KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Çocuklar İçin Kredi Kartı

İçindekiler

Çocuklar İçin Kredi Kartı – Reşit olmayanlar için kredi kartı kampanyalarının dışında 18 yaşına erişmemiş kişilerin bankaya bireysel başvuru yapmaları mümkün olmuyor. Kişi, velisi ile birlikte ya da kefil göstererek kredi kartı almak için başvuru yapabilir. 12 Yaşından büyük olup 17 ile 18 yaş altında olanlara bankalar 2019 tarihinde yüksek limitli olarak kredi kartı vermektedir. Bankalar tarafından özellik ile oluşturulan bu kredi kartları 26 yaşına kadar olan bütün öğrencilere özel olarak hitap etmektedir. 10.000 TL kadar limitler ile verilen kredi kartları ile özellik ile elektronik mağazalarından bol taksitli alış veriş imkanları sağlaya bilirsiniz. Cep telefonu dahil olmak üzere bilgisayar ve tablet gibi ihtiyaç duyduğunuz bütün ihtiyaçlarınızı siz öğrencilere özel olarak üretilen bu kartlar ile alım sağlaya bilirsiniz.

18 yaşın altındaki kişilere kart veren bankalar, kişilerin belirli kriterleri sağlaması şartı ile kampanyaları sunuyorlar. Bu krediler genellikle standart kredi türlerinden farklı hazırlanıyor. Standart ihtiyaç, araç ve konut kredilerinden bazı farklılıkları bulunuyor. 18 ya da 17 yaş altı olanlar bahsedeceğimiz yöntem ile her bankadan kredi kartı alabilirler. Bunun için gereken evde bir ebeveyn tarafından kullanılan İnternet bankacılığına ait şifrenizin olması. Gerisi ise gerçekten çok kolay, bankaların hemen hemen tamamı ek kredi kartı imkanı sağlıyor. Bunu sağlamasındaki amacı ise kart sahibi bireyin eşine ve çocuklarına kredi kartı ile alış veriş olanağı sunabilmektir. Bir velinize ait İnternet bankacılığı şifreniz var ise aşağıdaki adımları sağlayarak ek kredi kartı talebi ile kredi kartınızı 7 iş günü içinde alabilirsiniz.

18 veya 17 yaş altındakiler kartlarını her bankadan alabilmeleri için ikinci yol ise ailenizin vereceği muvafakatname belgesinden geçmektedir. Bankaların yasal düzeneğe göre aile bireylerine en fazla 10 adete kadar ek kredi kartı verme imkanı vardır. Eğer herhangi bir bankada anne veya babanızın bir mevduat hesabı mevcut ise vereceği bir muvafakatname belgesi ile yine kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Noter den anne veya babanız tarafından çıkartılan muvafakatname belgesi ile yanınızda onlar olmadan dahi istediğiniz il veya ilçeden kredi kartınızı alabilirsiniz. Bunu yapmak için ise şu yolu takip etmeniz yeterli.

Nasıl Başvurulur?

18 yada 17 yaş altı olanlar bahsedeceğimiz yöntem ile her bankadan kredi kartı alabilirler. Bunun için gereken evde bir ebeveyn tarafından kullanılan İnternet bankacılığına ait şifrenizin olması. Gerisi ise gerçekten çok kolay, bankaların hemen hemen tamamı ek kredi kartı imkanı sağlıyor. Bunu sağlamasındaki amacı ise kart sahibi bireyin eşine ve çocuklarına kredi kartı ile alış veriş olanağı sunabilmektir. Bir velinize ait İnternet bankacılığı şifreniz var ise aşağıdaki adımları sağlayarak ek kredi kartı talebi ile kredi kartınızı 7 iş günü içinde alabilirsiniz.

