KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google’a rakip geliyor: Apple’ın arama motoru tamamlanmış olabilir

Google A Rakip Geliyor Apple In Arama Motoru Hazir Olabilir169358 0 Günümüzde arama motorları kelam konusu olduğunda kuşkusuz ki Google’ın liderliği sürüyor. Bilhassa arama devinin Android telefonlar başta olmak üzere Apple ekosisteminde de kullanıldığını görüyoruz. Lakin bu durum çok yakında değişebilir. Tecrübeli teknoloji editörlerinden Mark Gurman, Apple’ın kendi arama motoruna ait çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hazırlıklar tamamlandı

Mark Gurman, Bloomberg’de yayınlanan son Power On bülteninde, Apple mühendislerinin arama motoru çalışmalarına devam ettiğinive hatta “Pegasus” olarak kodlanan projenin hazır olduğunu bildirdi. Lakin bildiğiniz üzere şimdi somut bir gelişme yaşanmış değil. Bu noktada Gurman, arama motorunun geçmişte App Store, Apple TV, Haritalar, Apple News ve Spotlight üzere hizmetler üzerinden sessizce kullanıcılara ulaştığını belirtiyor.

Öyle ki Siri’nin web sonuçları için de bu teknoloji kullanılmış. Fakat tüm bunların ne vakit yaşandığı yahut arama motorunun nasıl bir performans sunduğu belli değil. Ayrıyeten Gurman, iPhone üreticisinin hala kat etmesi gereken uzun bir yol olduğunu söylüyor. Pekala bu proje nitekim Google’ın yerini alabilir mi? Bunu söylemek için şimdi erken. 

Bekleyiş bir mühlet daha sürecek

Bilmeyenler için Apple’ın arama motoru geliştirdiğine dair söylentiler, 2025 yılına kadar uzanıyor. O periyottaki savlar, şirketin Apple Search isimli bir hizmet üzerinde çalıştığını ortaya çıkarmıştı. Lakin bu planlar rafa kaldırıldı. Bunun nedeni ise, şirketin Google’dan tertipli gelir elde ediyor olması. Öyle ki daha evvel Google’ın yerleşik arama motoru olarak kalmak adına her yıl 8 milyar dolar ila 12 milyar dolar arasında bir ödeme yaptığı belirtiliyordu. Son paylaşılan sayılar ise, bu sayının 15 milyar ila 20 milyar dolara ulaştığını gösteriyor.

İçerik
Melissa Vargas ve Mete Gazoz, Realme 11 Pro Serisi’ni tanıttı

“Dare to Leap” ruhuyla kısa müddette dünyanın başkan telefon markalarından biri haline gelen Realme, yeni1

3 dk. 2 Okundu
İçerik
Reeder markası halka arz ediliyor

A101 marketlerin değişmez akıllı telefon markalarından Reeder halka arz oluyor. Son periyotta satışlarını arttıran ve1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Aliağa Robotik, TEKNOFEST İzmir’de öğrencilerin robotik projelerini sergiliyor!

Cumhuriyetin yüzüncü yılına özel olarak bu sene üç farklı kentte düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.