KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Coca-Cola tasarımı ve formülü yapay zeka tarafından üretilen gazlı içeceğini tanıttı

Coca Cola Yapay Zeka Tarafindan Gelistirilen Icecegini Tanitti168795 0

Dünyaca ünlü meşrubat üreticisi Coca-Cola, hudutlu sayıda üretilen yeni gazlı içeceğini tanıttı. Y3000 olarak isimlendirilen içeceğin ambalaj tasarımı ve tanımı, hudut ağları yardımıyla geliştirildi. Şirket bu içeceği insan ve yapay zeka iş birliğiyle oluşturulan “ilk fütüristik lezzet” olarak konumlandırıyor.

Coca‑Cola Y3000’in aroması iki kademede ortaya çıkarıldı. Birinci olarak, şirketin araştırmacıları tüketicilerin tat tercihleri hakkında bilgi topladı. Bu bilgiler daha sonra yapay zekaya dayalı bir sistem tarafından işlendi. Coca-Cola yeni içeceğin tadı hakkında rastgele bir açıklama yapmadı. Yalnızca Y3000’in şekerli ve şekersiz olmak üzere iki çeşitte piyasaya sürüleceği biliniyor.

Coca Cola Yapay Zeka Tarafindan Gelistirilen Icecegini Tanitti168795 1

Parlak geleceği simgeleyen sıra dışı ambalaj tasarımı da yapay zeka yardımı ile oluşturuldu. Görsel kimliğin biçim ve renk değişiklikleri yoluyla sıvının dönüşümünü ve evrimini tasvir ettiğini belirtelim. Gümüş bir taban üzerine mor, eflatun ve camgöbeği içeren açık tonlu bir renk paleti kullanılması fütüristik bir his uyandırıyor.

Gelecekten gelen Coca-Cola

Coca-Cola küresel strateji kıdemli yöneticisi Oana Vlad, yeni projenin hudut ağlarının içecek sanayisinde nasıl kullanılabileceğini gösterdiğini söyledi. Tecrübeli yönetici “Coca-Cola’nın 3000 yılında da bugün olduğu üzere geçerli ve ferahlatıcı olacağını umuyoruz, bu nedenle gelecekten gelen bir Coca-Cola’nın tadının nasıl olabileceğini ve ne çeşit tecrübelerin kilidini açacağını keşfetmek için kendimize meydan okuduk” diyor.

Coca Cola Yapay Zeka Tarafindan Gelistirilen Icecegini Tanitti168795 2

İçeceğin ambalajının üzerine Creations Hub hizmetine erişmek için kullanılabilecek bir QR kodu yerleştirildi. Kelam konusu uyugulama hudut ağları yardımıyla fotoğrafları 3000 yılında çekilmiş üzere gösterecek. Coca‑Cola Y3000 ABD, Kanada ve Çin’deki pazarların yanı sıra Avrupa ve Afrika’daki birtakım ülkelerde sınırlı sayıda satışa sunulacak.

İçerik
Google’a tarihinde görülebilecek en büyük DDoS saldırısı

Google, Cloudflare ve Amazon internet Servislerinin (AWS) olarak ortak çalışmaları ile kimliği meçhul kullanıcıların yararlandığı1

1 dk. 5 Okundu
İçerik
iPhone 15 ile Apple Watch ve AirPods’u şarj edebileceksiniz

iPhone 15 & 15 Plus, iPhone 15 Pro & 15 Pro Max, artık Lightning temas1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Xiaomi 13T ve 13T Pro’nun alacağı Android güncelleme desteği belli oldu

Xiaomi, geçtiğimiz gün Xiaomi 13T ve Xiaomi 13T Pro akıllı telefonlarını 26 Eylül'de Berlin'de tanıtacağını1

1 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.