KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Hamilelikte Yüzmenin Faydaları

Hamilelikte Yüzmenin Faydaları – Hamilelik süreci mucizevî bir süreç olsa da anne adayı için oldukça zor olan bir dönemdir. Anne adayının vücudu hamilelik süresinde kendini hem bebeğe hem de kendine faydalı bir hale getirmeye çalıştığı için vücudunda bazı değişiklikler meydana gelir. Özellikle yeme düzeninde meydana gelen değişikler ve bebeğin de beslenmesi nedeniyle normal yemek porsiyonlarından daha fazla yiyecek tüketilmektedir. Bu durum da annenin kilo almasına, hareket özgürlüğünün kısıtlanmasına neden olur.

Hamilelik sürecince annenin spor yapması hem bebek hem de anne için oldukça faydalıdır. Hamileler için özel olarak yapılan hareketler olduğu gibi imkan varsa doğal ortam da yürüyüş gibi aktiviteler de annenin sağlığına olumlu yönde etkiler. Hamilelerin yapabileceği en faydalı sporlardan biri ise yüzmedir. Yüzmenin anneye faydaları:

  • Ağırlık merkezine destek verdiği için sırt ağrılarını azaltır
  • Şekilsiz kilo almayı engeller
  • Ödem ve şişkinliği azaltır
  • Kasları gevşeterek, vücudu rahatlatır
  • Psikolojik olarak iyi hissettirir

Hamilelikte Mayo ve Bikini Seçimi

Hamilelikte yüzmenin birçok faydası olduğunu biliyoruz. Yüzmeye giderken giyebileceğiniz mayo ve bikini seçerken de dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta vardır.  Eğer hamilelik sürecinde mayo giyeceksiniz aldığınız mayonun kumaşı oldukça önemlidir. Mayo karın bölgesini kapatan bir yapıya sahip olduğu için kumaşın esnek ve yumuşak yapılı olması oldukça önemlidir. Mayonun karın kısmında ki kumaş oldukça esnek olmalıdır. Kumaşın dar ve sert olması karnınızı sıkacağı için bebeğinizin kendini sıkışmış hissetmesine sebep olacağı için huzursuz hissedecektir. Bebeğinizin huzursuz hissetmesi sizi de olumsuz etkileyecektir.

Hamilelikte çoğunlukla bikini seçmek en iyi tercihtir. Bikininin karın bölgesi açık olduğu için bebeğe herhangi bir baskı yapmayacaktır. Bu da daha rahat hareket imkânı sağladığı için annenin kendini daha huzurlu hissetmesini sağlayacaktır. Hamileliğin ilk aylarında normal bikiniler kullanılabilse de 6 aydan sonra hamilelik ve süt bezleri nedeniyle göğüsler büyüyeceği için üst mayo daha sağlam ve destekli seçilmelidir. Üst mayonun göğüslerinizi taşıyabilecek rahatlıkta olması ve göğüslerinizi sıkmaması bu konuda dikkat edilmesi gereken etkenlerdendir.

 

 

 

İçerik
Telefon Hoparlör Temizlemesi

Telefon Hoparlör Temizlemesi - Gün içerisinde birçok farklı ortamda bulunuruz ve sürekli yer değiştiririz. Tuvalet,1

2 dk. 12 Okundu
İçerik
Sigara Markaları ve Nikotin Oranları

Sigara zaman zaman kısıtlamalara tabi tutulsa da her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılmaktadır.1

2 dk. 22 Okundu
İçerik
Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma - Akbank sim kart değişikliği müşterilerin çok karşılaştığı durumlardan bir1

3 dk. 12 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.