KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google’a tarihinde görülebilecek en büyük DDoS saldırısı

Google A Ddos Attack Yapildi169697 1

Google, Cloudflare ve Amazon internet Servislerinin (AWS) olarak ortak çalışmaları ile kimliği meçhul kullanıcıların yararlandığı “HTTP/2 Rapid Reset“ isimli yeni bir güvenlik açığını ortaya çıkardı.

DDoS ataklarının en üst seviyeye ulaştığı vakitte, saniyede 201 milyon denemenin gerçekleştiği ve son DDoS saldırısının tam 7.5 katı olduğunu sonucunu yayınladı. Bu atakların, kompleks ağ alt yapılarına yönelik olduğu tespit edildi.Cloudflare CEO’suna nazaran yapılan teşebbüsler web sitelerine anlık olarak yüzlerce defa istek denemesi gönderip onların altyapısında eza yaratmak ve sunucuları devre dışı bırakmayı hedeflediklerini aktardı.

HTTP/2 Altyapısına akın olursa ne olur ?

İnternet protokollerini oluşturan bu standart, internet uygulamalarının %60 ağ kısımlarını oluşturmaktadır. Bunun maksadı internet sitelerinin nasıl tanımlaması gerektiğini, sürat kalitesini ve internet sitelerinin misyonlarını tanımlamakta kullanmaktadır ( Cloudflare ).

Google A Ddos Attack Yapildi169697 0

Cloudflare CEO’suna nazaran Yapılan teşebbüsler websitelerine anlık olarak yüzlerce defa istek denemesi gönderip onların altyapısında kahır yaratmak ve sunucuları devre dışı bırakmaya yönelik olduğunu aktardı.

İçerik
Facebook’ta artık birden fazla profil oluşturulabiliyor

Meta, Facebook’ta çoklu profil oluşturma özelliğini bir müddettir test ediyor ve artık tüm kullanıcılara açılmaya1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Oppo Find N3’ün özellikleri ve tasarımı sızdırıldı

Teknoloji devi Oppo, şimdilerde yeni katlanabilir telefonu Oppo Find N3 Flip'i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bildiğiniz üzere akıllı telefon1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
İşte Google’ın yeni akıllı saati: Pixel Watch 2

Google Pixel Watch 2, birinci jenerasyona kıyasla hem tasarımsal hem de donanımsal olarak geliştirmeler sunuyor.1

2 dk. 18 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.