KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Minecraft’ı Nasıl İndirebilirim?

İçindekiler

Minecraft, tüm dünyada oyun severler tarafından beğeniyle oynanan bir aksiyon-macera oyunudur. Oyun ilk olarak 2009 yılında piyasaya sürüldü ve henüz daha bir sene geçmeden milyonlarca kişi tarafından beğeniyle karşılandı. Dünyanın en çok satılan ve tercih edilen oyunlarından biri olan Minecraft’ın birden fazla sürümü bulunuyor. 10 seneyi aşkın bir süredir oyun piyasasındaki itibarını kaybetmeyen Minecraft, özellikle çocukların zekâ ve yaratıcılığını geliştirmekte de önemli bir rol oynuyor.

Minecraft Versiyonları

Minecraft, ilk üretildiği yıl itibariyle daima oyuncuların istekleri doğrultusunda hareket eden bir platform oldu. Piyasaya giriş yapıp oyun severler tarafından tutulduktan sonra, diğer platformlarda da oynanabilmesi için 3 farklı seçenek ile geliştirildi. Minecraft sürümleri;

  • Computer Edition (Bilgisayar Sürümü)
  • Pocket Edition (Mobil Telefon ve Tablet Sürümü)
  • Console Edition (Konsol Sürümü)

Minecraft, şirket çalışanları ile birlikte dördüncü ve son sürüm olan Education Edition için de çalışmalarını muhteşem bir şekilde tamamladı.

MineCraft Oyun Modları

Minecraft online bir oyun platformu olduğu için, içerisinde birden fazla oyun modunu barındırıyor. Oyuncu kendi başına bilgisayar ile birlikte oyun oynayabileceği gibi, diğer insanlarla çeşitli modlar altında da oynayabiliyor. İşte Minecraft oyun modları;

  • Multiplayer Mod (Diğer Online Oyuncular ile İş Birliği Yapılarak Oynanan Mod)
  • Hayatta Kalabilme Modu (Diğer Oyuncular ile Birlikte Oynanarak, Birlikte Kaynak Toplayabilme Modu. Ayrıca Bu Mod İçerisinde Canavarlar ile Birlikte Savaşılır.)
  • Yaratıcı Mod (Bir Diğer Tabiri Creative Olan Bu Mod İçerisinde Oyuncular Aletleri Geliştiriyor, Maden Çıkartabiliyor, Hayvan Yetiştirip Aynı Zamanda Ticaret Yapabiliyor.)

Minecraft Nasıl İndirilir?

Minecraft 2009 yılında piyasaya girdiği günden beri, tüm oyun severler tarafından ses getirmeyi başarmış başarılı bir aksiyon-macera oyunudur. Oyunun asıl amacı hayatta kalma başarısını gösterebilmektir. Minecraft’ın bu kadar popüler olmasının başlıca sebeplerinden biri de düşük sistem gereksinimi istiyor olmasıdır. Hemen hemen her türlü mobil cihaza ve bilgisayara rahatlıkla yüklenen bu oyun, dosya boyutunda da kullanıcıların yüzünü güldürmeyi başarmıştır. Minecraft nasıl indirilir diye soranlar için detaylı bir yazı hazırladık. İşte tüm detayları ile birlikte Minecraft nasıl indirilir, hep beraber inceleyelim;

Minecraft oyununu bilgisayarınıza indirebilmek için, kullanmış olduğumuz tarayıcıya Minecraft resmi internet sayfasının indirme adresi https://www.minecraft.net/tr-tr/download/ girmemiz gerekmektedir. Bu adrese giriş yaptığımız zaman, direkt olarak Minecraft indirme sayfasına yönlendirilmiş oluyoruz. Minecraft oyununu indirebilmemiz için dikkat etmemiz gereken tek konu, Minecraft Java Edition’a sahip olup olmadığımızı kontrol etmekten geçer. Üst kısımdaki indirme linkine tıkladıktan sonra eğer bilgisayarınızda Java Edition yoksa, sayfada bulunan ‘’Buraya Git’’ butonuna tıklamamız gerekiyor. Hemen ardından tıkladığımız sayfada karşımıza doldurmamız gereken bir form çıkıyor. Bu form üzerinde oyun oynayacak kişinin kişisel bilgileri ve mail adresi gibi bilgileri girmesi zorunlu kılınıyor. Form eksiksiz bir şekilde doldurulduğu zaman, son yapılması gereken doğrula kodu kalıyor. Doğrulama kodu da kişinin mail adresine gelen 4 harfli bir koddur. Bu kodu form sayfası üzerindeki bölgeye girerek işlemi tamamlıyoruz.

Form doldurulduktan sonra tek yapılması gereken oyunu satın alma işlemi kalıyor. Bu işlem oldukça basit gözüküyor. Oyunu oynayacak kişi kendine ait bir kullanıcı adı belirleyip, hemen alt satırda bulunan ödeme yöntemini seçiyor. Visa, MasterCard, Qiwi Wallet, Paysafe Card, JCB gibi ödeme yöntemlerinden size uygun olanı seçerek, saniyeler içerisinde oyunu satın alabilirsiniz. Tüm bu işlemler bittikten sonra artık sona yaklaşmış bulunuyoruz. Sayfanın hemen üzerinde bulunan ‘’indir’’ butonuna tıklayarak Minecraft oyunu sahibi olabilirsiniz.

İçerik
Kansızlık Belirtileri Nelerdir?

Kansızlık Belirtileri Nelerdir? - Kansızlık küçük gözükse bile çok önemli bir rahatsızlıktır. Kansızlığı birçok belirtisi1

2 dk. 40 Okundu
İçerik
Beklenen Oyun Marvel’s Spider-Man 2 için İki Yeni Fragman Yayınlandı

 Yayıncı Sony Interactive Entertainment ve geliştirici Insomniac Games, beklenen oyun Marvel's Spider-Man 2 için iki1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Valorant Siyah Ekran Sorunu 2022

Dünya çapında 12 milyondan fazla kullanıcısı olan Valorant siyah ekran sorunu 2022 yılı itibari ile1

6 dk. 130 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.