KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Kosgeb Girişimcilik Kursu Başvuru Formu

İçindekiler

Kosgeb Girişimcilik Kursu Başvuru Formu – Devletten Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ( KOSGEB ) aracılığı ile neredeyse açılış giderlerinin çoğuna hibe alabilmeniz için 4 gün süren uygulamalı girişimcilik eğitimi almanız gerekmektedir. Kosgeb, girişimciler için yüzlerce sektörde yapılacak olan iş kurma girişimlerine krediler ve hibeler ile destek vermektedir.

Yeni iş kurmayı amaçlayan ve iş kurmak isteyen yeni girişimcilere 50 bin Türk Lirası geri ödemesiz yani hibe ve 100 bin Türk Lirası geri ödemeli krediler için destek programına başvurmanın ilk şartı, Türkiye’de belli aralıklar ile birçok ilde düzenlenen Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin başarılı bir şekilde tamamlanmasıdır.

Kosgeb Girişimcilik Kursu Nedir?

Ülkemizde girişimcilik faaliyetlerinin yaygınlaştırması ve başarılı girişimciliklerin oluşması amaçlanarak, girişimcilerin işletme ve işyeri kurma, yönetimlerinde beceriye ve gerekli bilgilere sahip olması ve ayrıca iş fikirlerini destek alarak iş planlarına dönüştürebilmeleri için İŞKUR Girişimcilik kursu, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ve Paydaş kurumlarınca düzenlenmektedir.

Girişimcilik kapsamında verilmekte olan bu kurslarda, en az otuz iki saatlik eğitimden sonra, katılan her kişiye sertifika verilmektedir. Bu sertifika Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, yeni girişimci desteği programındaki 50 bin Türk Lirası hibeden ve 100 bin Türk Lirası krediden yararlanmanın ilk şartıdır. Sertifika alamayan kişiler, bu desteklerden yararlanamazlar.

KOSGEB Kurslarını Veren Kurumlar

Bilindiği gibi KOSGEB, oluşturduğu Yeni girişimcilik destek programı sayesinde, birçok iş fikri olan lakin imkansızlıklar sebebi ile bu fikirlerini projelere dönüştüremeyen vatandaşlar için, açılış giderleri, işletmenin genel ihtiyaçları ve büyütülebilmesi amacı ile sıfır faizsiz olanakları tanımaktadır.

Tabi KOSGEB kurumu tanıdığı tüm bu imkanları; yeni girişimci vatandaşlara sunmadan hemen önce ise  “uygulamalı girişimcilik eğitimi“ adı verilen kurslara katılınması ve başarılı bir biçimde tamamlanmasını istemektedir. Kurum tarafından sağlanan ve finans konusunda desteklenen bu eğitimler; tıpkı geçtiğimiz dönemlerde de olduğu gibi bu yıl da iş ortakları ile partnerlik edecektir.

Kosgeb Kursu Veren Kurum ve Kuruluşlar (Partnerler)

 1. Belediyeler
 2. İŞKUR
 3. Ticaret Odası
 4. Halk Eğitim Merkezleri
 5. Üniversiteler
 6. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı
 7. Engelli federasyonları
 8. Kalkınma ajansları

Tarafından Kosgeb kursu verilmekte, başarılı olan kişiler bu kurs sayesinde hibe ya da kredi almaktadır.

Kosgeb Girişimcilik Kursu Başvuru Formu

Hangi kurum tarafından ve hangi il, ilçeden eğitim alacağınıza karar verdiyseniz; sırada Kosgeb girişimcilik kursu başvuru formu doldurmanız var demektir. Lakin bu işlemi sağlamadan önce, size ait bir e – Devlet şifrenizin olması mutlaka şarttır. Çünkü başvuru formu, daha önceki dönemlerde kurumlarda el ile doldurulurken; o şekilde kabul edilirken, artık internet ortamında online şekilde doldurulması ve iletilmesi gerekmektedir. Eğer e Devlet şifreniz yoksa ya da şifrenizi bilmiyorsanız, size en yakın PTT şubesine giderek e Devlet şifresi edinebilirsiniz.

E – Devlet bilgilerini ya da şifresini bilen, kursu başarıyla tamamlayan girişimciler, eğitim başvuru formuna erişim sağlamak, doldurmak ve kuruma iletebilmek için; e – Devletin resmi internet sitesine giriş yaparak; ( www.turkiye.gov.tr/iletisim-secenekleri ) iletişim seçenekleri alanından elektronik posta yani e – posta adreslerini girmeliler. Bu alana e- posta adreslerini giren kişiler, “ İl Filtresi “ sekmesinin hemen yanında bulunan başvuru formuna ulaşabilmek için e – Devlet ile başvur seçeneğini onaylamaları, başvurularının gerçekleşebilmesi için yeterli olacaktır ve sonrasında herhangi bir işleme gerek kalmayacaktır.

İçerik
Android Telefona APK İndirme Nasıl Yapılır?

İnsanlar kimi zaman uygulama indirmek için Android sürümü yetmeyebiliyor. Akıllı telefonun sürümü yetmediği zaman bu1

2 dk. 16 Okundu
İçerik
İshale Ne İyi Gelir?

İshale Ne İyi Gelir? Basit görünmesine rağmen sosyal hayatı çok ciddi anlamda etkileyen ishale ne1

2 dk. 7 Okundu
Nedir
Among Us Nedir?

16 Kasım 2008 gibi eski bir tarihte piyasaya sürülen oyunun geliştiricileri oyun hakkında bir çok1

1 dk. 13 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.