KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Marin stil nedir? Marin ev dekorasyonu nasıl yapılır?

Sıcak havaları mavinin serinliği ile kucaklayabileceğiniz Marin konsepti ile yaz aylarında mesken dekorasyonunuza farklılık getirebilirsiniz. Hem konforlu hem şık ayrıntılarla meskenlerinize zenginlik katabileceğiniz bu tarz, Haziran ayının vazgeçilmezi haline gelecek. Pekala Marin dekorasyon nedir? Marin mesken dekorasyonu nasıl yapılır? İşte cevaplar…

Sıcak yaz günlerinde denizin ve gökyüzünün maviliği içinde kaybolmak istiyoruz. Ferah ve sakin bir ömür alanı oluştururken denizin harika esintilerini meskeninizde hissetmeye ne dersiniz? Adeta bir kıyı kasabasında, saçlarınızı savuran rüzgarın ve denizde parıldayan güneşin tesirlerini hissedebileceğiniz bir dekorasyon teklifiyle karşınızdayız. Mavi ve beyazın göz alıcı tesirine bürünen Marin dekorasyonu, meskeninizde dinamik bir hava oluşturacak. Yazın ruhunu meskenlere taşıyan Marin konsepti, bilhassa deniz ve okyanusun tesirlerinin olduğu yerlerde doğal bir biçimde ortaya çıkmıştır. Özgürlüğün ve dinginliğin kapılarını aralayan Marin dekorasyonu, büsbütün denizden gelen renkler ve dokularla konutunuzu sarmalamaktadır. Gelin, bu mükemmel dekorasyonu konutlarımıza nasıl taşıyabileceğimizi birlikte keşfedelim…

MARİN DEKORASYON MESKEN DEKORASYONU NEDİR?

Evlerde yaz mevsiminin ayrıntılarına yer verebileceğiniz Marin dekorasyonunda baskın olarak mavi ve beyaz renkleri görebilirsiniz. Tıpkı vakitte deniz esintilerine yer veren mint, kum beji, turkuaz, yeşil, krem üzere renklerde sıklıkla kullanılmaktadır. 

Xp2Wj 1625565124 3995

Marin dekorasyon

Daha canlı tonlara yer vermek isterseniz; karizmatik bir lacivert ve yer yer mercan kırmızısına yük verebilirsiniz. Kullanacağınız renkleri beyaz ile harmanlayarak sakin bir geçiş oluşturmak epey değerli. Karmaşıklık ve göz yorucu bir görüntüdense daha sakin bir ortam şekillendirmeyi hedeflemek gerekmektedir. 

5Qev5 1625565065 8911

Marin tarz konut dekorasyonu

MARİN KONUT DEKORASYONU NASIL YAPILIR?

Marin konseptinde çapa, yelken ve balık motifleri sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bilhassa minderlerde bu motifleri kullanarak deniz esintilerini konutunuza taşıyabilirsiniz. 

P4Ldk 1625564635 509

Marin konut dekorasyonu

Ayrıca çizgili desenlere yük vererek kumaş ve duvarlarda Marin konsepti oluşturabilirsiniz.

Yysf3 1625564782 4809

Marin dekorasyonda desen kullanımı

MARİN KONUT DEKORASYONUNDA AKSESUAR KULLANIMI

Marin dekorasyonda, aksesuarların kullanımı epey değerli bir yer edinmektedir. Bu tarzın ana temasında deniz ve denize ilişkin olan her şey odak noktası olarak karşımıza çıkmaktadır. Birinci adımda; halat, dümen, çapa, denizyıldızı ve deniz kabuğu üzere aksesuarlar kullanarak hayat alanınızı zenginleştirebilirsiniz.

X9Usc 1625564833 4948

Marin dekorasyonda aksesuar

Aynı vakitte fotoğraf çerçevelerinin içerisinde deniz eserlerini kullanabilir, okyanus temalı fotoğraflarla dekorasyonun tesirini güçlendirebilirsiniz. 

