KATEGORİLER
Kripto Al Sat

En iyi ön kameralı telefon iPhone 15 Pro Max oldu

En Iyi On Kamerali Telefon Iphone 15 Pro Max Oldu169673 0 iPhone 15 Pro Max, DxOMark testlerinde 154 genel puanla epeyce güçlü bir kamera puanı elde etti. iPhone 15 Pro Max’in almış olduğu bu genel puan, onu Huawei P60 Pro’nun yalnızca iki puan gerisinde ikinci sıraya yerleştiriyor. Lakin özçekim yahut ön kamera tarafındaysa işler değişiyor. Geçen yıl olduğu üzere bu sene de tepede bir iPhone var: iPhone 15 Pro Max.

Ön kamerada lider iPhone 15 Pro Max

Geçtiğimiz yıl iPhone 14 Pro Max, selfie performansında 145 puan elde ederek doruğa oturmuştu. Bu yıl çıkan iPhone 15 Pro Max ise bu skoru geliştirmeyi başarıyor. DxOMark’a nazaran iPhone 15 Pro Max, 149 puan ile liderlik koltuğunda.

En Iyi On Kamerali Telefon Iphone 15 Pro Max Oldu169673 1 Öte yandan hem iPhone 15 Pro Max hem de iPhone 14 Pro Max, 1/3,6 inç sensör boyutunda otomatik odaklama ve optik manzara sabitleme özelliklerine sahip aynı 12 megapiksel ön kameraya sahip. Lakin DxOMark, iPhone 15 Pro Max’in yüksek performansını yeni A17 Pro çipine ve manzara sinyal işlemcisine (ISP) bağlıyor.
En Iyi On Kamerali Telefon Iphone 15 Pro Max Oldu169673 2 Aktarılanlara nazaran iPhone 15 Pro Max’in ön kamerası gerçek pozlama, süratli ve hassas otomatik odaklama, geniş dinamik aralık ve gün ışığında yüksek ayrıntı düzeyi ile ön plana çıkıyor. DxOMark ayrıyeten, kullanıcı kayıt sırasında hareket etse bile meselesiz çalışan tesirli görüntü sabitlemeyi de övüyor.
En Iyi On Kamerali Telefon Iphone 15 Pro Max Oldu169673 3 Lakin kameranın kusurları da yok değil. Telefonun sensörü geniş bir alan derinliğini tercih ediyor, fakat bu tıpkı vakitte düzgün aydınlatma şartlarında bile manzaralarda görünür parazite (noise) yol açabiliyor. Kamera vakit zaman renk yanılgıları da sergileyebiliyor ve görüntü kaydı sırasında kareler ortasında vakit zaman sertlik farklılıkları oluşuyor.
İçerik
Windows 12, abonelik tabanlı işletim sistemi olabilir

Öncelikle abonelik tabanlı Windows kullanıcılar ortasında aslında uzunca bir müddettir konuşulan bir şey lakin bu1

2 dk. 8 Okundu
İçerik
Apple Watch Series 9 tanıtıldı! İşte fiyatı ve özellikleri

Apple, 12 Eylül’de düzenlediği Wonderlust isimli etkinliğinde merakla beklenen yeni eserlerini duyurdu. Bu eserlerden birisi1

5 dk. 4 Okundu
İçerik
F/P odaklı Xiaomi Redmi Pad SE, Türkiye’de satışa çıktı

Xiaomi’nin fiyat/performans odaklı yeni tableti Xiaomi Redmi Pad SE, Türkiye’de satışa sunuldu. 30 Eylül’e kadar1

1 dk. 7 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.