KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 16 için OLED MLA ekran iddiası

Iphone 16 Ekrani Nasil Olacak168493 0 iPhone 15 lansmanı için tüm teknoloji dünyasını nefesini tutarken iPhone 16 için tedarikçi firmaların çabası de şimdiden başladı. Samsung ve LG yeni kuşak OLED panellerini Apple’ın beğenisine sunmuş durumda.

OLED MLA nedir?

Apple, iPhone X döneminden bu yana OLED ekranların tedariği için Samsung ile çalışıyor. Vakit zaman LG üzere farklı firmalar küçük çaplı ihale alsa da as oyuncu olarak Samsung hiç değişmedi. iPhone 16 ile yeni bir rekabet başlayabilir.

Gelen bilgilere nazaran iPhone 16 serisinde kullanılacak OLED ekran için Samsung ve LG yeni bir teknoloji geliştirdi. Mikro lens dizilimli OLED ya da OLED with MLA ismi verilen bu teknolojide OLED panel ile cam ortasına mikroskopik lens katmanı yerleştiriliyor. Bu katman olağanda iç kısımda kaybolan ışık yansımalarını yönlendiriyor ve hem verimliliği hem de parlaklığı arttırıyor. Bununla birlikte görüş açılarında bir ölçü azalma olabiliyor.

Samsung ve LG’nin bu teknolojiyi kullanmak istemesindeki nedenlerden birisi, iPhone 16 için Apple’ın istediği seviyeyi hala tutturamamış olmaları. Böylelikle yeni bir teknoloji ile Apple’ı ikna edebilecekler. Başka taraftan Çinli BOE’nin OLED ihalelerinde biraz daha geri planda kalmasını da istiyorlar.

OLED with MLA şimdi yeni bir teknoloji ve Samsung’un S Ultra akıllı telefonlarında kullanılıyor. Apple’ın bu bakımdan teknolojinin olgunlaşmasını isteyeceği aşikâr. Bu da teknolojiye olan yatırımın hızlanmasını sonuç verecek.

İçerik
Google Pixel telefonlara ilgi artıyor: İşte satış rakamları

Google Pixel, global akıllı telefon pazarında pozisyonunu giderek düzgünleştiriyor. Pixel 8 serisinin çıkışıyla birlikte güncellenen1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Telegram’ın kurucusu Hamas kanalını neden kapatmadıklarını açıkladı

Telegram'ın kurucusu Pavel Durov, Filistinli Hamas örgütüne ilişkin Telegram kanalını neden kapatmadıklarını açıkladı. Tanınan iletileşme1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
iPhone 15 tanıtımı öncesi Apple Store kapatıldı

Apple, bugün düzenleyeceği Wonderlust etkinliği kapsamında iPhone 15 serisinin tanıtımını gerçekleştirecek. Teknoloji devi iPhone’ların yanında1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.