KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Meksika Kongresi’nde 1000 yaşında olan iki “uzaylı” cesedi bulunduğu iddia edildi

Meksika Kongresi Nde Iki Uzayli Cesedi Bulundugu Iddia Edildi168749 0 Temmuz ayında ABD Kongresi, NASA’nın halka açık birinci UFO toplantısından yalnızca aylar sonra hükümetin UFO’lar hakkında nasıl “önemli bilgiler sakladığını” üç muhbirden dinlemişti. Artık de Meksika Kongresi benzer bir aktiflik düzenleyerek -eğer tezler gerçek çıkarsa- insan uygarlığının gelişiminde dönüm noktası sayılabilecek bir olaya imza attı. Meksika Kongresi’nde, bir madenden çıkartıldığı argüman edilen iki “uzaylı cesedi” sergilendi.

“Uzaylı cesedi” argümanı yankı uyandırdı

12 Eylül Salı günü, “insan olmayan” bir uzaylı cinsine ilişkin olduğu ve en az 1,000 yaşında olduğu söylenen iki ceset ve fosil, Meksika Kongresinde sergilendi. Vitrinli kutularda sergilenen mumyalanmış kalıntıların Peru‘nun Cusco kentinden çıkarıldığı sav edildi. Kalıntıların gerçek olup olmadığı şimdi bilinmiyor lakin olaydaki isimlere baktığımızda bunun gerçek olmama mümkünlüğünün oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Meksika basınında yer alan haberlere nazaran, Kongre’de konuşmalara öncülük eden gazeteci ve ufolog Jaime Maussan, mumyalanmış örneklerin “karasal evrimimizin” bir kesimi olmadığını ve DNA’larının neredeyse üçte birinin “bilinmediğini” yemin altındayken söz etti.

Meksika Kongresi Nde Iki Uzayli Cesedi Bulundugu Iddia Edildi168749 1 Halka açık duruşmada Maussan, kelamda uzaylı cesetlerini açıklamadan evvel ABD’li yetkililere ve Meksika hükümeti üyelerine “UFO’lar ve tanımlanamayan olağandışı fenomenlerle” ilgili çeşitli görüntüler gösterdi: “Bu örnekler dünyevi evrimimizin bir modülü değil… Bunlar bir UFO enkazından sonra bulunan varlıklar değil. Diatom madenlerinde bulunmuşlar ve daha sonra fosilleşmişlerdir.”

Maussan iştirakçilere örneklerin Meksika Ulusal Özerk Üniversitesi’ndeki (UNAM) bilim insanları tarafından incelendiğini ve radyokarbon tarihleme yöntemiyle DNA kanıtları elde ettiklerini aktardı. Madenden çıkartıldığı söylenen iki uzaylı cesedinin DNA’sı üzerinden yapılan karşılaştırmalar soncunda bunların en az yüzde 30’unun bilinmediği bulgusuna ulaşılmış.

Oturum sırasında örneklerin röntgenleri de gösterildi. Uzmanlar yeminli tabir vererek cesetlerden birinin içinde “yumurta” olduğunu ve her ikisinde de Osmiyum gibi çok az metallerden yapılmış implantları olduğu belirtildi.

Bir öteki aldatmaca daha mı?

Eski ABD Donanması pilotu Ryan Graves, bu yılın başlarında ABD Kongresi’ne tanımlanamayan hava olaylarının ABD ulusal güvenliği için oluşturduğu tehdidi anlatmıştı. Graves, ABD’nin biyolojik uzaylı kalıntıları bulduğunu tabir etmişti. Lakin argümanlar ABD tarafından doğrulanmadı.

Öte yandan Meksika’daki olay Graves’in argümanlarından daha uç bir noktada yer alıyor. Bununla birlikte Jaime Maussan, 2017 yılında Peru’da bulunan ve daha sonra insan çocukları olduğu anlaşılan beş mumya da dahil olmak üzere, daha sonra çürütülen “uzaylı” keşifleri tezleriyle gündeme gelmişti.

İçerik
Intel Meteor Lake işlemcili Xiaomi laptop geliyor

Xiaomi, Intel’in şimdi duyurmadığı Meteor Lake işlemcisinden güç alacak bir dizüstü bilgisayar üzerinde çalışıyor. Intel1

1 dk. 8 Okundu
İçerik
Haftaya A101 marketlerde Toshiba akıllı televizyonlar ve Philips çevre birimleri var

Haftaya A101 perakende besin zincirinde akıllı telefonlardan akıllı televizyonlara, bilgisayar etraf ünitelerinden tam kablosuz kulaklıklara1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Epic Games bu hafta iki oyun hediye ediyor! 470 TL değerinde

Epic Games Store, Steam ile rekabet edebilmek ismine başlattığı fiyatsız oyun fırsatlarına devam ediyor. Öyle ki 121

1 dk. 23 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.