KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Huawei, dünyanın ilk 5.5G Villa’sını kurdu: 10Gbps akıllı ev çağı başlıyor

Huawei Dunyanin Ilk 5 5G Villa Sini Kurdu 10Gbps Akilli Ev Cagi169676 0 Dubai’de düzenlenen 2023 Küresel Mobile Broadband Forum (MBBF) kapsamında global teknoloji şirketi Huawei, Emirates Integrated Telecommunications Company (EITC) ile işbirliğine giderek 10Gbps ağlarla desteklenen geleceğin akıllı mesken yaşamı için bir örnek olan dünyanın ilk 5G Advanced (5.5G/5G-A) villasını tanıttı.

5.5G ile akıllı konutlarda devrim

Bu yılın mart ayının başlarında Huawei ile EITC arasında imzalanan mutabakat zaptı ile 5.5G için ortak çalışmalara girişilmişti. Bu son gelişme, ortak inovasyon hünerlerinin bir delili olarak sergilendi. 5.5G Villa, çıplak gözle 3D ve XR gibi uygulamalarla zenginleştirilmiş eşsiz bir akıllı konut tecrübesi sunarak en son teknolojilerin kusursuz entegrasyonunu gözler önüne seriyor.

Tüketiciler giderek daha üstün tecrübeler arzuladıkça, içerik ve uygulamaların evrimine ilham veriyor ve akabinde ağ yeteneklerine olan talebi artırıyor. Bu artan muhtaçlıkları karşılamak için ise operatörlere büyük iş düşüyor. Çünkü çok uzakta olmayan bir gelecek için Huawei, meskenlerde 10Gbps ağlara muhtaçlık olacağını söylüyor.

Huawei’nin Kurumsal Kıdemli Lider Yardımcısı Li Peng, “Bu tanıtım, 5G-Advanced teknolojisinin geleceğin konutlarına getireceği sonsuz imkanlara ve 5G-A’nın taşınabilir kullanıcılara sunacağı daha âlâ ağ tecrübesine birinci elden bir bakış sunuyor.” dedi. 5G-A Villa, Huawei’in yenilikçi FWA² tahlilinden yararlanarak, 5G çağında FWA’nın (Sabit Kablosuz Erişi) süratli kullanıcı genişlemesi için bir operatörün nasıl güçlü bir aracı haline geldiğini gösteriyor.

İçerik
Intel, yüksek hacimli EUV üretimiyle liderliği tekrardan ele geçirebilir

Yapay zekanın ağır bilgi süreç ihtiyaçları, her bir çipte daha fazla bilgi süreç öğesi yoğunluğu1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Bilgisayarda Depolama Alanı Programsız Nasıl Açılır?

Bilgisayarda Depolama Alanı Programsız Nasıl Açılır? - Uzun süre bilgisayar kullananlar, bilgisayarların depolama sorunuyla boğuştuğunu1

2 dk. 13 Okundu
İçerik
Instagram patronundan iPad uygulaması açıklaması

Kimi tanınan toplumsal ağ platformlarının hâlâ iPad’lere özel uygulaması yok; Instagram da bunlardan biri. Android,1

1 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.