KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Çin etkisi: Son altı yılda 500 şirket akıllı telefon pazarından çekildi

Son Alti Yilda 500 Sirket Akilli Telefon Pazarindan Cekildi169087 0 Pazar araştırmaları yapan Counterpoint, 2017’den başlayarak son altı yılda akıllı telefon markalarının sayısındaki değişime ait bir rapor yayınladı. Uzmanlar 70’ten fazla ülkedeki telefon satışlarını incelediler.

2017 yılında dünya çapında rekabet eden yaklaşık 700 akıllı telefon markası vardı, fakat 2023 yılına gelindiğinde bu sayı neredeyse 250’ye düştü. Büyüyen kullanıcı tabanı, gelişen aygıt kalitesi ve hatta 4G’den 5G ağlarına geçiş gibi çeşitli nedenler buna katkıda bulundu. Bu nedenle, Hindistan’daki Micromax ve Bangladeş’teki Symphony de dahil olmak üzere birçok lokal üretici önce üretim hacimlerini azalttı ve akabinde taşınabilir pazarı büsbütün terk etti.

Çinli şirketler büyük rol oynadı

Birçok marka, büyük teknoloji devleriyle rekabet edemedi: Apple, Samsung, Xiaomi ve öbürleri. Daha küçük şirketlerin bilimsel araştırma ve üretim kapasitesi için yeterli parası yoktu. Buna ek olarak, eserlerinin kalitesi düşükken, yerleşik markaların akıllı telefon ve tabletlerinin kalitesi her vakit istikrarlı ve yüksek seviyede oldu.

Son Alti Yilda 500 Sirket Akilli Telefon Pazarindan Cekildi169087 1 Çin pazarı, çok sayıda markanın ortadan kalkmasında rol oynadı. Çünkü, Çin merkezli şirketler, tüketicilere yeterli donanıma sahip şık akıllı telefonları agresif fiyat siyasetiyle sunmaya başladılar. Birkaç yıl evvel hala faaliyet gösteren bu küçük şirketler, bileşen kıtlığı ve memleketler arası mali gerilemenin büyük teknoloji devlerini bile hayatta kalmaya zorladığı COVID-19 salgını sırasında ortadan kayboldu.
İçerik
Marvel’s Spider-Man 2’den yeni fragman paylaşıldı

Sony tarafından dün gerçekleştirilen State of Play etkinliğinde Marvel’s Spider-Man 2 oyunundan yeni bir görüntü paylaşıldı. Insomniac Games1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Parker Güneş Sondası, insanlar tarafından yapılan bir nesnenin çıktığı en yüksek hıza ulaştı

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'ne (NASA) bağlı Parker Güneş Sondası, insanlar tarafından yapılan bir objenin1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Fujifilm Instax cebe giriyor

Fujifilm Instax markasını daha çok şipşak yani fotoğrafı çektiğiniz anda basabileceğiniz retro şekilde makineleri ile1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.