KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Çin yapay zekâ mühendislerine servet ödüyor

Cin Is Gucunde Vites Arttiriyor169707 0 Ağır ABD ambargolarına karşın Çin’de yapay zekâ teknolojilerine büyük bir yöneliş var ve hükümet milyarlarca dolarlık teşvikler ile teknoloji yarışında öne geçmenin hesaplarını yapıyor. Bu teşvikler haliyle çalışma kaidelerini da değiştirmiş durumda.

Yapay zekâ en çok kazanan meslek

Yapılan bir araştırmaya nazaran Çin’de yapay zekâ odaklı iş durumlarının ortalama aylık geliri 2600$’a ulaştı ve 3 yılda yüzde 40 artış gösterdi. Bilhassa ChatGPT üzere üretken yapay zekâ sanayisinin büyük talep gördüğü tabir ediliyor.

Yapay zekâdan sonra blok zinciri teknolojileri ikinci tanınan meslek kümesi. Bu meslek kümesinin da 2000$-2300$ ortasında aylık ortalama geliri var. Xian ve Hefei üzere kentlerde teknoloji kesimine yatırımlar artıyor ve üniversite mezunlarını buraya çekmeye çalışıyorlar.

Diğer taraftan bilgi teknolojileri, görüntü oyunları, Telekom, yonga üzere bölümler de gençler ortasında tanınan. Bu meslek kümelerinde Pekin ortalama 1800$ maaş ile başı çekiyor. Şangay, Şenzen üzere kentlerde yeniden yüksek maaş veren yerler ortasında.

İçerik
ABD, güneş enerjisinde çılgın bir büyüme yaşıyor

ABD Federal Güç Düzenleme Komisyonu (FERC), yayınladığı son raporunda (31 Temmuz 2023'e kadar olan bilgileri1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Spotify beyaz gürültü yayıncılarına tedbir alıyor

Bilhassa uyumak yahut kitap okumak istediğinizde bulunduğunuz ortam gürültülü ise gereğince konsantre olamayabiliyorsunuz. Bunun için1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
30 saate kadar dayanan Samsung Galaxy Buds FE tanıtıldı: İşte fiyatı ve özellikleri

Galaxy S23 FE akıllı telefon, Galaxy Tab S9 FE tablet ile birlikte tanıtılan Galaxy Buds1

1 dk. 13 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.