KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Çin etkisi: Son altı yılda 500 şirket akıllı telefon pazarından çekildi

Son Alti Yilda 500 Sirket Akilli Telefon Pazarindan Cekildi169087 0 Pazar araştırmaları yapan Counterpoint, 2017’den başlayarak son altı yılda akıllı telefon markalarının sayısındaki değişime ait bir rapor yayınladı. Uzmanlar 70’ten fazla ülkedeki telefon satışlarını incelediler.

2017 yılında dünya çapında rekabet eden yaklaşık 700 akıllı telefon markası vardı, fakat 2023 yılına gelindiğinde bu sayı neredeyse 250’ye düştü. Büyüyen kullanıcı tabanı, gelişen aygıt kalitesi ve hatta 4G’den 5G ağlarına geçiş gibi çeşitli nedenler buna katkıda bulundu. Bu nedenle, Hindistan’daki Micromax ve Bangladeş’teki Symphony de dahil olmak üzere birçok lokal üretici önce üretim hacimlerini azalttı ve akabinde taşınabilir pazarı büsbütün terk etti.

Çinli şirketler büyük rol oynadı

Birçok marka, büyük teknoloji devleriyle rekabet edemedi: Apple, Samsung, Xiaomi ve öbürleri. Daha küçük şirketlerin bilimsel araştırma ve üretim kapasitesi için yeterli parası yoktu. Buna ek olarak, eserlerinin kalitesi düşükken, yerleşik markaların akıllı telefon ve tabletlerinin kalitesi her vakit istikrarlı ve yüksek seviyede oldu.

Son Alti Yilda 500 Sirket Akilli Telefon Pazarindan Cekildi169087 1 Çin pazarı, çok sayıda markanın ortadan kalkmasında rol oynadı. Çünkü, Çin merkezli şirketler, tüketicilere yeterli donanıma sahip şık akıllı telefonları agresif fiyat siyasetiyle sunmaya başladılar. Birkaç yıl evvel hala faaliyet gösteren bu küçük şirketler, bileşen kıtlığı ve memleketler arası mali gerilemenin büyük teknoloji devlerini bile hayatta kalmaya zorladığı COVID-19 salgını sırasında ortadan kayboldu.
İçerik
Kahve Makinesi alırken pahalıya gerek var mı? Phillips 5400 serisi vs Coffee maker

Bu videomuzda Phillips'in fiyat performans diyebileceğimiz kahve makinesi ve yüksek fiyatlı olan lakin hünerleri bitmeyen1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
JPMorgan, blockchain tabanlı ödeme sistemine odaklandı

Dev bankacılık kuruluşu JPMorgan, blockchain tabanlı ödeme sistemleri için araştırma yapıyor. Bankacılık devinin, blockchain çalışmaları1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Aliağa Robotik, TEKNOFEST İzmir’de öğrencilerin robotik projelerini sergiliyor!

Cumhuriyetin yüzüncü yılına özel olarak bu sene üç farklı kentte düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve1

2 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.