KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’in neden ısındığı keşfedildi

Iphone 15 Pro Ve 15 Pro Max In Neden Isindigi Kesfedildi169219 0 Bildiğiniz üzere iPhone 15 serisi çıktığı günden bu yana tüm dünyanın gündeminde. O denli ki seride yer alan aygıtlarla ilgili birçok âlâ ve berbat tenkit yapılıyor. Bunlardan biri de iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’in çok ısındığı yönündeki savlar oldu. Bugün ise ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, sorunun kaynağına açıklık getirdi. Pekala iPhone 15 Pro ve Pro Max neden ısınıyor? İşte olası karşılığı.

iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’in neden çok ısındığı keşfedildi

Bilmeyenler için Apple’ın amiral gemisi telefonları iPhone 15 ve 15 Pro Max, TSMC’nin 3nm fabrikasyon sürecini temel alan Apple A17 Pro işlemciden güç alıyor. Münasebetiyle yaşanan ısınma problemleri da, daha evvel bu üretim süreci ile ilişkilendirildi. Lakin artık apayrı bir neden ortaya atılmış durumda. Kuo’ya nazaran mevcut sorun, termal sistem tasarımı ve titanyum kaplamadan kaynaklı.

Iphone 15 Pro Ve 15 Pro Max In Neden Isindigi Kesfedildi169219 1 Yaptığı paylaşımda Kuo, iPhone 15 Pro’daki ısınma problemleri konusunda büyük oranda Apple’a atıfta bulundu. O denli ki ünlü analist, daha ince bir telefon lehine, ısının yayılabileceği alandan taviz verildiğini söylüyor. Bu da titanyumun iletkenliğiyle birleştiğinde daha makûs bir ısı yönetimine neden olmakta.

Apple, iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’te yaşanan ısınma meselesini şimdi doğrulamadı. Fakat donanım değişimi sıkıntı olacağı için için tüm iPhone 15 ailesi özelinde ciddi bir güncelleme paylaşıldığını görebiliriz. Ayrıyeten bu düzeltme kapsamında cihaz performansında da sınırlamalar yapılabileceğini belirtelim. Fakat tüm bunlar için bir mühlet daha beklememiz gerekecek.

İçerik
Huawei Mate 60 Pro Plus tanıtıldı: 5G, Kirin 9000s, güçlü kameralar ve dahası

Huawei, geçtiğimiz günlerde Çin'de 5G özellikli Mate 60 ve Mate 60 Pro'yi piyasaya sürdükten sonra,1

4 dk. 1 Okundu
İçerik
Intel, 14. Nesil işlemcilerini tanıttı: Aynı fiyata daha yüksek performans!

Intel'in masaüstü platformu için yaptığı son güncellemenin üzerinden neredeyse bir yıl geçti. Geçen yıl, 13.1

6 dk. 3 Okundu
İçerik
Windows 11 geride kaldı: Windows 10 pazar payında hala lider

Windows 11 iki yıl evvel piyasaya sürülmesine karşın hala Windows 10'un popülaritesine yetişebilmiş değil. StatCounter,1

2 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.