KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone Ekran Parlaklığını Otomatik Ayarlama

İçindekiler

Çağımızda artık son teknolojik cihazlar sevilerek kullanılıyor. Onlardan birisi olarak da karşımıza iPhone geliyor. iPhone cihazlarını kullanan kişilerde doğal olarak bazı özelliklerinden yararlanmak istiyor. Geniş bir özellik haznesine sahip olduğundan dolayı sizlerde iPhone telefonlarınız dabirden farklı ayarlamayı da yapabilirsiniz. Son zamanda iPhone kullanıcıların en çok başvurduğu yollardan birisi de ekran parlaklığı ile alakalı olabiliyor. Ekran parlaklık seviyesini değiştirmek ya da aynı ayarda tutmak isteyebilir. İşte böyle durumda da otomatik olarak ekran parlaklığını ayarlama yoluna başvuruyor. Bu sayede kendiliğinden siz bir şey yapmanıza gerek kalmadan da iPhone cihazın üstün yeteneğinden yararlanma şansına sahip oluyorsunuz. Böylelikle Iphone pil ömrünün daha fazla uzamasına da zemin hazırlamış olmaya başlayacaksınız.

iPhone Telefonda Ekran Parlaklığını Ayarlama

Iphone cihazlarınızda pil ömrünün daha da uzun olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken çözüm yollarından birisi olarak da Night Shift’i kullanmak olacaktır. Aynı zamanda da  cihazı koyu moda ayarlamaya başlayabilirsiniz. İsterseniz de ekranı ışık koşullarını göz önüne alarak da ayarlamaya başlayabilmeniz mümkündür. Ekranı ışık koşullarına göre otomatik şekilde ayarlamaya başlayabilirsiniz. iPhone koyu mod açma ve kapama işlemleri nasıl yaşpılır merak ediyorsanız da yapmanız gereken hemen şu yolları izlemeye başlamanızdır. Buna göre;

  • Denetim merkezini ilk olarak açmanız gerekecek. Işık simgesine de basılı şekilde tutmalısınız. Koyu modu açma ya da kapatmak içinde mod kısmını işaretleyin.
  • Ayarlar bölümüne gelerek koyu modu işaretle. Ekran ve parlaklık bölümüne giriş yap. Sonra yeniden koyu modu aç. Eğer ki koyu modu kapatmak istiyorsanız o zaman da açık’ı seçmeniz gerekecek.

iPhone Ekran Parlaklılığının Elle Ayarlanması

iPhone son nesil telefon kullanan kişiler artık birden farklı özelliklerden de en güzel şekilde yararlanma şansına sahip oluyor. iPhone cihazında yok yok diyebileceğimiz bir çok özellik var. Genelde ekran parlaklığını verimli şekilde kullanmak isteyen kişi sayısı da bir hayli fazladır. Bu sebepten dolayıdır ki iPhone ekran parlaklığını ayarlamanın nasıl yapıldığının da mutlaka bilinmesi gerekir. iPhone cihazlarında ki ekran parlaklık ayarlamasını isterseniz de elle kontrol edebileceksiniz. Elle de parlaklığı kendi istediğiniz seviyeye getirebilirsiniz. Bunun için de yeniden denetim merkezine gelerek ışık simgesine tıklamanız gerekiyor. Ayarlar, ekran ve parlaklık bölümüne de giriş yapmalısınız. Sonrasında da sürgüyü sürüklemelisiniz.

iPhone Parlaklık Otomatik Olarak Ayarlama

Iphone cihazları da isterseniz otomatik şekilde ayarlamanız mümkündür. Burada izleyeceğiniz çözüm yolların ise son derece kolay olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki Iphone, kullanıcılarına harika bir deneyim fırsatları da sunmaya devam ediyor. Onlardan birisi de ekran parlaklığının otomatik olmasını isteyen kullanıcıların yüreğini su serpecek olan bir özelliği diyebiliriz. Bu sayede sizlerde artık ekran parlaklığı ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Tam aksine bu işlemlerde otomatik bir şekilde sizin yerinize de yapılmaya başlanmış olur. Çünkü cihazın bakıldığı zaman tüm bunları otomatik olarak algılama kapasitesine sahip olduğunun altını çizebiliriz. Burada izlemeniz gereken aşamaları da sizlere şu şekilde söyleyebiliriz. Buna göre;

  • iPhone cihazınız da yerleşik ortam sensörünü kullanmalısınız. Aynı zaman da o an ki ışık koşulları içinde uygun olan ekran parlaklığını ayarlamayı seçiyoruz.
  • Ayarlar bölümünden de erişebilirlik bölümüne giriş yapın
  • Ekran ve metin puntosuna dokunarak sonra otomatik parlaklık ayarını da işaretliyoruz. Bu sayede sizler artık ekran parlaklık ayarını ayarlamanıza gerek kalmaz  Cihazınız ortamda ki ışığı baz alarak otomatik olarak ekran parlaklığını ayarlamaya geçecektir.

Otomatik Ekran Parlaklık Neden Yapılmalı?

Belki de birçok iPhone kullanıcıların bu sorunun cevabını bilmesi gerekir. Cihazınızı ekran parlaklığını otomatik şekle dönüştürmenin sizlere artıları doğal olarak çok fazla olmaya başlayacaktır. En önemli artılarından birisi de cihazınız da ki pil ömrünü uzatmaya yardımcı olacaktır. Daha uzun ömürlü bir pil kullanımı olsun niyetindeyseniz o halde sizlerde bir an önce vakit kaybetmeden başvurun. iPhone cihazlarınızla ilgili olarak görmek istediğiniz pil tasarrufuna da kısa süre içerisinde erişme şansına sahip olun. Pil ömrü uzasın ve cihazınız da haliyle daha verimli çalışsın.

Sizlerde bir iPhone kullanıcıysanız hiç zaman kaybetmeden hemen cihazınızla ilgili olarak bu tür değişikliklere başvurun. Böylelikle iPhone cihazlarınızı daha da verimli kullanmaya başlamış olun.

İçerik
Emojiler, Gmail’e Ekim’in Sonunda Masaüstü ve Mobile Eklenecek

Google, Gmail taşınabilir uygulamalarında ve masaüstü web sitesinde emoji yansıları gönderme takviyesini kısa vakit sonra1

1 dk. 11 Okundu
İçerik
Google sızıntılara sinirlendi: Pixel üretimi Hindistan’a kaydırılabilir

Arama devi Google önümüzdeki 4 Ekim Çarşamba günü büyük bir lansman aktifliği düzenleyecek. Şirketin kelam1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Nokia markasının sahibi HMD Global, Avrupa’da 5G telefon üretmeye başladı

HMD Küresel, Avrupa topraklarında akıllı telefon üretmeye başladı. Hatta Finlandiyalı şirket, üretimini Avrupa'ya taşıyan ilk1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.