KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Çin yapay zekâ mühendislerine servet ödüyor

Cin Is Gucunde Vites Arttiriyor169707 0 Ağır ABD ambargolarına karşın Çin’de yapay zekâ teknolojilerine büyük bir yöneliş var ve hükümet milyarlarca dolarlık teşvikler ile teknoloji yarışında öne geçmenin hesaplarını yapıyor. Bu teşvikler haliyle çalışma kaidelerini da değiştirmiş durumda.

Yapay zekâ en çok kazanan meslek

Yapılan bir araştırmaya nazaran Çin’de yapay zekâ odaklı iş durumlarının ortalama aylık geliri 2600$’a ulaştı ve 3 yılda yüzde 40 artış gösterdi. Bilhassa ChatGPT üzere üretken yapay zekâ sanayisinin büyük talep gördüğü tabir ediliyor.

Yapay zekâdan sonra blok zinciri teknolojileri ikinci tanınan meslek kümesi. Bu meslek kümesinin da 2000$-2300$ ortasında aylık ortalama geliri var. Xian ve Hefei üzere kentlerde teknoloji kesimine yatırımlar artıyor ve üniversite mezunlarını buraya çekmeye çalışıyorlar.

Diğer taraftan bilgi teknolojileri, görüntü oyunları, Telekom, yonga üzere bölümler de gençler ortasında tanınan. Bu meslek kümelerinde Pekin ortalama 1800$ maaş ile başı çekiyor. Şangay, Şenzen üzere kentlerde yeniden yüksek maaş veren yerler ortasında.

İçerik
Galaxy Tab S9 FE ve S9 FE Plus Avrupa’da listelendi: İşte fiyatı

Samsung, geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Galaxy Tab S9 ailesini genişletmeye hazırlanıyor. Bu bağlamda ailenin yeni üyeleri1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Galaxy Ring bekleyenlere kötü haber: Bekleyiş sürecek

Bildiğiniz gibi Samsung, giyilebilir teknolojilere olan yatırımlarını sürdürüyor. O denli ki bunlar arasında bir akıllı yüzük modeli1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Havacılığın geleceği: Sıvı hidrojenle çalışan ilk pilotlu uçak havalandı

Havacılık endüstrisi önemli bir emisyon salınımına sahip ve içinde bulunduğumuz durum, bu mevzuda önemli tasarrufların1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.