KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Ombre ne demek ve ombre saç çeşitleri nelerdir? En güzel ve en yeni ombre modelleri 2022

2007 yılında hayatımıza girdiğinden beri saç trendlerindeki sarsılmaz tahtını kaybetmeyen ombre saçlarında radikal değişiklik yapmak istemeyenler için adeta kesin tahlil. Saçlarınız güneşten açıldığında oluşan tonları seviyorsanız kesinlikle ombre saç modellerini deneyebilirsiniz. Pekala Ombre ne demek ve ombre saç çeşitleri nelerdir? En hoş ve en yeni ombre modelleri neler?

Ombre saç, gölgeli saç modeli demektir. Fakat yurtdışında ombre saç modeli denildiğinde yalnızca saçların ucunun boyanma süreci akla gelmektedir. Saçların ucunun açık ya da koyu renge boyanmış haline ombre saç modeli denilmektedir. Ülkemizde ise bu süreç uzun vakitten beri yapılmaktadır. Her ombre saç modeli birebir olacak diye bir kural yoktur. Her kuaförün el personelliği farklı olduğu için farklı ombre saç modelleri ortaya çıkmaktadır. Bazı ombre saç modellerinde tabanlara çok ince balyajlar atılıyor. Atılan bu balyajlar sayesinde uçlara yanlışsız daha keskin bir geçiş sağlamasını engelliyor. Bu da ombre saç modelinin daha doğal olmasını sağlıyor. 2000li yılların başında epeyce yaygın olan ombre saç modeli doğal olarak saç uçlarının güneşten yahut boya ile açılması ile oluşmuştur. 

Zag5P 1613044996 8071

OMBRE SAÇ KİMLERE UYGULANABİLİR?

Ombre, saçlarında doğal görünümlü ışıltılar ve ton geçişleri oluşturmak isteyen herkes için uygun bir seçenek olabilir. Lakin saçlarınız süreç öncesinde çok yıpranmışsa ombre tekniğini denemeyi bir müddetliğine erteleyebilirsiniz. Süreç esnasında saç tellerinize boya ve krepe uygulanması, hâlihazırda yıpranmış olan saçlarınıza ziyan verebilir. Ombre süreci öncesinde saçlarınıza nemlendirici bir bakım rutini uygulayabilirsiniz. 

OMBRE SAÇ ÇEŞİTLERİ NELER?

  • Ters Ombre:

Klasik ombre tekniği, saç tabanlarından uçlarına yanlışsız açılan bir ton geçişi yaratmayı hedefler. Aykırı ombre tekniğinde ise saç uçlarından üst çıktıkça yoğunlaşan bir ton geçişi kelam hususudur. Aykırı ombre süreci esnasında saç tabanlarına balyaj uygulanır. Bilhassa gri, platin sarısı, pembe, yeşil ve mavi üzere bariz tonlar, bu teknikte sıklıkla kullanılır.

  • Keskin ombre:

Çok koyu saç renklerinde kullanılan ve direk olarak en tezat rengin başlamasına denir.( aşağıda örneğini bulabilirsiniz.) Kömür siyahından platin sarıya ortada yumuşatmadan geçilmesi üzere..

  • Yumuşak ombre:

Orta saç tonlarının birbirine yumuşatarak geçilmesiyle yapılan ombre çeşididir.

H4Jzy 1613045125 6879

ombre modeli

  • Doğal ombre:

Eğer sarışın ya da açık kahverengi/ kumral saçlara sahipseniz saç tonunuzun bir kaç ton açığının saç uçlarına uygulanmasıdır. Doğal bir görünümü vardır.( aşağıda örneğini bulabilirsiniz)

  • Renkli ombre:

Sarı/ açık kahve tonları dışında saç uçlarına atılan farklı ve yaratıcı görünen ombrelerdir. Bu renkler kırmızı, kızıl, yeşil, pembe, mor, beyaz, gri, turuncu vb… olabilir. ( aşağıda örneğini bulabilirsiniz)

EN HOŞ VE EN YENİ OMBRE SAÇ MODELLERİ

ombre

Sr5Yx 1613044167 3165

en hoş doğal ombre

Uhuyf 1613044190 7326

omre çeşiti

Nge5D 1613044212 2423

Ombre

İçerik
Saç neden yağlanır? Yazın saç yağlanmasını önleyen yöntemler

Saçların sık yağlanması bilhassa bayanların günlük ömrünü olumsuz etkileyen etkenlerden biridir. Yaz aylarında bu durum1

3 dk. 1 Okundu
İçerik
Yaz aylarında cildi korumak için ne yapmalı? Yazın en hızlı cilt bakımı

Yaz aylarında güneş ışınları, çok terleme ve makyajla birlikte cilt olduğundan fazla bir bakıma gereksinim1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Hamilelikte Egzersiz Yapmak

Hamilelik sürecinde anne adayının doğru hareketlerle egzersiz yapması doğum ve sonraki süreçte hem anne hem1

2 dk. 6 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.