KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Microsoft’un Activision satın alımı İngiltere’den ön onay aldı!

Microsoft Un Activision Satin Alimi Ingiltere Den On Onay Aldi169036 0 Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Kurumu (CMA), Microsoft‘un 69 milyar dolarlık Activision Blizzard anlaşmasına devam etmesi için ön onay verdi. CMA başlangıçta bulut oyunlarıyla ilgili tasalar nedeniyle satın alma sürecini engellemişti, fakat Microsoft kısa mühlet evvel muahedeyi tekrar yapılandırarak mevcut ve yeni Activision Blizzard oyunlarının bulut oyun haklarını Ubisoft’a devrettiğini duyurmuştu. Bu hareketin onayı getirmesi bekleniyordu.

Microsoft’un Activision satın alımında son pürüz kırılıyor

CMA tarafından yapılan basın açıklamasında, “CMA, tekrar yapılandırılan muahedenin, bu yılın başlarında orjinal süreçle ilgili olarak ortaya konan kaygıları kıymetli ölçüde gideren değişiklikler yaptığını düşünmektedir” dedi. Kurum, bunun “anlaşmanın onaylanmasına kapı açtığı” manasına geldiğini tabir etti.

Ancak yeniden de bu, kesin onaydan evvel yalnızca bir ön karar. CMA, Microsoft’un önerdiği tahlil yolları hakkında üçüncü tarafların görüşlerini almak üzere 6 Ekim’e kadar bir müşavere süreci başlattığını açıkladı. Uzatılan 18 Ekim tarihinden önce sonuncu bir karar alınması bekleniyor. İstişare süreci, CMA’nın mutabakatla ilgili kalan birkaç telaşını gidermeyi amaçlıyor.

Microsoft lider yardımcısı ve başkanı Brad Smith, X (eski ismiyle Twitter) üzerinden yaptığı açıklamada “CMA’nın bulut oyun akışıyla ilgili kalan tasalarını tam olarak giderdiğine inandığımız tahliller sunduk ve 18 Ekim son tarihinden evvel muahedeyi kapatmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Activision Blizzard da CMA’nın cevabından mutlu. Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick çalışanlara gönderdiği bir açıklamada “Bu, birleşme için kıymetli bir kilometre taşı ve düzenleyicilerle tahlil odaklı çalışmamızın bir kanıtıdır” dedi. İngiltere, Microsoft’un dev mutabakatı için son düzenleyici pürüz pozisyonunda.

İçerik
The Elder Scrolls VI’dan kötü haber: Xbox ve PC’ye özel olacak

Bildiğiniz gibi The Elder Scrolls serisinin yeni oyunu The Elder Scrolls VI için heyecanlı bekleyiş sürüyor. O denli ki1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
2024, Microsoft sayesinde AMD için büyük bir yıl olacak

Yapay zekanın yükselişinden şimdiye kadar en düzgün faydalanan şirket elbet Nvidia oldu. Pahasını 1 trilyon1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
iPhone 16 Pro modellerin özellikleri ortaya çıktı

iPhone 15 şimdi yeni satışa sunulmuşken iPhone 16 ve hatta iPhone 17 özelliklerinin nasıl olacağı1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.