KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Atmden Günde Kaç Para Çekilebilir?

İçindekiler

1990’lı yıllarda Dikran Masis aracılığıyla ilk kez tanıştığımız Atm’ler o günden bugüne hayat kurtarıcımız oldu. Atm’lerden önce hesabımızda para varsa ve o paraya ihtiyacımız varsa Atm’ler olmadan paramızı çekemiyorduk. Daha doğrusu para çekmek için bankaların mesai saatlerini beklememiz gerekiyordu. Atm’lerin hayatımıza girmesiyle beraber para akışı da oldukça hızlandı ve hayatımız da oldukça kolaylaştı. Peki neredeyse her hafta en az bir defa kullandığımız Atm’ler hakkında ne kadar detay biliyoruz? Atm’den günde kaç para çekilebilir?

Bildiğiniz üzere her Atm’nin günlük para çekme limiti vardır. Bu limitin en önemli sebebi hesabınızın veya kartınızın dolandırıcıların eline geçme durumudur. Bu durumda hiçbir dolandırıcı hesabınızdaki parayı sıfırlayamaz. Tabi hesabınızdaki para, günlük limitin üzerinde ise, peki atm’lerde günlük para limiti nedir ? Hangi bankanın ne kadar limiti bulunuyor?

Söz konusu limitler 2019 yılı için geçerlidir.  Bir sonraki yıl enflasyon oranına göre bu rakamlar değişebilir.

Garanti Bankası

Türkiye’nin en büyük özel bankası olan Garanti Bankası Atm’lerinden para çekme limiti günlük 2,000 TL’dir. Hesabınızda ne kadar bakiye olursa olsun daha fazla para çekmeniz mümkün değildir. Ancak ticaretle uğraşıyorsanız daha fazla para yatırma ve çekme ihtiyacınız olduğu için bankayla konuşup limit artırım talebinde bulunabilirsiniz. Banka da işinizin büyüklüğüne göre günde 50,000 TL’ye kadar limiti yükseltebilir.

Akbank

Sabancı Holding’e ait olan Akbank, ilk kez 1948 yılında Adana Kayseri bankası adında Adana’da kurulmuştur. O günden bu yana Türkiye’nin en büyük 10 özel bankası arasında yer alan banka, atm üzerinden günlük para çekme limitini 2,000 TL olarak belirlemiştir. Daha yüksek çekimler için bankayla konuşmanız gerekmektedir.

Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası da günlük para çekim limitini diğer pek çok banka gibi 2,000 TL olarak belirlemiştir. Daha fazla para çekmek istiyorsanız bankayla konuşmanız ve anlaşmanız gerekmektedir.

QNB FinansBank

Qnb Finansbank, para çekim limiti 1,500 TL olarak belirlemiştir. Diğer bankalara nazaran daha az para çekim limiti belirlemişlerdir. Ticari faaliyetleriniz varsa bankayla konuşup anlaşmanız gerekmektedir.

İçerik
Enflasyon Nedir?

Bir ülke ekonomisinde işler kötü gitmeye başladığında herkesin ağzında aynı terimi duyarız: Enflasyon. Ulusal haber1

2 dk. 7 Okundu
İçerik
Kara Liste Nedir? Kara Listeden Nasıl Çıkılır?

Kredi aldınız fakat borcunu size verilen 90 gün içerisinde ödeyemediniz mi? O halde Merkez Bankası1

2 dk. 10 Okundu
İçerik
Youtuber Nasıl Olunur? 

Video izlemenin yanında kişiler arasında iletişim sağlamaya da yarayan Youtube 2005 yılında, had Hurley, Jawed1

5 dk. 9 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.