KATEGORİLER
Kripto Al Sat

İstanbul’un en güzel bisiklet rotaları nerelerdir? İstanbul’da bisiklet sürülecek yerler

İstanbul’da yeşilliğin ortasında rüzgârı ardınızda bırakarak pak hava almaya ne dersiniz? Hafta sonunun vazgeçilmez aktivitelerinden biri olan bisiklet sürmek, yaz mevsiminde yapılacak en hoş aktivitelerden biri. Pekala İstanbul’da en hoş bisiklet rotaları nerede? İstanbul’da bisiklet nerede sürülür? İşte merak edilen tüm soruların cevabı haberimizde…

Yoğun iş temposu içerisinde hem eğlenebileceğimiz hem de gerilimden arınabileceğimiz bir vakit dilimi oluşturmakta kimi vakit zorlanabiliyoruz. Bilhassa güneşin kendini gösterdiği şu günlerde ailemiz ve sevdiklerimizle keyif alabileceğimiz aktivitelere gereksinim duyuyoruz. İstanbul’da tabiata kucak açabileceğimiz harika hoşluktaki yerlerde hafta sonunu pahalandırmak mümkün. Tabiat ve spor tutkunları için vazgeçilmez aktivitelerden biri olan bisiklet sürmek ise hem dinlendirici hem de huzurlu bir tesire sahip. Kulaklığınızı takarak hoş bir müzik eşliğinde bisiklet sürebileceğiniz İstanbul’un en hoş bisiklet rotalarına göz atmaya ne dersiniz? 

AYDOS ORMANI 

Yeşilin her tonunu görebileceğiniz Aydos Ormanı, bisiklet sürmek ve piknik yapmak için kusursuz bir tercih olacaktır.

Enodp 1626171699 2552

Aydos Ormanı

13 kilometrelik parkuruyla bisiklet sürmeye doyacağınız Aydos Ormanında, çam ağaçlarının ortasında rüzgâra karşı bir yarış yapabilirsiniz. Birebir vakitte göz alıcı bir hoşluğa sahip olan Aydos Ormanı, yürüyüş, koşu ve kano yapmak isteyenler için de ülkü bir yerdir.

Qjvsa 1626171715 7853

Aydos Ormanında bisiklet sürmek

ADALAR 

“Bisiklet sürmek için en uygun yer neresidir?” sorusunun en hoş karşılığı Adalar‘dır.

Ocdty 1626172656 2364

İstanbul Adalar

İstanbul’un keşmekeşliğinden uzaklaşıp kendinizi yeni bir dünyanın kucağında bulmak isterseniz Adalara katiyen gelmelisiniz.

L2Lme 1626171785 7737

Adalarda bisiklet sürmek

Dilerseniz Adalar’dan bisiklet kiralayabileceğiniz üzere kendi bisikletinizle de buraya gelebilirsiniz. Şayet buraya gitme kararı alırsanız; iskeleden başlayarak ada etrafında yaklaşık 12 kilometrelik bir cins atma imkanınız var. Eşsiz bir görünüme mesken sahipliği yapan Adalar’dan hangisine gitmek isterseniz isteyin hepsinde aradığınız huzuru bulacaksınız.

6Z9H3 1626171904 1132

Büyükada

ORTAKÖY- BEBEK SAHİLİ

“Şehirden çok uzaklaşmak istemiyorum lakin keyifli bir bisiklet çeşidi atmak istiyorum” diyenlerdenseniz; deniz ve tabiatını soluyabileceğiniz Bebek Kıyısı, tam size nazaran. Ortaköy’den Bebek Kıyısına yanlışsız uzanan yaklaşık 5 kilometrelik yolda görüntüye karşı bisiklet sürebilirsiniz.

Juqv6 1626172261 7706

Ortaköy Bebek Sahili

Aynı vakitte burası yürüyüş ve koşu içinde çok elverişli bir alanı kapsamaktadır. Yorulduğunuzda banklardan birine oturup muazzam hoşluktaki İstanbul’un tadını çıkarabilirsiniz.

5Pnpj 1626172304 7643

Ortaköy Bebek kıyısı manzarası

RUMELİ FENERİ, KİLYOS 

Bisiklet sürmeyi seviyorsanız pedal çevirerek olağanüstü bir hafta sonu geçirmek keyfinizi ikiye katlayabilir. Bir yanınıza İstanbul görünümünü başka yanınıza da Karadeniz görüntüsünü alarak bisiklet sürmek ise keyfin ta kendisi niteliğinde olacaktır.

Fyuji 1626172444 9647

Rumeli Feneri Kilyos

İstanbul’un Karadeniz’deki en uç noktası olarak bilinen Rumeli Feneri, bisiklet sürmek için ülkü bir rota oluşturmaktadır. Eşsiz görüntü eşliğinde Rumeli Feneri’nden Kilyos’a kadar uzanan toprak yolda bisiklet sürebilirsiniz. 

At6W2 1626172458 0144

Bisiklet rotaları

BELGRAD ORMANI 

Özellikle piknikçilerin sıklıkla tercih ettiği Belgrad Ormanı, muazzam büyüklüğü ve görünümüyle dikkat çekmektedir. Tertemiz havayı ciğerlerinize doldurabileceğiniz Belgrad Ormanında yer alan 20 kilometrelik alanda gönlünüzce pedal çevirebilirsiniz.

Tcrzw 1626172475 4738

Belgrad Ormanı

Bu alanın 6 kilometresinin parkur olarak tasarlandığını da belirtmek gerekmektedir. Hem tek başınıza hem de dostlarınız ve ailenizle burada bisiklet sürebilirsiniz. Dilerseniz akabinde hoş bir piknik de yapabilirsiniz!

D55Dv 1626172523 4278

Belgrad Ormanı manzarası

FLORYA- YEŞİLKÖY SAHİLİ

Avrupa Yakasında deniz ve yeşilliğin içerisinde kendinize vakit ayırabileceğiniz yerlerden biri de Florya- Yeşilköy Kıyısıdır. Toplamda 6 kilometrelik parkuruyla bisiklet sürmek isteyenler için ülkü alanlardan biridir. Hafta sonu hem deniz havası almak hem de hoş bir antrenman yapmak için Florya- Yeşilköy kıyısında bisiklet sürebilirsiniz. Akabinde minik bir mola vererek ağaçların altında uzanıp gökyüzünün de tadını çıkarmayı unutmayın!

Ftrmr 1626172564 4775

Florya Yeşilköy sahili

İYİ PAZARLAR!

İçerik
Düşük Bütçeli Hediye Fikirleri

Sevdiğimiz insanlara özel günlerde hediye almak istediğimizde seçim esnasında zorlanabiliyoruz. Hediye alacağımız insanı ne kadar1

2 dk. 12 Okundu
İçerik
Su İçmenin Faydaları

Su içmenin faydaları adlı yazımızda sağlığınıza doğrudan etki edecek önerilerde bulunacağız. Su günlük hayatımızda en1

2 dk. 16 Okundu
İçerik
Hamilelikte Egzersiz Yapmak

Hamilelik sürecinde anne adayının doğru hareketlerle egzersiz yapması doğum ve sonraki süreçte hem anne hem1

2 dk. 8 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.