KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Haziran ayı çiçekleri nelerdir? Yaz mevsimi ev dekorasyonunda çiçek kullanımı

Haziran ayının bu birinci günlerinde tabiatın tatlı dokunuşlarını konutunuzda hissetmek isterseniz mevsim çiçekleriyle balkonlardan salonlara, mutfaklardan banyolara kadar şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Pekala Haziran ayı çiçekleri nelerdir? Yaz mevsimi konut dekorasyonunda hangi çiçekler tercih edilmeli? İşte aradığınız tüm soruların karşılığı haberimizde…

Yaz mevsiminin en hoş ayı olan Haziran ile birlikte rengarenk çiçekler mis üzere kokusuyla dört bir yanımızı sarıp sarmalıyor. Tabiatın tüm cömertliğini sergilediği bu ayda sizde konutunuzu mevsim çiçekleriyle donatabilirsiniz. Hem konutunuzun dekorasyonuna canlı bir bakış açısı kazandıracak hem de tabiatla vakit geçirme imkanı sunacak olan Haziran ayı çiçekleri, balkonlardan banyolara mutfaklardan yatak odalarına kadar rahatlıkla kullanabilir. Pekala Haziran ayı çiçekleri nelerdir? Haziran ayında hangi çiçekler açar? Gelin, yaz mevsiminin tüm hoşluğunu gözler önüne serecek meskende bakımı kolay en hoş çiçekleri birlikte öğrenelim.

HAZİRAN AYI ÇİÇEKLERİ NELERDİR? HAZİRAN AYI KONUT DEKORASYONUNDA HANGİ ÇİÇEKLER KULLANILMALI?

Bahçe, balkon ve konut dekorasyonunun olmazsa olmazı çiçekler, bilhassa yaz aylarıyla birlikte süper bir görünüme kavuşuyor. Haziran ayında meskenine canlı ve dinamik bir tesir katmak isteyenler için bu ayın çiçeklerini tek tek açıkladık.

Tszc8 1654696817 4188

Haziran ayı çiçekleri

  • KASIMPATI

Latince adı chrysanthemum olarak bilinen Kasımpatı, çoklukla sarı, beyaz ve pembe renkli çiçekleriyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Güneşli ve yarı gölgeli ortamlardan hoşlanan bu hoş çiçek, Ocak ve Mart ayı ortasında ekilerek yaz mevsiminde çiçeklenmektedir. Çok su isteyen bir bitki olan Kasımpatı, sık ve az bir sulama ritminden hoşlandığı için gereğinden fazla sulama süreci yapmamalısınız. 

Lygke 1654695385 2309

Kasımpatı

  • LAVANTA 

Hem bahçelerde hem de konutta yetiştirilmeye epeyce elverişli olan Lavanta, mis üzere kokusu ve şık duruşuyla dekorasyonunuza şıklık katabilir. Güneş ışığını çok seven bu bitki toprağı nemli olduğu sürece susuzluğa sağlamdır lakin tekrar de susuz bırakmamaya ihtimam göstermenizi tavsiye ederiz. 

Mqd8V 1654695548 0451

Lavanta

  • GÜL

Mis üzere kokusuyla 7’den 70’e herkesin favori çiçeklerinden biri haline gelen Gül, küçük bahçelerden dünyanın en ünlü kraliyet bahçelerine kadar çabucak hemen yerde karşımıza çıkıyor. Bakımı epeyce kolay olan gülleri yaz aylarında haftada bir yahut iki kere tertipli olarak sulamalısınız. Pembesi beyazı, kırmızı ve hatta sarısı bile bulunan gülleri ister balkonlarınızda isterseniz iç yerde rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Jbmdj 1654694895 5152

Bahçede Gül

  • SARDUNYA 

İlkbahar günlerinde çiçeklenen ve kasım ayına kadar açmaya devam eden Sardunya, balkonları renklendirmek isteyenler için kusursuz bir seçim olacaktır. Dokunduğunuz an keskin bir kokuyu etrafına yayan bu çiçek uzun ömürlü ve sağlamdır. Akdeniz iklimine uygun olan sardunya ile bahçelerden mutfaklara kadar beğenilen bir tesir yakalayabilirsiniz. 

Sardunya

  • PETUNYA 

Ülkemizde hayli yayın olan Petunya, kahkaha çiçeği olarak da bilinmektedir. Minik rengarenk yapraklarıyla bulundukları ortama sevinç katan Petunyalar bilhassa bahçe süslemesi için ülkü bir görünüm sunar. Yaz aylarında eşsiz bir görünümü gözler önüne seren bu çiçek akşam güneş battıktan sonra açtığı bu saat dilimlerine sulamanızı tavsiye ederiz. Manası umut olan Petunya çiçeğini konutlarınızın dekorasyonuna umut dolu bir dokunuş yapmak için tercih edebilirsiniz.

Sflif 1654695686 3327

Petunya

UNUTMAYIN HOŞ BİR KONUT HUZURLU ADIMLARIN BAŞLANGICIDIR!

İçerik
İmza Sirküsü Nasıl Alınır?

İmza Sirküsü Nasıl Alınır? Günümüzde sahte belge, sahte imza kullanımı oldukça hızlı bir şekilde yayılıyor.1

3 dk. 34 Okundu
İçerik
Karısından Soğuyan Erkek Belirtileri

Karısından Soğuyan Erkek Belirtileri - Kadın-erkek ilişkileri son derece değişken, sürdürmesi zorlu ve karşılıklı anlayış1

3 dk. 17 Okundu
İçerik
Banka Müdürü Nasıl Olunur?

İlk olarak bir bankaya banka müdürü olabilmeniz için ilk adımda müfettiş yardımcısı olarak başlayabilirsiniz.  Bu1

5 dk. 6 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.