KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Apple, güncellemeyle çözdü: Fransa’da iPhone 12 yasağı kalkıyor

Apple Guncellemeyle Cozdu Fransa Da Iphone 12 Yasagi Kalkiyor169289 0 Fransa, Eylül ayı başlarında Apple’a ‌‌iPhone‌‌ 12 satışlarını durdurmasını ve Avrupa standartlarında elektromanyetik radyasyon uyumluluğunu getirmesini istemişti. Elektromanyetik radyasyonda gözlemlenen artış, Apple’ın arkası arkasına yayınladığı yazılım güncellemesinden kaynaklanıyor. Zira iPhone‌‌ 12 piyasaya sürüldüğünde bu durum mevcut değildi.

iPhone 12’ler toplatılsın!

ANFR, Apple’a iPhone 12’nin bedenin elektromanyetik radyasyona maruz kalma sonunu aşması nedeniyle Fransa’da satışının yasaklanmasını söyledi. Ajans ayrıyeten Apple’a ülkede sattığı her ‌‌‌iPhone‌‌‌ 12‌’yi toplamasını söyledi. Lokal basında çıkan haberlere nazaran, bakanlar daha sonra radyasyon düzeyinin kabul edilen standardın üzerinde olmasına karşın tehlikeli olmadığı, insanların telefonu inançla kullanabileceği istikametinde açıklama yaptı.

iOS güncellemesi test edildi, onaylandı

Apple daha sonra Fransa’daki iPhone 12 kullanıcıları için radyasyon telaşlarını gidermek hedefiyle bir yazılım güncellemesi yayınlayacağını söyledi. Fransız düzenleyici ANFR, yazılım güncellemesini test edeceklerini söyleyerek cevap verdi. 

iPhone 12, Fransa’da satılmaya devam edecek

iOS güncellemesi, Fransa’daki düzenleyici kurumun aygıtı yine test etmeye başladığı 23 Eylül 2023’te yayınlandı. Fransız yetkililer, Apple’ın güncellemesini onayladıklarını duyurdu. Ayrıntı yok, lakin bu onay, Fransa’nın iPhone 12 satış yasağını kaldırdığı ve artık aygıtları toplatmayacağı manasına geliyor.

İçerik
Tasarımı ile büyüleyen Redmi Note 13 Pro+ gözler önüne çıktı

Xiaomi önümüzdeki günlerde Redmi Note 13 5G, Note 13 Pro 5G ve Note 13 Pro+1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Bethesda’nın yayıncılık başkanı 25 yılın ardından istifa etti

Bethesda'nın yayıncılık departmanından sorumlu lideri olan Pete Hines, yaklaşık 25 yıl sonra şirketten ayrılacağını duyurdu.1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Uluslararası Uzay İstasyonu’nun mantar sorunu çözülmüş olabilir

Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki su geri kazanım sistemlerindeki tıkanıklıklar o kadar artmış durumda ki hortumların temizlenmesi1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.