KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Binance Coin Nedir?

İçindekiler

2017 senesinde hayatımıza giren Binance Coin maden işlemi yapılamayan kripto paralardan bir tanesidir. Kendine has özellikleri yer alır. Borsada yapılacak işlemlerde sunduğu komisyon indirimleri ile birçok insanın dikkatini çekmeyi başarmıştır. Özellikle yüksek meblağlarda alım ya da satım işlemleri gerçekleşecekse BNB sayesinde ödenecek olan komisyonlar çok düşük seviyelere çekilebilmektedir.

Binance Coin Nedir? Binance Coin Ne Zaman Ortaya Çıktı?

Binance isimli platfrom kurulduğu dönemin üzerinden çok fazla zaman geçmemesine rağmen kripto para piyasasına girmeyi başarmıştır. Gün içerisinde milyar dolarları aşan bir işlem hacmine sahiptir. 2018 yılının ilk çeyreğinde açıklanan rakamlar platfromun, 148 yıldır hizmet veren Alman bankasından aha fazla kâr etmeyi başardığını göstermektedir.

Bir kripto para borsası olan Binance tarafından üretilen dijital para Binance Coin olarak isimlendirilmektedir. Bu dijital para BNB koduyla işlem görmektedir. 2017 senesinde 26 Haziran ile 3 Temmuz tarihleri arasında ilk defa piyasaya sürülmüştür. Binance piyasasında bulunan kişiler eğer işlemlerini bu dijital para ile yaparlarsa çok ciddi avantajlar sağlayabilirler.

Binance Coin Nasıl Çalışır?

Piyasada yer alan BNB sayısı 155 milyonun biraz üzerindedir. Binance borsası, her yıl kârının %20’lik kısmı ile BNB satın alır ve sonrasında bunları yakar. Bu işlemin her yıl devam edeceği açıklanmıştır. Piyasadaki Binance Coin miktarı 100 milyon kalırsa bu işlem sonlandırılacak ve artık yakım işlemi yapılmayacaktır.

Bu işlemin yapılması piyasadaki BNB enflasyonunu düzenlemektir. Ancak geçtiğimiz dönmede yapılan açıklamada her yıl kârın %20’si şeklinde yer alan ifade bir kısmı olarak değiştirilmiştir. Artık belirsin bir miktarda alım yapılır ve sonrasında bu BNB’ler yakılır. BNB ile kripto para piyasasındaki birimlerin alım ve satım işlemleri yapılabilmektedir. Bu işlemlerde kullanıcıların belirli miktarlarda komisyon ödemesi gerekecektir.

Yapılacak olan işlemlerde alınan komisyonlara belirli indirimler yansıtılmaktadır. İlk senesinde olan kullanıcılar %50 oranında düşük komisyon öderler. Bu oran ikinci senede %25, üçüncü senede %12,5 ve dördüncü senede %6,75 olarak belirlenmiştir.

Binance Coin Madenciliği Yapılıyor mu?

İnsanların Binance Coin madenciliği yapması mümkün olmamaktadır. BNB madeni yapılamayan para birimlerinden bir tanesidir. Şuanda piyasada yer alan BNB’lerin tamamı ilk kuruluş döneminde üretilmiştir. Üretilen BNB’lerin yalnızca yarısı halka satılmış ve şuan kullanımdadır. Elindeki BNB miktarını arttırmak isteyen kişilerin satın alma işlemlerini gerçekleştirmesi şarttır. Bunun dışında bir kazanma seçeneği olmaz.

İçerik
Bankaları Nasıl Şikayet Ederiz?

Bankaları Nasıl Şikayet Ederiz? Bankalar aleyhine, bankacılık kanunlarına aykırı davrandıkları veya bireylerin sorunlarının çözülmediği gerekçesiyle1

4 dk. 14 Okundu
Nedir
Apk Nedir?

Apk Nedir? - APK kelimesinin anlamı Anroid Application Package yani Türkçe haliyle Android Uygulama Paketidir.1

2 dk. 5 Okundu
İçerik
Kredi Kartı Borcu Nasıl Yapılandırılır?

Ülkemizde bankalara duyulan ihtiyaç bir hayli fazladır. Bu sebepten dolayıdır ki ilk fırsatta bankaların yoluna1

2 dk. 10 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.