KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google Chrome, yeni özelliğiyle RAM tüketimini artıran siteleri görmenizi kolaylaştıracak

Google Chrome Acik Sekmelerin Ram Tuketimini Gosterecek169462 0 Google, Chrome’un çok RAM kullanımını azaltmak hedefiyle bellek tasarrufu özelliğini sunmuştu. Artık bu özellik daha da geliştirildi. Chrome, yeni özelliğiyle hangi sekmelerin bellek tüketimini artırdığını net bir halde gösterecek.

Açık sekmelerde RAM kullanımı görülebilecek

Son yayınlanan Chrome Canary sürümünde açık sekmelerin üzerine gelindiğinde bellek tüketimi görülebiliyor. Tıpkı bilgilere Chrome’un yerleşik vazife yöneticisinden de erişmek mümkün fakat bu bilginin sekmelere eklenmesi bellek kullanımını denetim etmeyi kolaylaştıracak. Bellek tasarrufu modu üzere otomatik özelliklerin yanı sıra kullanıcılar hangi sekmelerin ve sitelerin çok bellek tüketimine neden olduğunu anlamalarına yardımcı olacak.

Chrome’un geliştirici tecrübesi grubundan Addy Osmani’nin açıklamasına nazaran, Chrome, arka plan süreçleriyle birlikte sayfanın kendisinin tüketttiği belleği gösterecek.

Google Chrome 117 sürümde bu özellik mevcut. Adres satırına Chrome://flags yazıp “Show memory usage in hovercards” aramasıyla ilgili özellik açılabiliyor.

İçerik
AB, Apple’ın ekosistemini rakiplerine açmasını istiyor

Avrupa Birliği'nin yürütme organı olan Avrupa Komisyonu, büyük şirketlerin pazar güçlerini berbata kullanmalarını önleyerek daha1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Funtouch OS 14 tanıtıldı: İşte Android 14 alacak Vivo telefonlar

Çinli OEM Vivo, Hindistan’da Android 14’ü temel alan yeni yüz Funtouch OS 14’ü tanıttı. Yeni1

3 dk. 3 Okundu
İçerik
Xiaomi 14’ün özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi sızdırıldı

Xiaomi’nin yeni üst düzey Xiaomi 14 serisi telefonlarını bu ayın sonlarında Çin’de tanıtması bekleniyordu. CAD1

2 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.