KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Boy Uzatması Nedir?

Boy Uzatması Nedir? – Boy genetiğe bağlı olarak süreklilik gösterse imkânlar dâhilinde yapılan bazı müdahaleler sonucunda boy uzatmak mümkündür. Medikal bir işlem olan boy uzatmak uyluk kemiğinden yardım alarak boy uzatmak mümkündür. Boy uzatmak estetik için tercih edilen bir işlemdir. Uzman bir doktor tarafından büyük özen gösterilerek yapılması gereken bir işlemdir. Kişinin tamamen kendi isteğine bağlı olarak uygulanan bir işlem olduğu için mevcut bütün riskler göz önüne alınmalı, uzman doktor ile görüşüldükten sonra operasyon kararı verilmelidir. Uzun süren ve zorlu bir tedavi olduğu için bütün bunlar hem fiziksel hem de psikolojik olarak hazır olunmalıdır. Boy uzatma operasyonunun ardından meydana gelebilecek sorunlar;

 • Enfeksiyon
 • Ameliyat yapılan bölgede kaynama gecikmesi ya da kaynamaması
 • Eklem sertliği
 • Psikolojik sorunlar
 • Çok şiddetli ağrılar gibi sorunlar meydana gelebilir ve süreç beklenenden daha uzun ve ağrı verici olabilir. Bu nedenle bütün ihtimaller göz önüne alınarak boy uzama işlemine karar verilmelidir.

Boy Uzatmak İçin Yapılabilecek Farklı Yöntemler Nelerdir?

Boy uzatmak çoğu insanın olmasını istediği fakat o kadar da kolay olmayan bir işlemdir. Boy uzatma işlemlerinin her ameliyatta olduğu gibi dezavantajları vardır. 100 yıllık geçmişi olan bir yöntem olan boy uzatma işlemi aynı zamanda

 • Vücuda dışarıdan ek olarak takılan uzatma cihazları. Bu cihazlar genelde halka ya da düz monolateral fiksatorlerdir.
 • Vücut dışında takılan sistemler ve aynı zamanda kemik içerisine uygulanan sistemler. Bu yöntemlerden birisi de çivi üzerinden uzatmadır.
 • Yalnızca kemik içerisinde meydana gelebilecek olan uzatma yani motorize çiviler gibi farklı yöntemler kullanılarak da boy uzatma işlemi yapılmaktadır.

Boy uzatma dünya tarihinde bir devrimdir ve genetik olgulardan meydana gelen bir olguyu değiştirmektedir. Fakat uzman biri tarafından gerçekleştirilmesi ve özenli bir iş yapılması çok önemlidir. Dikkatsizlik sonucunda konforsuzluklar ya da vücutta yara izleri meydana gelebilir. Kemiklerin doğru kaynamaması ya da yanlış yere yerleştirilmiş olması duruş bozukluğu ve yürümede sıkıntıya da sebep olabilir. Bu nedenle işinde uzman biri tarafından uygulanması hayati önem taşımaktadır.

Nedir
Among Us Nedir?

16 Kasım 2008 gibi eski bir tarihte piyasaya sürülen oyunun geliştiricileri oyun hakkında bir çok…

1 dk. 9 Okundu
İçerik
Migren Tedavisi Nasıl Yapılır?

Migren, ataklar halinde ortaya çıkıp sıradan olmayan bir baş ağrısıdır. Nörolojik olarak tedavisi mümkün olan…

2 dk. 10 Okundu
İçerik
Kilo Almak İçin Protein Tozu

Kilo Almak İçin Protein Tozu - Günlük yaşantımızda kilo almak için düzenli bir beslenme alışkanlığı…

3 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.