KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Facebook Grup Nasıl Kurulur?

Facebook, sosyal medya uygulamalarının en eskilerinden biridir. Kullanıcılarına ilk sunulduğu günden beri dünya çapında milyonlarca kişinin hesap açtığı bir platform haline gelmiştir. Günümüzde aktif olarak facebook kullanan kişilerin sayısı da oldukça fazladır.

Bu uygulama sayesinde kendinize ait bir sayfa oluşturup bu sayfayı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Fotoğraf ve video gibi farklı içerikleri paylaşabileceğiniz bu uygulamada arkadaşlarınızı ya da ailenizi takibe alıp onlarla mesajlaşabilirsiniz. İkili mesajlaşmanın keyifli olmadığı sohbet konuları için arkadaş çevrenizde bulunan kişilerin olduğu bir grup kurabilirsiniz. Kurduğunuz grup sayesinde arkadaşlarınızla beraber bir konu hakkında konuşup sohbet edebilme imkânı bulunmaktadır.

Facebook’da grup kurmak isteyen kişilerin izleyeceği adımlar oldukça kolaydır. Grup kurmak isteyen kişi ilk olarak facebook hesabına girerek sayfanın sağ üst köşesinde bulunan simgeye tıklamalıdır. Tıkladığınız zaman açılan sayfada gruplar kısmına basarak sırasıyla kur ve grup kur kısımları tıklanmalıdır. Bu adımları uyguladıktan sonra grubunuza vermek istediğiniz ismi sayfadaki ilgili yere yazarak bu gruba almak istediğiniz kişilerin facebook hesaplarının üzerine dokunarak onları ekleyin ve ileri tuşuna basın.  Çıkan sayfada sıralanan gizlilik seçeneklerinden dilediğinizi seçerek kur kısmına basarak grubunuzun kurulumunu tamamlamış olacaksınız. Kurduğunuz bu grubun ayarlarını daha sonradan dilediğiniz şekilde değiştirebilme imkânı bulunmaktadır.

Facebook Görünürlülük Ayarları

Facebook görünürlülük ayarları, kullanıcıların grup sayfalarındaki paylaşım ve mesajlarını kimlerin görüp görmeyeceğini belirleyen ayarlardır. Bu nedenden dolayı gizliliğiniz için oldukça önemli olan bu ayarları istediğiniz şekilde ayarlayıp ayarlamadığınızı kontrol etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Bunun için facebookta kurduğunuz gruplardan hangisinin ayarlarını değiştirmek işiyorsanız o grubun sayfasını açın. Açılan sayfanın sol tarafında yer alan grubu yönet isimli kısıma girin. Daha sora açılan sayfayı aşağıya kaydırarak ayarlar kısmına girin. Grup ayarlarını yap kısmına girerek grubu görünmez yap başlığına tıklayıp grubunuzu görünür ya da görünmez şeklinde ayarlayabilirisiniz. İstediğiniz seçeneği tıkladıktan sonra son olarak kaydet butonunu tıklayın. Bu şekilde oldukça önemli olan grup görünürlülüğünüzü istediğiniz gibi yapılandırabilirsiniz. Grup için görünür seçeneğini seçtikten sonra dilediğiniz zaman değiştirip görünmez olarak değiştirebilirsiniz.

İçerik
Sözleşmeli Öğretmen Eş Durumu

Sözleşmeli öğretmen eş durumu, bir çok kişinin sıkıntı yaşadığı konular arasında yerini almaya devam etmektedir.1

5 dk. 16 Okundu
İçerik
Andız Pekmezi Faydaları Nelerdir?

Andız Pekmezi Faydaları Nelerdir? Ardıç ağacının meyvesine andız adı verilmektedir. Pekmez yapımında andız meyvesinin yanı1

3 dk. 9 Okundu
Nedir
Nem Maskesi Nedir?

Nem Maskesi Nedir? Özellikle soğuk havalarla birlikte cilt kendi nemini yitirmeye başlar. Bu durum için1

3 dk. 17 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.