KATEGORİLER
Kripto Al Sat

ASELSAN EJDERHA, elektronik harp alanında Türkiye’nin elini güçlendirecek

Karsinizda Aselsan In Elektronik Harp Sistemi Ejderha169468 0 Türk savunma endüstrisinin değerli üreticilerinden birisi olan ASELSAN, yeni elektronik harp sistemi EJDERHA ile alanında en güçlü eserlerden birisi olacak. Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve güvenlik güçleri için geliştirilen EJDERHA, elektronik devre içeren her türlü sivil/askeri aracı elektromanyetik sinyallerle uzaktan durdurabilecek.

ASELSAN EJDERHA, elektronik harpte fark yaratacak

ASELSAN tarafından üretilen EJDERHA, özel olarak tasarlanmış taraflı anten/reflektör seti kullanılarak tek darbe yahut bir dizi darbe aracılığı ile, kısıtlı bir müddet boyunca, yüksek güçlü elektromanyetik (EM) ışıma yapabiliyor. Yüksek Güçlü Mikrodalga kaynakları tarafından üretilen elektromanyetik güç, maksat alınan elektronik cihazların çalışmasının engellenmesi, yanılgılı çalışmaya sevk edilmesi yahut hasara uğratılarak çalışamaz hale getirilmesi maksadıyla kullanılıyor. Bilhassa el üretimi patlayıcıları etkisiz kılmakta muvaffakiyet göstermiş olan EJDERHA, istihbarat emeliyle kullanılan elektronik aygıtları da engellemek için tasarlanmış durumda.

Karsinizda Aselsan In Elektronik Harp Sistemi Ejderha169468 1 EJDERHA, taktik alanda ve tesis giriş-çıkış alanlarında tehdit olarak sınıflandırılabilecek elektronik devre içeren her türlü sivil/askeri aracı ve hava gayelerini, elektromanyetik sinyallerle uzaktan durdurabiliyor. Bu, terör örgütlerinin sıklıkla kullandığı el imali patlayıcı, dron yahut elektronik sistemlerin kullanımına darbe vuracaktır.

Bunların yanında EJDERHA, yeni jenerasyon teknolojiler ile konvoy koruma/intikal faaliyetleri için fark yaratan bir tahlil oluşturuyor. Taktik tekerlekli zırhlı/paletli araçlara entegre edilebilen sistem, beşerli ve insansız (uzak komuta ile) kontrol edilebiliyor. Bu sayede saha şartlarında güçlü bir kullanım senaryosu sunulmuş oluyor.

İçerik
GeForce RTX 5090’dan ilk bilgiler geldi: Sınırları zorlayacak

Nvidia Blackwell GPU mimarisinin zirve model ekran kartı GeForce RTX 5090'dan yeni bilgiler gelmeye başladı. Bildiğiniz1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
iPhone 15 Pro ne kadar hızlı olacak? İşte yeni A17 Bionic yongası

iPhone 15 serisinin ilgi odağı olacağı 12 Eylül 'Wonderlust' etkinliğinde yeni A17 Bionic yongasının da1

4 dk. 2 Okundu
İçerik
Nvidia RTX 5000 ADA satışa çıkıyor: Neredeyse 5000 dolar

Oyuncular için ürettiği ekran kartları ve yazılım servisleri dışında Nvidia, son yıllarda profesyonel donanım ve1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.