KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Alibaba, yapay zeka faaliyetlerini artıyor!

Alibaba Yapay Zeka Faaliyetlerini Artiyor168800 0 Alibaba, “Tongyi Qianwen” adlı yapay zeka sistemini duyurdu. Yeni yapay zeka sisteminin Çin genelinde kamu ve kurumsal erişime açık olacağı belirtildi. Lansman, Çin’de yetkililerin yapay zeka sistemleri için müracaatları kabul etmesinin akabinde geldi.

Tongyi Qianwen’in İngilizce ve Çince metinler üzerine eğitilmiş ChatGPT benzeri bir lisan modeli olduğu tabir edildi. Alibaba’nın yapay zeka modelinin ChatGPT4’ün 10 katı parametre ile eğitildiği sav edildi. Alibaba, daha evvel Tongyi Qianwen mimarisine dayanan iki adet 7 milyar parametreli açık kaynak modeli yayınlamıştı. Tongyi Qianwen, beta test evresinde sadece hudutlu bir kullanıcı kümesinin kullanımına sunulmuştu.

Çin hükümeti, haziran ayında kamuya açıklanan tüm yapay zeka teknolojilerinin incelenmesi gerektiğini bildirmişti. Hükümetin yapay zeka ile ilgili kuralları 15 Ağustos’ta yürürlüğe girdi. Baidu, Tencent, TikTok ve ByteDance dahil olmak üzere önde gelen Çinli şirketlere onay verilmişti.

İçerik
Intel Core Ultra işlemcili dizüstü bilgisayarlar oldukça pahalı olacak

Intel dün Meteor Lake kod isimli 1. Kuşak Core Ultra ailesini resmen tanıttı. Core Ultra1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Oyunculara müjde: Starfield için türkçe yama çıktı

Bildiğiniz üzere 2023’ün beklenen oyunlarından olan Starfield, 1 Eylül itibarıyla erken erişime açıldı ve 6 Eylül'de tüm Xbox1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Nintendo Switch 2’nin çıkış tarihi ve fiyatı sızdırıldı

Wii U ile büyük bir başarısızlığa imza atan Nintendo, 2017 yılında hem taşınabilir hem de konut1

2 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.