KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Elon Musk’un uydu interneti Starlink’in kazancı belli oldu

Elon Musk Un Uydu Interneti Starlink In Kazanci Belli Oldu168776 0 Elon Musk’ın önderliğinde SpaceX’in uydu tabanlı genişbant internet hizmeti Starlink, her geçen devir global kapsamını yeni fırlatılan uydularla birlikte geliştiriyor. Starlink hizmetinin ne kadar gelir elde ettiği ise SpaceX tarafından açıklanmıyordu. Lakin The Wall Street Journal tarafından görüntülenen evraklara nazaran, 2022 yılında Starlink’in ne kadar kazandığı ortaya çıkartıldı.

Starlink gayelerinden çok uzakta

TWSJ’ye nazaran SpaceX’in uydu internet hizmeti Starlink geçen yıl 1,4 milyar dolar gelir elde etti. Journal’a nazaran bu rakam 2021’de 222 milyon dolardı ancak yepyeni projeksiyonlarının yaklaşık 11 milyar dolar altında kaldı. Bununla birlikte SpaceX yöneticisi Jonathan Hofeller, katıldığı bir konferansta Starlink’in uydu antenlerini üretmek için artık ziyan etmediklerini söyledi.

Elon Musk‘ın kurduğu şirket 2015 yılında yatırımcılara yaptığı bir sunumda Starlink’in 2022 yılında 12 milyar dolar gelir ve 7 milyar dolar faaliyet kârı elde edeceğini öngörmüştü. Sunuma nazaran SpaceX ayrıyeten kısmın 2022 yılı sonunda 20 milyon aboneye sahip olacağını öngörüyordu. Bunun yerine, geçen yılın sonunda Starlink’in sırf 1 milyondan fazla etkin abonesi bulunuyordu. An itibariyle abone sayısının 1,5 milyondan fazla olduğu varsayım ediliyor.

Bununla birlikte Starlink’in uydu sayısı daima olarak yükselmeye devam ediyor. Geçtiğimiz ayın sonlarında SpaceX, Falcon 9 roketi aracılığıyla yaptığı fırlatma ile yörüngedeki Starlink uydu sayısını 5.000’in üzerine çıkardı.

İçerik
iPhone 14 kılıfı iPhone 15’e uyar mı? İşte tüm modellerin boyut kıyaslaması

Apple, iPhone 15 serisiyle birlikte deri kılıfları satıştan kaldırdı. iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Alibaba, yapay zeka faaliyetlerini artıyor!

Alibaba, "Tongyi Qianwen" adlı yapay zeka sistemini duyurdu. Yeni yapay zeka sisteminin Çin genelinde kamu ve kurumsal1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Gmail’in emojilerle tepki verme özelliğinden yeni kareler paylaşıldı

Geçtiğimiz günlerde Google'ın, Gmail uygulamasını biraz daha iletileşme uygulaması üzere hissettirecek emojilerle reaksiyon verme özelliği geliştirdiği ortaya1

1 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.