KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Alibaba’nın fintech şirketi blockchain faaliyetlerine başladı

Alibaba Nin Fintech Sirketi Blockchain Faaliyetlerine Basladi168606 0 Alibaba, çeşitli teşebbüsleri aracılığıyla blockchain ve dijital varlıklar alanında faaliyetlerini yürütüyor. Bu teşebbüslerden birisi olan Ant Group, blockchain hizmetlerine başladı. Kuruluş, Hong Kong ve Singapur üzere denizaşırı ülkelere odaklanacak.

Çinli fintech teşebbüsü Ant Group, kurumsal müşterilerin gerçek dünya varlıkları üzerinde süreç yapmalarına ve yönetmelerine imkan tanıyacak blockchain platformunu piyasaya sürdü. ZAN adındaki bu yeni marka, Alibaba takviyesini gerisine almış durumda.

Alibaba’nın iştiraki olan Ant Group’tan gelen açıklamada, ZAN’ın Web3 geliştirmelerine ve blockchain teknolojisini hızlandırmayı amaçladığı söz edildi.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan ZAN İcra Şurası Lideri Zhang Hui, ZAN’ın kurumsal ve ferdî müşterilere blockchain uygulama geliştirme eserleri ve hizmetlerini sunacağını belirtti.

Şanghay’daki bir konferansta görüşlerini paylaşan Hui, “Ant Group olarak uygulama geliştirme sürecinde verimlilik ve güvenlikle ilgili darboğazları gördük” dedi.

ZAN’ın ayrıyeten farklı hizmetleri de bulunuyor. Blockchain platformu, elektronik ortamda müşterileri tanıma, kara para aklamayı tedbire ve süreç hizmetleri üzere çeşitli alanlarda müşterilere hizmet sunacak.

İçerik
iPhone 15 Pro’nun 5G performansı ortaya çıktı: İşte ilk hız testi sonuçları

Yeni iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max, Amerika’da 5G sürat testine tabi tutuldu. SpeedSmart1

1 dk. 5 Okundu
İçerik
AMD Radeon RX 7600 XT doğrulandı: RTX 4060’a rakip geliyor

Bildiğiniz üzere AMD'nin yeni ekran kartı Radeon RX 7600 XT hakkında günümüze kadar birçok söylenti duyduk. AMD1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Xiaomi telefonlarında Chrome tarayıcısının hacklendiği iddia ediliyor

İş güvenlik konusuna geldiği vakit Çinli akıllı telefon üreticileri çok da pak değil. Vakit zaman1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.