KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 15 Pro’nun beklenen özelliği iPad ve Mac’lere geliyor

Iphone 15 Pro Nun Beklenen Ozelligi Ipad Ve Mac Lere Geliyor168899 0 Apple, geçtiğimiz hafta düzenlenen Wonderlust aktifliği kapsamında merakla beklenen iPhone 15 serisini tanıttı. Bu aktifliğin gözdesi ise kuşkusuz iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max oldu diyebiliriz. O denli ki Apple 17 Pro’dan güç alan bu aygıtlar, konsol oyunlarına olan takviyesiyle gündeme oturmayı başardı. Lakin görünüşe nazaran bu özellik, iPhone 15 Pro serisi ile sonlu kalmayacak.

Konsol oyunları iPad ve Mac’lere geliyor

Bilmeyenler için Wonderlust aktifliği kapsamında Apple, iPhone 15 Pro ve Pro Max’in ışın izleme ve MetalFX yükseltme üzere özellikler ile Resident Evil 4 ve Assassin’s Creed: Mirage gibi konsol oyunlarına takviye sunacağını duyurdu. Bunun akabinde emsal bir özelliğin iPad yahut Mac’lere gelip gelmeyeceği merak konusu oldu diyebiliriz. 

Iphone 15 Pro Nun Beklenen Ozelligi Ipad Ve Mac Lere Geliyor168899 1 IGN ile gerçekleştirilen bir söyleşide ise Apple’ın GPU Yazılımı lideri Jeremy Sandmel ve Apple’ın Platform Mimarisinden Sorumlu Lider Yardımcısı Tim Millet, bu sorulara açıklık getirdi. Bu yeni oyunların Apple silikon iPad’ler ve Mac’lerle uyumlu olup olmayacağı sorulduğunda Millet, “Geliştiriciler bunu yapmak için bizimle çalışacaklar” dedi. 

Jeremy Sandmel ise, ”Bunu temelden mümkün kılan şeylerden biri de, Apple Silicon ile iPhone Silicon ve iPad Silicon mimarisinin birleşimidir. Böylece tam olarak sizin önerdiğiniz şeyi yapabildiklerini görebilirsiniz.” kelamlarını lisana getirdi. Apple’ın burada hangi modellere atıfta bulunduğu net değil. Lakin M3 çipli yeni jenerasyon iPad’leri ve Mac’lere işaret ediliyor olabilir. 

Ayrıca Mac ve iPad’lerin yanı sıra, iPhone 15 Pro serisinin USB-C üzerinden 4K/60FPS oyunculuğa müsaade vereceği doğrulandı. Bu bahiste Sandmel, ”iPhone bu 4K ekranlara bağlanabilir ve öbür ekranlarda oyun oynamak da dahil olmak üzere, telefonda yaptığınız her şeyi harici olarak yapabileceksiniz‘ dedi. Natürel ki bu gelişmenin ardında USB-C portunun yer aldığını belirtelim. Daha önce Lightning kabloları üzerinden sırf 1080p çözünürlüğe takviye sunuluyordu.

İçerik
Final Fantasy VII Rebirth çıkış tarihi belli oldu: PS5’e geliyor

Square Enix tarafından geliştirilen ve yayınlanan Final Fantasy VII Remake'in devam olduğu Final Fantasy VII Rebirth'ün çıkış1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Huawei’den ABD’ye gövde gösterisi: Mate 60 Pro ve işlemcisi

Huawei, geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız Mate 60 Pro ve Mate 60 modellerini Çin’de piyasaya sürdü.1

4 dk. 1 Okundu
İçerik
Nintendo Switch 2 için geri sayım başladı: Geliştirici kitleri hazır

Nintendo Switch ile konsol pazarında değerli bir muvaffakiyete imza atan Nintendo, modelin halefi üzerinde hazırlıklara başladı. Bu1

2 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.