KATEGORİLER
Kripto Al Sat

AMD’de yaprak dökümü: Radeon bölümünden bir isim daha ayrıldı

Amd De Yaprak Dokumu Radeon Bolumunden Bir Isim Daha Ayrildi169210 0 Hem işlemci hem de ekran kartı pazarının önde gelen isimlerinden AMD’de yaprak dökümü sürüyor. Son olarak 7 yılı aşkın müddettir kırmızı kadroda misyon yapan Scott Herkelman, X’te yaptığı bir paylaşımla birlikte şirketle bağlarını kopardığını duyurdu. 

Bir yetkili isim daha AMD’den ayrıldı

Bildiğiniz üzere AMD’de tanıdık isimler masadan birer birer ayrılıyor. Hatırlayacak olursanız daha evvel AMD’nin Teknik Pazarlama Yöneticisi Robert Hallock da AMD’den ayrılma kararı almıştı. O denli ki yetkili isim, Ağustos ayında rakibi Intel’in saflarına katıldı. Scott Herkelman’ın kararı ise çok yakın bir zamanlamaya sahip diyebiliriz. 

X’te yaptığı paylaşımda Herkelman, ”AMD’de yedi yıl geçirdikten ve giderek daha rekabetçi hale gelen üç jenerasyon RDNA grafik mimarisini piyasaya sürdükten sonra, bu yılın sonunda AMD’den ayrılmaya karar verdim” dedi. 

Bilmeyenler için AMD Radeon kısmının önde gelen yüzlerinden Scott Herkelman, yedi yıllık misyon müddeti boyunca teknoloji tutkunları için bir sözcüden fazlası oldu. O denli ki RX 7900 XT serisi lansmanında karşımıza çıkan yetkili isim, sık sık verdiği ipuçları ve toplulukla olan etkileşimi ile grafik kısmının karşılaştığı zorlukları hevesle ele alıyordu. 

Scott Herkelman’ın bir sonraki durağı neresi olacak şimdi bilinmiyor. Fakat Intel’in halihazırda devam eden GPU yatırımlarını düşünürsek, arkadaşı Hallock’ın yanına katılabilir. 

İçerik
Redmi Buds 5 tanıtıldı: Aktif gürültü engelleme, 40 saat pil ömrü, uygun fiyat

Xiaomi yeni bir uygun fiyatlı kablosuz kulaklık tanıttı. Redmi Buds 5 ismi altında piyasaya sürülen1

1 dk. 5 Okundu
İçerik
Apple’ın yeni sistemi: iPhone’lar kutusu açılmadan mağazada güncellenecek

iPhone 15 ve 15 Pro modelleri, şimdi kullanıcılara ulaşmadan Apple, iOS 17.0.1 güncellemesini yayınlamış ve1

1 dk. 7 Okundu
İçerik
AMD Fluid Motion Frames, Radeon RX6000 serisine geliyor

Bildiğiniz üzere FSR 3.0 için bekleyiş sona erdi ve teknoloji artık muhakkak oyunlarda erişime açıldı.1

2 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.