KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Eminevim Güvenilir mi?

Sabit bir maaşınız var, ve ne büyüyen ne küçülen bir bütçeniz bulunuyor. Ev almak istiyorsunuz. Peki Eminevim güvenilir mi? Haydi başlayalım.

Faizsiz kredi değil, faizsiz ev almanın yolu sloganı ile yola çıkan Eminevim her ödemeden, bütçeye göre, istenilen yerden istenilen gayrı menkule sahip olabilme sistemi olarak tanıtılmıştır. Emin Evim gibi firmaların sayıları gün geçtikçe artarken bu firmalara güven de aynı oranda azalıyor. Sistemin özünde imece ve yardımlaşma var denilse de artan şikâyetler Eminevim’in ilerleyen yıllarda Çiftlik Bank benzeri bir hayal kırıklığına dönmemesi için devlet tarafından gerekli önlemlerin alınıp alınmadığını sorgulanıyor. Eminevim güvenilir mi? Sorularının artmasının sebebi de budur.

Eminevim’den şikayetçi olan herkesten benzer şeyler duymak mümkün, hadi dinleyelim: “1 yıl önce Eminevim şirketler grubuna üye oldum. 8 buçuk bin TL önden para yatırdım 100 bin TL karşılığında konut almak için yazıldım. 2 çekilişim oldu çekilişte bana çıkmadı ve daha sonra ben üyelikten ayrılmak istedim. Toplamda 18 buçuk bin para yatırdım 8 buçuk bin TL katılım ücreti diyerek bana sadece 10 bin TL’lik normal ana paramı sadece öderiz diyorlar. Asgari ücretle çalışan bir insanım ve paramı 6 ay sonra ödeyeceğiz dediler, beni mağdur ettiler. Çok pişmanım Eminevim şirketler grubuna üye olduğum için.  İnsanları kandırıyor faizsiz diyerek de bankayla aynı” Eminevim güvenilir mi? Diye soranlar için bu bölüm yanıt oldu.

Eminevim hakkında yazılan eleştiri ve şikayetlerin çoğu sistemin karmaşıklığını ve firmanın denetimsiz olduğunu ortaya koyuyor.

İşte onlardan bir örnek;

  • 000 tl’lik ev için 120 kişilik gruba giriyoruz 5.000 tl organizasyon ücreti 4.000 tl peşinat ilk taksit 634 tl ikinci taksit 554 tl ikinci ay ev bana çıkarsa 934 tl x 118 ay sabit taksit ödeyeceğim. hocam şimdi 80.000 tl’yi emin otomotiv bana vermiyor diğer üyelerin taksit toplamından bana ev alıyor. Yani bütçesi yok, senin benim paramla ev aldırıyor. Kar alıyor.
  • Bu iş için başında benden 5.000 tl organizasyon ücreti+4.000 tl peşinat+634 tl 1.taksit+554 tl 2.taksit+934 tl x 118 ay=110.212 tl toplam 120.400 lirayı benden tahsil ediyor. 80.000-120.400 = 40.400 tl benden alıyor. Eminevim güvenilir mi? Hesabını artık daha iyi yapabilirsiniz.

Ne Kadar Güvenli?

Eminevim’in resmi sitesinde yer alan, “Eminevim ipotek teminat sistemli çalışmaktadır. İpotek teminat sistemi, evini alan her müşterinin evine borcu bitene kadar satılamaz kaydının konmasıdır. Bu yöntemle diğer üyelerin hakkı da korunmuş olur” ifadesi iştirakçilerin haklarından çok iştirakçilere karşı Eminevim’in koruma altına alınması anlamına geliyor. Yarın tıpkı Çiftlik Bank gibi Eminevim’de kepengi kapatırsa iştirakçilerin haklarının nasıl korunacağı bir muamma olarak duruyor. Eminevim güvenilir mi? Konusu daha iyi anlaşılmış oldu.

İçerik
TEB Bonus Puanları Nerelerde Kullanılır?

TEB Bonus Puanları Nerelerde Kullanılır? - Türkiye Ekonomi Bankası’nın, verdiği hizmetler ve müşterilerine sağladığı avantaj1

2 dk. 98 Okundu
İçerik
Facebook Grup Nasıl Kurulur?

Facebook, sosyal medya uygulamalarının en eskilerinden biridir. Kullanıcılarına ilk sunulduğu günden beri dünya çapında milyonlarca1

2 dk. 11 Okundu
İçerik
Cici Bebe Kilo Aldırır mı?

Bebek bisküvisi cici bebenin kilo artışına yardımcı olup olmadığı sık sık tartışılan konulardan yalnızca biridir.1

3 dk. 36 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.