KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Hem iş istasyonu hem oyuncu bilgisayar: Khadas Mind

Khadas Mind Masa Ustu Bilgisayar Tanimini Degistiriyor168569 0 Bugün bir iş istasyonu yahut oyuncu bilgisayarı almak istediğinizde masa üstünüzde hatırı sayılır bir alanı ayırmanız gerekiyor. Khadas Mind ismindeki proje kompakt yapıda hem iş istasyonu hem de oyuncu bilgisayarı sunuyor.

Khadas Mind nedir?

Khadas Mind epeyce taşınabilir yapıda bir iş istasyonu. A4 kâğıdın çeyreği büyüklüğünde olan kasada standart yahut premium sürüme nazaran konfigürasyon değişiyor. Intel Core i5-1340P yahut Core i7-1360P işlemci, 16GB yahut 32GB LPDDR5 5200 RAM, 512GB yahut 1TB SSD bunlar ortasında.

Cihazda 5.55Wh batarya mevcut ve bekleme yahut uyku modunda taşıyabilmeniz için 24 saate kadar müddetler sunabiliyor. HDMI 2.1 ve USB Tip-C kontaklarının yanı sıra 10A güç kaynağı mevcut ve 10 bin döngüye kadar sağlam.

Khadas Mind Masa Ustu Bilgisayar Tanimini Degistiriyor168569 1

Cihazı farklı kılan 122 pinli Mind Link ilişki arayüzü. Bu orta yüz USB, PCIe 5.0, HDMI üzere formatları bünyesinde barındırıyor. Bu sayede farklı kullanım alanları ortaya çıkıyor. Örneğin port çoklayıcı ile daha fazla genişleme yuvası sunuyor. Ya da GeForce RTX 4060 Ti barındıran küçük grafik modülünün üzerine yerleşerek bir oyun bilgisayarı haline dönüşüyor. Bir tablet yahut tümleşik bilgisayar ya da görüntü konferans olması için modüller de var.

Khadas Mind standart versiyon 5994 iken Premium versiyon 799$. Çoklayıcı port 128$, grafik ünitesi ise 699$. Kickstarter üzerinde gerekli bağışı toplayan proje Ekim ayında piyasaya çıkacak lakin fiyatlar bunun çok üzerinde olacak.

İçerik
Google, İsrail ve Gazze için 8 milyon dolar bağış yapacağını duyurdu

Avrupa Birliği tarafından İsrail-Filistin savaşı hakkında dezenformasyona yönelik resmen ihtar alan Google ve CEO Sundar1

2 dk. 11 Okundu
İçerik
Samsung Notes’un Galaxy Book harici dizüstü PC’lerde kullanılması engellendi

Samsung Notes artık resmi olarak Galaxy Book serisi dışındaki dizüstü bilgisayarlarda kullanılamıyor. Güney Koreli şirket1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Google Pixel 8 ve 8 Pro’nun tasarımı resmen doğrulandı

Android ekosisteminin başında yer alan Google, çok yakında merakla beklenen Pixel 8 serisini piyasaya sürecek. Bu bağlamda1

1 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.