KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’in neden ısındığı keşfedildi

Iphone 15 Pro Ve 15 Pro Max In Neden Isindigi Kesfedildi169219 0 Bildiğiniz üzere iPhone 15 serisi çıktığı günden bu yana tüm dünyanın gündeminde. O denli ki seride yer alan aygıtlarla ilgili birçok âlâ ve berbat tenkit yapılıyor. Bunlardan biri de iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’in çok ısındığı yönündeki savlar oldu. Bugün ise ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, sorunun kaynağına açıklık getirdi. Pekala iPhone 15 Pro ve Pro Max neden ısınıyor? İşte olası karşılığı.

iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’in neden çok ısındığı keşfedildi

Bilmeyenler için Apple’ın amiral gemisi telefonları iPhone 15 ve 15 Pro Max, TSMC’nin 3nm fabrikasyon sürecini temel alan Apple A17 Pro işlemciden güç alıyor. Münasebetiyle yaşanan ısınma problemleri da, daha evvel bu üretim süreci ile ilişkilendirildi. Lakin artık apayrı bir neden ortaya atılmış durumda. Kuo’ya nazaran mevcut sorun, termal sistem tasarımı ve titanyum kaplamadan kaynaklı.

Iphone 15 Pro Ve 15 Pro Max In Neden Isindigi Kesfedildi169219 1 Yaptığı paylaşımda Kuo, iPhone 15 Pro’daki ısınma problemleri konusunda büyük oranda Apple’a atıfta bulundu. O denli ki ünlü analist, daha ince bir telefon lehine, ısının yayılabileceği alandan taviz verildiğini söylüyor. Bu da titanyumun iletkenliğiyle birleştiğinde daha makûs bir ısı yönetimine neden olmakta.

Apple, iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’te yaşanan ısınma meselesini şimdi doğrulamadı. Fakat donanım değişimi sıkıntı olacağı için için tüm iPhone 15 ailesi özelinde ciddi bir güncelleme paylaşıldığını görebiliriz. Ayrıyeten bu düzeltme kapsamında cihaz performansında da sınırlamalar yapılabileceğini belirtelim. Fakat tüm bunlar için bir mühlet daha beklememiz gerekecek.

İçerik
PlayStation 5 Pro’nun özellikleri ne olacak? İşte bütün iddialar

PlayStation 5'in Pro versiyonu hakkında savlar ortaya çıkmaya devam ediyor. Daha resmi bir duyuru yapılmamış olmasına1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Kullanıcılar Apple Vision Pro’nun çok ağır olduğunu bildiriyor

Apple ilk karma gerçeklik başlığı olan Vision Pro'yu haziran ayında duyurdu. Lakin şirket hala aygıtın1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Apple, iPhone 15 Pro Max kamerasındaki kısıtlamanın nedenini açıkladı

Apple, iPhone 15 Pro Max’teki telefoto lensin -OIS ve otomatik odaklama 3D sensör kaydırma modülünün1

1 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.