KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Alibaba, yapay zeka faaliyetlerini artıyor!

Alibaba Yapay Zeka Faaliyetlerini Artiyor168800 0 Alibaba, “Tongyi Qianwen” adlı yapay zeka sistemini duyurdu. Yeni yapay zeka sisteminin Çin genelinde kamu ve kurumsal erişime açık olacağı belirtildi. Lansman, Çin’de yetkililerin yapay zeka sistemleri için müracaatları kabul etmesinin akabinde geldi.

Tongyi Qianwen’in İngilizce ve Çince metinler üzerine eğitilmiş ChatGPT benzeri bir lisan modeli olduğu tabir edildi. Alibaba’nın yapay zeka modelinin ChatGPT4’ün 10 katı parametre ile eğitildiği sav edildi. Alibaba, daha evvel Tongyi Qianwen mimarisine dayanan iki adet 7 milyar parametreli açık kaynak modeli yayınlamıştı. Tongyi Qianwen, beta test evresinde sadece hudutlu bir kullanıcı kümesinin kullanımına sunulmuştu.

Çin hükümeti, haziran ayında kamuya açıklanan tüm yapay zeka teknolojilerinin incelenmesi gerektiğini bildirmişti. Hükümetin yapay zeka ile ilgili kuralları 15 Ağustos’ta yürürlüğe girdi. Baidu, Tencent, TikTok ve ByteDance dahil olmak üzere önde gelen Çinli şirketlere onay verilmişti.

İçerik
Intel duyurdu: Eski marka ismine resmen veda ediliyor

Bildiğiniz üzere Intel'in 2008 yılında piyasaya sürülen ''Core i'' marka şemasında değişikliğe gideceği söyleniyordu. O1

2 dk. 22 Okundu
İçerik
Samsung Galaxy S24’ün ekran bilgileri sızdı: Tüm telefonlar gelişmiş ekranla geliyor!

Samsung Galaxy S24 serisinin ekran özellikleri hakkında yeni bilgiler sızdı. Elde edilen bilgilere nazaran serinin1

1 dk. 22 Okundu
İçerik
Parker Güneş Sondası, insanlar tarafından yapılan bir nesnenin çıktığı en yüksek hıza ulaştı

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'ne (NASA) bağlı Parker Güneş Sondası, insanlar tarafından yapılan bir objenin1

1 dk. 9 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.