Mg2Zf 1625564982 8785

Marin dekorasyon oluşturmanın püf noktaları

Yemek sofralarında yepyeni bir manzara yakalamak isterseniz; balık ve deniz kabuğu desenli eserlere yer verebilirsiniz. 

98Krc 1625563809 3036

Marin sofra dekorasyonu

Balık ağlarının üzerine denizyıldızı üzere nesneler yerleştirerek duvarlarınızda değişik bir tarzı kucaklayabilirsiniz.

Kc2M4 1625563845 442

Marin yatak odası dekorasyonu

Masalarınız yahut orta sehpalarınızın üzerinde bol bol canlı çiçek kullanarak konutunuza tazelik getirebilirsiniz. Ayrıyeten deniz fenerleri de buraya çok yakışacaktır.

Uwrgk 1625563902 2967

Marin dekorasyon aksesuar örnekleri

Denize ve denizde vakit geçirmeye ilginiz varsa; inanılmaz bir fikrimiz daha var! Eski küçük kayıkları konutunuzda aksesuar nesnesi olarak kullanabilirsiniz. Duvarlarınıza kayık küreklerini kullanarak farklı bir görünümü meskeninize davet edebilirsiniz.

Ya8Y8 1625563968 7704

Marin dekorasyon duvar aksesuarı

EVİNİZDE MARİN TESİRİNE HAZIR MISINIZ?

Beyaz ve mavinin yüklü olduğu Marin konseptinde, duvarlarınızda turkuaz, açık mavi ve beyazın tonlarına yer verebilirsiniz. 

Tpllk 1625564377 4157

Marin salon dekorasyonu

Mobilya seçiminde ise ekseriyetle ahşap eserlere yer verilmelidir. Bilhassa kayık formunda ahşap kitaplıklarla güzel bir tesir oluşturabilirsiniz.

Qclfp 1625563997 7203

Marin tarz okuma köşesi

Yatak odanızda bu tarzın hakim olmasını isterseniz; dokuma eserlerinde mavinin ve desenlerin tesirli olduğu keten ve pamuk kumaşlar kullanın. Denizi çağrıştıran nesnelerle de Marin konseptini pekiştirebilirsiniz. Yatak başlıklarında da ufak sürprizlere de yer verebilirsiniz.

Iqrc8 1625564156 6673

Marin tarz yatak odası dekorasyonu

MARİN TARZ BANYO DEKORASYONU

Marin konseptini konutunuza taşırken, banyolarınızı es geçmeyin. Banyo aynalarını, halatlar ile sararak işe başlayabilirsiniz. Ayrıyeten halatlar ile raflarda oluşturabilirsiniz.

Mvecv 1625564563 5016

Marin tarz banyo dekorasyonu

Mavinin baskın olduğu bir banyo tasarımı ile marin dekorasyonu banyonuza taşıyabilirsiniz. Duvarlarınızda ise gemi ve denizcilik temalı duvar kağıtları ile güçlü bir imaj oluşturabilirsiniz. 

2Mx8Y 1625564501 1315

Marin tarz duvar dekorasyonu

UNUTMAYIN HOŞ BİR KONUT HUZURLU ADIMLARIN BAŞLANGICIDIR!

İçerik
Pet şişelerdeki sular sağlığı tehdit ediyor! Uzmanlar açıkladı

Pet şişelerdeki suların sıhhati tehdit ettiğine vurgu yapan Prof. Dr. Muharrem Kıskaç, suya karışan BPA1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Sevmek Zamanı dizisinin konusu nedir? Sevmek Zamanı ne zaman başlıyor? Sevmek Zamanı oyuncuları

Türk Sinema tarihine damga vuran üretimlerden biri olan Sevmek Vakti günümüze uyarlanarak ekranlara dizi formatında1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Sihirli Annem’in Dudu Perisi Nevra Serezli’nin son hali herkesi şaşkına çevirdi!

7'den 70'e herkesin severek izlediği Sihirli Annem dizisiyle hafızalara kazınan oyuncu Nevra Serezli, yıllar sonra1

1 dk. 7 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.