KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google Chrome, yeni özelliğiyle RAM tüketimini artıran siteleri görmenizi kolaylaştıracak

Google Chrome Acik Sekmelerin Ram Tuketimini Gosterecek169462 0 Google, Chrome’un çok RAM kullanımını azaltmak hedefiyle bellek tasarrufu özelliğini sunmuştu. Artık bu özellik daha da geliştirildi. Chrome, yeni özelliğiyle hangi sekmelerin bellek tüketimini artırdığını net bir halde gösterecek.

Açık sekmelerde RAM kullanımı görülebilecek

Son yayınlanan Chrome Canary sürümünde açık sekmelerin üzerine gelindiğinde bellek tüketimi görülebiliyor. Tıpkı bilgilere Chrome’un yerleşik vazife yöneticisinden de erişmek mümkün fakat bu bilginin sekmelere eklenmesi bellek kullanımını denetim etmeyi kolaylaştıracak. Bellek tasarrufu modu üzere otomatik özelliklerin yanı sıra kullanıcılar hangi sekmelerin ve sitelerin çok bellek tüketimine neden olduğunu anlamalarına yardımcı olacak.

Chrome’un geliştirici tecrübesi grubundan Addy Osmani’nin açıklamasına nazaran, Chrome, arka plan süreçleriyle birlikte sayfanın kendisinin tüketttiği belleği gösterecek.

Google Chrome 117 sürümde bu özellik mevcut. Adres satırına Chrome://flags yazıp “Show memory usage in hovercards” aramasıyla ilgili özellik açılabiliyor.

İçerik
Google’a rakip geliyor: Apple’ın arama motoru tamamlanmış olabilir

Günümüzde arama motorları kelam konusu olduğunda kuşkusuz ki Google'ın liderliği sürüyor. Bilhassa arama devinin Android1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Türkiye’de internet reklamcılığı gelirleri 1,6 milyar dolara ulaştı

Milletlerarası araştırma şirketi PwC, Türkiye ve öbür ülkeler hakkında bilgilerin yer aldığı Küresel Cümbüş ve1

6 dk. 3 Okundu
İçerik
Amazon’un 100 milyon dolar harcadığı Türkiye’deki ilk lojistik merkezi açıldı

Amazon’un İstanbul Tuzla’daki lojistik merkezinin resmi açılış merasimi, TBMM Sanayi, Ticaret, Güç, Natürel Kaynaklar, Bilgi1

12 dk. 8 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.