 • Bankaya ait İnternet bankacılığına giriş yapınız.
 • Menü de menülerim kısmına giriş yapınız.
 • Karşınıza çıkan menüden kredi kartı başvurusunu seçiniz.
 • Karşınıza çıkan ekran da, Ek Kart istiyorum ibaresini göreceksiniz. Şayet, anne veya babanıza ait bir kredi kartı mevcut ise ekran da sadece ek kart ibaresi gözükecektir.
 • Bu kutucuğu işaretleyip “başvur” butonuna tıkladığınız da, başvurunuz alınıp belirlemiş olduğunuz adresinize kredi kartınız gelecektir. Ortalama kredi kartınızın elinize ulaşması 7 iş günü. Bu anlatımı ben AKBANK İnternet bankacılığı üzerinden yapılmıştır. Ancak bütün bankaların İnternet bankacılığı yöntemleri aynıdır.

Önemli not: Ek kredi kartlarında 5.000 TL limiti çoğu banka geçirmemektedir.

Başvuru İçin 2. Yol

18 veya 17 yaş altındakiler kredi kartlarını her bankadan alabilmeleri için ikinci yol ise ailenizin vereceği muvafakatname belgesinden geçmektedir. Bankaların yasal düzeneğe göre aile bireylerine en fazla 10 adete kadar ek kredi kartı verme imkanı vardır. Eğer herhangi bir bankada anne veya babanızın bir mevduat hesabı mevcut ise vereceği bir muvafakatname belgesi ile yine kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Noter den anne veya babanız tarafından çıkartılan muvafakatname belgesi ile yanınızda onlar olmadan dahi istediğiniz il veya ilçeden kredi kartınızı alabilirsiniz. Bunu yapmak için ise şu yolu takip etmeniz yeterli.

Çocuklara Kredi Kartı Veren Bankalar

PTT artık anlaşmalar yapmış olduğu bankalar ile müşterilerine çeşitli imkanlar sağlamaktadır. Bu imkanlardan birisi ise 18 yaşın altındakilere kredi kartı vermekte sağlamış olduğu olanaklardır.

PTT ‘nin anlaşmaya varmış olduğu bankalar.

 

 • Aktif bank
 • BURGANBANK
 • ING Bank
 • TEB Jet
 • Denizbank

Bu bankalara az önce de bahsetmiş olduğumuz gibi aile muvafakatnamesi ile veya İnternet bankacılığından ek kart başvurusu ile müracaatlarda buluna bilirsiniz.

İş Bankası

Türkiye İş Bankası da 18 yaş altı gençler için bir kart uygulaması başlattı. Bu kart 12 yaş ile 18 yaş arasındaki gençler için tasarlanmış. Aile büyüğünüzün yapmış olduğu başvuru ile kendi adınıza özel olarak basılmış olan bir alış veriş kartına sahip olabilirsiniz. Herhangi bir Türkiye İş Bankası şubesine giderek MaxiPara Gençlik kartı alacağınızı beyan ederek, çocuğunuzun adına basılmış kartı banka şubesinden alabilirsiniz.

Garanti Bankası

Garanti bankası da 18 yaş altındakilere kredi kartı veren bir diğer bankadır. Bu banka da yapacağınız başvuru ile 18 yaş altındakilere kredi kartı vermektedir.

İçerik
SEO Uyumlu Makale Nedir? Nasıl Hazırlanır?

Sitelerin ziyaretçi sayısını arttırması için arama motorlarında üst sıralarda yer alması şarttır. Sitelerinin büyümesini isteyen1

2 dk. 17 Okundu
İçerik
En İyi Yatırım Aracı Hangisidir? Paranızı Değerlendirebileceğiniz En Kârlı Yatırım Araçları

Günümüzde para kazanmak giderek zorlaşıyor. İşsizlik probleminin yanı sıra gelecek kaygısı taşıyan büyük bir kesim1

6 dk. 16 Okundu
İçerik
Halı Saha Nasıl Açılır? Maliyeti Nedir ?

Halı Saha Nasıl Açılır? Maliyeti Nedir ? Günümüzde belli miktarda sermayesi olan her vatandaşın açmayı1

3 dk. 8 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.