KATEGORİLER
Kripto Al Sat

PC pazarı ışığı gördü, düşüş yavaşladı

Pc Pazarinda Toparlanma Emareleri169665 0 Küresel ekonomik kriz nedeniyle 2021 ortalarından itibaren derin bir düşüş trendine giren PC pazarı son devirde yavaş yavaş toparlanmaya başladı. Üçüncü çeyrekte düşüş yavaşladı ve son devirdeki en küçük orana geriledi.

PC pazarı toparlanıyor

Yılın üçüncü çeyrek raporlarına nazaran sevk edilen bilgisayar sayısı 65.5 milyona ulaştı. Geçen yıl birebir periyoda nazaran yüzde 6.7 düşüş var lakin Ocak ayındaki yüzde 30 düşüşe nazaran tablo epeyce optimist durumda.

Genel manada toparlanmaya karşın markalar açısından durum biraz makus. Apple yüzde 30 düşüş ile çeyrek devrin en makus performansını sergiledi. Pazar başkanı Lenovo ise yüzde 4 düşüşle nispeten kendisini kurtarmış. HP bu devirde büyüme sağlayan tek marka olarak göze çarpıyor.

Son devrin yükselen trendi yapay zekâ da PC pazarında tesirini hissettiriyor. Yapay zekâ dayanaklı bilgisayar sistemlerinin 2025 yılında ana akım haline geleceğini belirten rapor, 2027 yılında ise her 3 bilgisayardan ikisinin yapay zekâ takviyeli olacağını öngörüyor.

Pc Pazarinda Toparlanma Emareleri169665 1

İçerik
WhatsApp’ta engellendiğimi nasıl anlarım? İşte 5 hızlı yol (2023)

Birisini WhatsApp’ta engellemek, o kişinin sizi aramasını yahut bildiri göndermesini durdurmanın en uygun yoludur. Pekala1

4 dk. 3 Okundu
İçerik
Microsoft’un Activision satın alımı İngiltere’den ön onay aldı!

Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Kurumu (CMA), Microsoft'un 69 milyar dolarlık Activision Blizzard anlaşmasına devam1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Intel Core i5-14600K lansmandan önce test edildi: İşte sonuçlar

Intel'in yeni masaüstü platformu 14.Nesil Raptor Lake Refresh işlemcilerin önümüzdeki haftalarda tanıtılması bekleniyor. Bu bağlamda daha1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.