KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google’a tarihinde görülebilecek en büyük DDoS saldırısı

Google A Ddos Attack Yapildi169697 1

Google, Cloudflare ve Amazon internet Servislerinin (AWS) olarak ortak çalışmaları ile kimliği meçhul kullanıcıların yararlandığı “HTTP/2 Rapid Reset“ isimli yeni bir güvenlik açığını ortaya çıkardı.

DDoS ataklarının en üst seviyeye ulaştığı vakitte, saniyede 201 milyon denemenin gerçekleştiği ve son DDoS saldırısının tam 7.5 katı olduğunu sonucunu yayınladı. Bu atakların, kompleks ağ alt yapılarına yönelik olduğu tespit edildi.Cloudflare CEO’suna nazaran yapılan teşebbüsler web sitelerine anlık olarak yüzlerce defa istek denemesi gönderip onların altyapısında eza yaratmak ve sunucuları devre dışı bırakmayı hedeflediklerini aktardı.

HTTP/2 Altyapısına akın olursa ne olur ?

İnternet protokollerini oluşturan bu standart, internet uygulamalarının %60 ağ kısımlarını oluşturmaktadır. Bunun maksadı internet sitelerinin nasıl tanımlaması gerektiğini, sürat kalitesini ve internet sitelerinin misyonlarını tanımlamakta kullanmaktadır ( Cloudflare ).

Google A Ddos Attack Yapildi169697 0

Cloudflare CEO’suna nazaran Yapılan teşebbüsler websitelerine anlık olarak yüzlerce defa istek denemesi gönderip onların altyapısında kahır yaratmak ve sunucuları devre dışı bırakmaya yönelik olduğunu aktardı.

İçerik
Mikrodalga fırın tavsiyesi için en iyi mikrodalgalar (2023)

Günümüzde mikrodalgalar, fast food hazırlamaktan kahvenin sütünü yahut yemeği tekrar ısıtmaya buzlukta unuttuğunuz eti çözdürmeye1

14 dk. 3 Okundu
İçerik
Starfield’dan tarihi başarı: 6 milyon oyuncuya ulaşıldı!

Ünlü geliştirici Bethesda Game Studios'un son RPG oyunu Starfield, yalnızca birkaç gün evvel resmi olarak piyasaya1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Güneş panelleri için pasif kar temizleme yöntemi geliştirildi

Net sıfıra ulaşma eforu içinde olan bilim insanları, mevcut teknolojileri faal bir halde koruma etmenin1

2 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.