KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 16 için OLED MLA ekran iddiası

Iphone 16 Ekrani Nasil Olacak168493 0 iPhone 15 lansmanı için tüm teknoloji dünyasını nefesini tutarken iPhone 16 için tedarikçi firmaların çabası de şimdiden başladı. Samsung ve LG yeni kuşak OLED panellerini Apple’ın beğenisine sunmuş durumda.

OLED MLA nedir?

Apple, iPhone X döneminden bu yana OLED ekranların tedariği için Samsung ile çalışıyor. Vakit zaman LG üzere farklı firmalar küçük çaplı ihale alsa da as oyuncu olarak Samsung hiç değişmedi. iPhone 16 ile yeni bir rekabet başlayabilir.

Gelen bilgilere nazaran iPhone 16 serisinde kullanılacak OLED ekran için Samsung ve LG yeni bir teknoloji geliştirdi. Mikro lens dizilimli OLED ya da OLED with MLA ismi verilen bu teknolojide OLED panel ile cam ortasına mikroskopik lens katmanı yerleştiriliyor. Bu katman olağanda iç kısımda kaybolan ışık yansımalarını yönlendiriyor ve hem verimliliği hem de parlaklığı arttırıyor. Bununla birlikte görüş açılarında bir ölçü azalma olabiliyor.

Samsung ve LG’nin bu teknolojiyi kullanmak istemesindeki nedenlerden birisi, iPhone 16 için Apple’ın istediği seviyeyi hala tutturamamış olmaları. Böylelikle yeni bir teknoloji ile Apple’ı ikna edebilecekler. Başka taraftan Çinli BOE’nin OLED ihalelerinde biraz daha geri planda kalmasını da istiyorlar.

OLED with MLA şimdi yeni bir teknoloji ve Samsung’un S Ultra akıllı telefonlarında kullanılıyor. Apple’ın bu bakımdan teknolojinin olgunlaşmasını isteyeceği aşikâr. Bu da teknolojiye olan yatırımın hızlanmasını sonuç verecek.

İçerik
Kritik hamle: AMD, Nvidia’yı yakalamak için bir yapay zeka şirketi satın aldı

AMD, rakip çip üreticisi Nvidia'yı yakalama yarışında, şirketin gelişmiş yapay zeka çipleri için gerekli olan1

2 dk. 8 Okundu
İçerik
Google, Microsoft Edge’de YouTube videolarının izlenmesini engellemeye başladı

Google'ın Youtube'da reklam engelleyicilere karşı başlattığı gayret Microsoft Edge tarayıcısına olumsuz yansıdı. Kullanıcılar platformda video1

1 dk. 5 Okundu
İçerik
Android 14 çıktı: İşte Android 14’e güncellenecek ilk telefonlar

Google, 4 Ekim’de düzenlediği aktiflikte yeni aygıtların tanıtımı sırasında Android işletim sisteminin en yeni sürümü1

2 dk. 9 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.