KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Çocukları kaç yaşına kadar anne baba yıkar?

Çocukların kendi hayatlarına devam edebilmeleri için, ebeveynlerin öğretici ve örnek olması gerekmektedir. Bu durumda çocuğa temel muhtaçlıklarını öğretmeye çalışan anne ve babaların, paklık konusunda da tıpkı öğretici hali muhafazası gerekmektedir. Uzmanların açıklamaları doğrultusunda çocukların makul bir yaşa kadar anne ve babalarının yardımıyla yıkanması gerekmektedir. Çocukları kaç yaşına kadar anne baba yıkar?

Her çocuk ebeveyni tarafından korunup, öğretilip, hayata hazırlanmak için bir yarış üzere devam eder. Bu mevzuda her alanda öğretici olan ebeveynler, paklık konusunda da öğretici rolde olmalıdır. Bu mevzuda anne ve babaların merak ettiği hususlardan biri olan çocuklarla duş almak ya da çocukları yıkayan ebeveynler olarak, çocuğun kaç yaşına kadar bu halde devam etmesi gerektiğini açıklayan uzmanlar bildirdi. 

3Oiam 1654515694 9122

duşta çocuk

ÇOCUKLARI KAÇ YAŞINA KADAR ANNE VE BABA YIKAR?

Çocukların cinsel kimliklerini hakikat öğrenmeleri ve yönelimlerinin ebeveynler tarafınca denetim edilip dikkat edilmesi gerekildiğini uyaran uzmanlar, çocukların 3 yaşından sonra anne ve babalarınca yıkanmaması ve 7 yaşından sonra da kendi kendilerine yıkanması gerektiğini açıkladı.

Yoeel 1654515966 029

çocuğu duş aldırırken

Ebeveynlerin çocuklara cinsel kimlikle alakalı açıklama yapması gerektiğini belirten uzmanlar, bu yönelimlerin başladığı tarihten itibaren de bir merak hissinin geliştiğini ortaya koydular. Ebeveynlerin bu yola çocukta gördüğü davranış ve merak ettiği, sorduğu sorular doğrultusunda fark etmesi gerekmektedir. Bu hususa çok ayrıntı vermeden, açık ve anlaşılır bir biçimde anlatılması değerli rol oynamaktadır. 

1Gm3S 1654516022 4702

çocuğu duş aldırırken

Kız çocuklara annelerin anlatmasını ve erkek çocuklarına da babaların anlatmasını uygun gören uzmanlar, çocukların yaptığı davranışlar çerçevesinde yapılması gerekenlerin uygun bir lisanla anlatılması, yapılmaması gerekenler doğrultusunda ise kaçınması gerektiğini açıklamalıdır. 

çocuğu duş aldırırken

Çocuklara banyo yaptırırken ya da ebeveynle çocuk birebir anda banyo yaparken, tam manasıyla soyunuk olmamalı, iç çamaşırların çıkarılmaması gerekmektedir. Birebir vakitte mahremiyet eğitimi verilmeli ve uygun olmayan bölgelerine kendi dışında kimsenin ellememesi gerektiğinin vurgusu yapılmalıdır. Anne ve babaların karşı cins çocuklarıyla birlikte banyo etmemesi ve yatmaması konusunda uyaran uzmanlar, çocukların cinsel kimliğinde kayma olabileceğini de belirtti. Bu durumda mesela erkek çocuk annesine özenebilir ya da kız çocuk babası üzere olmak isteyebilmektedir.  Şayet çocukta buna benzeri bir durum kelam konusu ise uzmanlar bir psikolog tarafından dayanak alınması gerektiğini açıkladı.

İçerik
Yatak Odası Nasıl Dekore Edilmelidir?

Yatak odası nasıl dekore edilmelidir? Her yatak odası, birbirinden farklı ölçü ve şekillere sahiptir. Kimi1

2 dk. 10 Okundu
İçerik
Bir Haftada Kaç Kilo Verilir?

Bir Haftada Kaç Kilo Verilir? - Bu yöntem uzun süreli ve kalıcı olmayabilir, ancak her1

3 dk. 15 Okundu
İçerik
Dünyanın en anlamlı okul gezisi!

Suudi Arabistan'da bir küme öğretmen, öğrencileriyle her yıl Kabe'ye gerçekleştirdiği okul gezisini bu sene de1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.