KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Evde Cilt Bakımı

Herkesin bildiği üzere cilt bakımı bu sıralar oldukça pahalı. Kadınlar olarak cildimize bakmak bize zevk veren aktivitelerden. Her bakım yaptığımızda soluk alan güzel bir cilt hepimizin hayalidir. Evde kendi kendimize yaptığımız bakımlar yeterli olacaktır. Her cilt tipine göre evde doğal yöntemlerle yapılacak maskeler kadınların en büyük kurtarıcısıdır. Maskeler harici yapmanız gerekenler de vardır. Örneğin vitamin. Vitaminler cildinizi daha sağlıklı gösterecektir. Sağlıklı vücut eşittir sağlıklı cilt. C vitamini, D vitamini, E vitamini ve K vitamini cildinizi sağlıklı gösterecek vitaminlerdir. Aynı zamanda güneş alarak da D vitamini ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. C vitamini için ise limon ve yeşil sebzeler tüketmelisiniz. İkinci olarak cildinizi nemlendirin. Kuru bir cilt, sağlıksız bir cilt anlamına gelmektedir. Cilt bakım ürünleri alırken en çok dikkat etmeniz gereken detay cilt tipinizdir. Ürünleri cilt tipinize göre seçmelisiniz. Cilt tipinize göre yağ bazlı ya da su bazlı krem kullanabilirsiniz. Cildiniz kuruduğu zaman yaşlı bir görüntü olacaktır bu yüzden cildinizi sık sık nemlendirin ve kurumasına izin vermeyin. Üçüncü olarak ise cilt temizliği. Her gün mutlaka gün sonunda cildinizi iyice temizleyin. Eğer gün sonunda makyajlı iseniz öncesinde makyaj temizleme ürünleri ile makyajınızı çıkarın daha sonra rutin temizlik sürecine geçin. Çünkü makyajsız bir cilde yapılan temizleme makyajlı bir cilde yapılırsa yeterli olmayacaktır. Bu ise ciltte sivilceye ve siyah noktalara sebep olur. Cilt temizliği içi yastık kılıfınızı da sık sık değiştirmeniz, tavsiye ederiz. Bu da büyük bir cilt temizliği noktasıdır. Bir başka öneri ise iyi bir uykudur. İyi ve düzenli bir uyku sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Göz altı morlukları yok olup sağlıklı bir görüntü elde edeceksiniz. Ve en önemlisi ılık su ile duş alın. Sıcak su cildi yaşlandırma ve buruşturma özelliği vardır. Fakat ılık su cildi diri tutacaktır. Hatta duş çıkışında son olarak soğuk su dökmek cildi oldukça genç tutar. Aynı zamanda bol bol su içmelisiniz. Su hem cildinizi hem de tüm organlarınızı da temizler.  Bol su içmek sağlıklı bir cilde yol açar.

Yüz Toniği Kullanımı

Yüz toniği kullanımı cilt temizliği ve bakımı için çok önemlidir. Aldığınız toniğin alkol oranına dikkat ederek almalısınız. Çünkü eğer hassas bir cilde sahip iseniz alkol oranı yüksek olan tonikler cildinize hasar verecektir. Bir diğer önerim ise temizlenmiş cildinize doğal ve katkı maddesi olmayan tonik ile hafif ıslatıp kurumasını beklemektir bu olayı üst üste 4 kere yapılınca daha parlak görünümlü bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu görüntü sizi hem genç hem de oldukça zinde gösterecektir. Tonik sizin daha temiz bir cilde sahip olmanızı sağlar hatta temizleyici ürünlerin alamadığı kirleri de alacaktır. Temiz bir cilt sağlıklı bir cilttir. Uygun fiyatlı oldukça güzel tonikler mevcuttur.

Peeling Yapımı

Cildin ölü derilerden kurtulması için peeling yapımı çok önemlidir. Ölü deriler cildin nefes almasını engeller. Ama tabii ki de peeling seçimi yaparken de dikkat edilmesi gerekenler var. Öncelikle peeling tanecikleri küçük olmalıdır. Çünkü büyük tanecikler ciltte ince çizikler oluşturur. Ve bu çizikler gün geçtikçe kırışıklığa dönüşecektir. Ayrıca bu tanecikler büyük olduğu zaman ciltteki kılcal damarları belirgin yapar bu da yüzde kızarıklık yapar. Bu yüzden daha küçük tanecikli peelingler tercih etmelisiniz. Tabii alırken alacağınız ürünü de iyice araştırın. Uygun fiyatlı fakat oldukça iyi ürünler mevcuttur. Bu ürünleri bulmak tamamen size bağlı.

 

İçerik
Bankaları Nasıl Şikayet Ederiz?

Bankaları Nasıl Şikayet Ederiz? Bankalar aleyhine, bankacılık kanunlarına aykırı davrandıkları veya bireylerin sorunlarının çözülmediği gerekçesiyle1

4 dk. 9 Okundu
Nedir
Yahudilik Nedir?

Yahudilik Nedir? - Yahudilik ilk başta Hz. İbrahim ile başlayan ve bir yaratıcının varlığına inanmayı1

2 dk. 7 Okundu
Nedir
Amazon SEO Nedir?

Amazon SEO Nedir? - Bir Web sitesi için olmazsa olmaz optimizasyonlar arasında SEO bulunur. Arama1

3 dk. 6 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.