KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Counter Strike 2 (CS2), Mac’lere gelecek mi? İşte Valve’ın açıklaması

Counter Strike 2 Cs2 Mac Lere Gelecek Mi Iste Valve In Aciklam169639 0 Valve, yakın vakitte yaptığı açıklamada tanınan Counter Strike: Küresel Offensive’in (CS:Go) yerini alan Counter Strike 2’nin macOS versiyonu için rastgele bir planlarının olmadığını söyledi. Pekala, CS 2 neden Mac bilgisayarlara çıkmayacak?

Valve: macOS’e takviye vermeyeceğiz

Yeni yayınlanan Steam dayanak sayfasında açıklama şu halde: “Teknoloji ilerledikçe, DirectX 9 ve 32 bit işletim sistemleri dahil eski donanımlara yönelik dayanağı sona erdirme kararını almak sıkıntı oldu. Emsal formda artık macOS’i desteklemeyeceğiz.”

Açıklamada ayrıyeten eski donanıma sahip ve macOS kullanıcılarının toplamanın etkin CS:GO oyuncularının yüzde birinden az olduğu belirtildi.

Para iadesi yapılacak

Counter Strike 2 çıktığında Mac kullanıcıları için de 26GB’lık güncelleme yayınladı fakat kurulumdan sonra oyun oynanamaz hale geldi ve CS:GO’ya geri dönme seçeneği sunulmadı. Valve, Mac oyuncularının belirli kuralları (CS 2 Limited Test’in duyurulmasıyla Counter Strike 2’nin çıkışı ortasındaki vakitte CS:GO oynayanlar) sağlaması durumunda Prime Status Upgrade’e ait para iadesi alabileceklerini söyledi. Bunun için son tarih; 1 Aralık 2023.

Eski sürüme erişilebilecek

Valve, Mac’te CS:GO oynamaya devam etmek isteyenlerin resmî eşleştirme dışında CS:GO’nun tüm özelliklerinin olduğu eski bir sürüme yahut frozen build olarak geçen bir sürümüne erişebileceklerini söyledi. CS:GO’nun bu sürümüne yönelik dayanak 1 Ocak 2024’te sona erecek. Bu tarihten sonra oyun erişilebilir olacak lakin Valve uyumluluk sıkıntılarının yaşanabileceğini belirtti.

Valve’ın az gördüğü yüz binlerce oyuncu!

CS:GO, 2012’de çıkmasına karşın her ay on milyonlarca oyuncunun oynamasıyla günümüzde hâlâ en tanınan FPS oyunlarından biri pozisyonunda. Kullanıcı tabanının yüzde 1’inden azının Mac kullandığı belirtiliyor. Valve’a nazaran az bir sayı olsa da bu, yüz binlerce oyuncu manasına geliyor.

İçerik
Intel Arc A580 tekrar doğrulandı: Yakında geliyor

Bildiğiniz üzere Arc serisi ismi altında ile masaüstü ekran kartı rekabetine dahil olan Intel, hem fiyatlandırma1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Spotify sanatçıların sayfalarına özel “merch” kısmı açtı

Dünyanın en büyük podcast ve çevrimiçi müzik uygulaması Spotify, sanatçı sayfalarına açtığı özel kısımla “merch”lerini1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Apple’dan iddialı açıklama: iPhone 15 Pro en iyi oyun konsolu

Apple’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği aktiflik; iPhone 15, iPhone 15 Pro ve Apple Watch Series 91

3 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.