KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Hem iş istasyonu hem oyuncu bilgisayar: Khadas Mind

Khadas Mind Masa Ustu Bilgisayar Tanimini Degistiriyor168569 0 Bugün bir iş istasyonu yahut oyuncu bilgisayarı almak istediğinizde masa üstünüzde hatırı sayılır bir alanı ayırmanız gerekiyor. Khadas Mind ismindeki proje kompakt yapıda hem iş istasyonu hem de oyuncu bilgisayarı sunuyor.

Khadas Mind nedir?

Khadas Mind epeyce taşınabilir yapıda bir iş istasyonu. A4 kâğıdın çeyreği büyüklüğünde olan kasada standart yahut premium sürüme nazaran konfigürasyon değişiyor. Intel Core i5-1340P yahut Core i7-1360P işlemci, 16GB yahut 32GB LPDDR5 5200 RAM, 512GB yahut 1TB SSD bunlar ortasında.

Cihazda 5.55Wh batarya mevcut ve bekleme yahut uyku modunda taşıyabilmeniz için 24 saate kadar müddetler sunabiliyor. HDMI 2.1 ve USB Tip-C kontaklarının yanı sıra 10A güç kaynağı mevcut ve 10 bin döngüye kadar sağlam.

Khadas Mind Masa Ustu Bilgisayar Tanimini Degistiriyor168569 1

Cihazı farklı kılan 122 pinli Mind Link ilişki arayüzü. Bu orta yüz USB, PCIe 5.0, HDMI üzere formatları bünyesinde barındırıyor. Bu sayede farklı kullanım alanları ortaya çıkıyor. Örneğin port çoklayıcı ile daha fazla genişleme yuvası sunuyor. Ya da GeForce RTX 4060 Ti barındıran küçük grafik modülünün üzerine yerleşerek bir oyun bilgisayarı haline dönüşüyor. Bir tablet yahut tümleşik bilgisayar ya da görüntü konferans olması için modüller de var.

Khadas Mind standart versiyon 5994 iken Premium versiyon 799$. Çoklayıcı port 128$, grafik ünitesi ise 699$. Kickstarter üzerinde gerekli bağışı toplayan proje Ekim ayında piyasaya çıkacak lakin fiyatlar bunun çok üzerinde olacak.

İçerik
Uydu internet hizmeti Starlink, resmen akıllı telefonlara geliyor: İşte tüm detaylar

Yakın bir gelecekte “telefon çekmiyor” sorunu büsbütün ortadan kalkacak. Elon Musk’ın CEO’su olduğu SpaceX şirketinin1

3 dk. 2 Okundu
İçerik
Amazon, yapay zekaya 4 milyar dolarlık devasa bir yatırım yapıyor

E-ticaret devi Amazon, süratle büyüyen yapay zeka kesiminde kıymetli bir adım atarak Anthropic’e 4 milyar1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Leica Sofort 2 şipşak kamera duyuruldu

Son devirde anlık baskı veren şipşak kameralara olan ilgi bir epey artmış durumda. Fotoğraf bölümünün1

1 dk. 6 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.