KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Evde Yabancı Dil Öğrenmek

Ülkelerin artık sürekli etkileşim halinde olması dil bilmenin önemini de artırmaktadır. Evde yabancı dil öğrenmek konumuza geçmeden önce, önceleri dünya siyaseti ve ekonomisine yön veren ülkelerin ana dil olduğu için İngilizce bilmek oldukça önemli bir özellikti fakat şu an ki şartlar dâhilinde ana dilinin yanında bir dil bilmek de pek bir anlam ifade etmemektedir. İş hayatında, kariyerinde yükselmek isteyen kişilerin mutlaka iki ve daha fazla dil bilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra şunu söylemekte yarar vardır. Dil bilmek sadece kariyerde ve iş hayatında sizi öne atmayacaktır. Öğrenilen yeni diller sizin kendinizi geliştirmenize ve farklı bir dünyaya girmenize neden olacaktır. Bu konuda söylenilen ‘bir dil bir insan, iki dil iki insan’ sözü tam olarak bunu anlatmaktadır. Farklı diller öğrenmek aynı anda çoklu düşünmeyi, yaratıcı düşünmeyi ve odaklanma becerileri gibi nitelikleri geliştirir.

Evde yabacı dil öğrenmek gelişen teknoloji sayesinde artık oldukça kolay. YouTube’den deneyimli hocaların vermiş oldukları gramer dersleri ve geliştirilen uygulamalar sayesinde evde yeni diller öğrenebilirsiniz. Ayrıca öğrenmek istediğiniz dil kullanılarak çekilmiş olan film ve dizileri izlemek sizi bu dil de oldukça geliştirecektir. Film ve dizi izlenerek yeni bir dil öğrenilmesinin klasik metotlardan daha etkili bir yöntem olduğu tespit edilmiştir. Bunların arasına müzik dinlemeyi de ekleyebilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz dilde söylenen şarkıları dinlemek sizin için iyi bir pratik olacaktır.

Yabancı Dil Öğrenebileceğiniz Uygulamalar

Yabacı dil öğrenmek isteyenler evlerinde bazı uygulamaları kullanarak kendilerini geliştirebilirler. Duolingo isimli bu uygulamayı hemen hemen herkes bir kez duymuştur. Günlük ders ve aktiviteler yardımı ile yabancı dil öğrenmenizi sağlayan bu uygulamanın hem masaüstü hem de mobil platform uyumu vardır.

Rosetta Course isimli yabancı dil öğrenme programı en çok tercih edilen ve en çok satılan uygulama olmuştur. Yabancı kelimelerin telaffuz çalışmaları, gramer konuları ve kelime ezberleme çalışmaları gibi farklı açılardan sizlerin en iyi şekilde yabancı dil öğrenmenizi sağlamaktadır.

Ayrıca, Quizlet, Phrasebook, Memrise, Busuu ve Babbel gibi uygulamaları da kullanarak evde istediğiniz yabancı dili öğrenebilirsiniz.

İçerik
İş Görüşmesinde Sorulan Sorular – Mülakat Soruları

Bir iş görüşmesine gidildiğinde işveren temsilcisi veya şirketin insan kaynakları uzmanı tarafından bir mülakat gerçekleştirilir.1

6 dk. 17 Okundu
İçerik
Göğüs Büyütme Ameliyatı 2022

Göğüs Büyütme Ameliyatı 2022 - Kadınların estetiğinin en önemli parçalarından birini göğüsler oluşturuyor. Bu nedenle1

4 dk. 50 Okundu
İçerik
Bankaları Nasıl Şikayet Ederiz?

Bankaları Nasıl Şikayet Ederiz? Bankalar aleyhine, bankacılık kanunlarına aykırı davrandıkları veya bireylerin sorunlarının çözülmediği gerekçesiyle1

4 dk. 14 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.