangi teknoloji şirketlerinin ve hangi hizmetlerini1

4 dk. 3 Okundu
İçerik
ChatGPT’nin sahibi OpenAI kendi yapay zeka çiplerini üretmek istiyor

ChatGPT'nin gerisindeki şirket olan OpenAI, kendi yapay zeka çiplerini üretmeyi araştırıyor ve şirketin planlarına aşina1

2 dk. 5 Okundu
İçerik
Apple, kendi yapay zekası için günde “milyonlarca” dolar harcıyor

An itibariyle -en azından göründüğü kadarıyla- Apple, yapay zeka alanında rakiplerinin gerisinde kalmış durumda. Lakin1

1 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.