KATEGORİLER
Kripto Al Sat

ADD Burs Başvurusu

İçindekiler

Ülkemizde öğrencilere yönelik olarak burs destekleri verilmeye devam ediliyor. Onlardan biri olarak ise karşımıza çıkanlar arasında Atatürkçü Düşünce Derneği burs başvurusu yer alıyor. Orta ve yükseköğrenim görmekte olan öğrencilerin eğitimlerini başarılı şekilde sürdürmeleri adına verilen burslardan biri olarak bilinir. Burstan öğrenciler çok kolay bir şekilde yararlanma şansına sahip olacaktır. Fakat bunun içinde öncellikli olarak  Atatürkçü Düşünce Derneği Şubelerinin yolunu  tutarak başvuruyu şahsen yapmaları gerekmektedir. Ayrıca ADD burs başvurusu, öğrencinin eğitimine devam edeceği yerde ki dernek şubesinden ya da genel merkezden de yapılabilmektedir. Aynı zamanda okulun bulunmuş olduğu yerde  dernek şubesi bulunmuyorsa o zaman en yakın şubenin yoluna gidilmesi gerekir. Başvuru süreci sona ermesiyle birlikte mevcut burs bütçesi ve öğrenci sayısı da göz önünde bulundurularak alacak sayısı belirlenmeye başlanacaktır.

ADD Burs Başvurusu İçin Hangi Şartlar Gerekiyor?

ADD burs başvurusundan yararlanabilmek adına mutlaka şartları yerine getirmeniz gerekir. Çünkü her öğrenci kafasına göre başvuru işlemlerini yapamaz. Öncelikle öğrencilerden alınan şartları taşıması gerekir. Bunun içinde taşımanız gereken şartları şu şekilde belirtmemiz mümkündür.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı bir birey olmak
 • Atatürk Düşünce Derneği üyesi olmak
 • Atatürk Düşünce Derneğinin en az bir üyesinin referansına sahip olmak
 • Maddi desteğe ihtiyacının olması
 • Yurt içinde eğitim kurumlarında okuyor olmak
 • Lisans ya da yüksek lisans öğrencisi olmak
 • başarısını belgelemek

ADD Burs Başvurusu İçin Hangi Belgeler İstenir?

Burs başvuru işlemlerini tamamlama hakkı elde eden öğrenciler içinde bazı belgeler talep edilmektedir. Sizden istenen bu belgeleri de mutlaka yerine getirmeniz gerekiyor. Doğal olarak Atatürkçü Düşünce Derneği Burs başvurusu için hangi gerekli belgelerin istediğini öğrenmek isteyebilirsiniz. Kimlik fotokopisi, öğrenci belgesi, İkametgah belgesi, Ailenin gelir durumunu gösteren belgenin hazırlanması gerekiyor. Bu işlemler başarılı şekilde tamamlandıktan sonra ise artık burs hakkından yararlanma ayrıcalığına sahip olursunuz. Ödemeler ise saymanlık tarafından hazırlanmış olan banka talimatı aracılığı ile tarafınıza yapılmaya başlanmış olur. Ayrıca kasım ayı itibariyle başlanır. Genel merkez  tarafından belirlenecek olan gün tespit edidikten sonra ödeme işlemleri başlanır.

İçerik
Düşük Bütçeli Hediye Fikirleri

Sevdiğimiz insanlara özel günlerde hediye almak istediğimizde seçim esnasında zorlanabiliyoruz. Hediye alacağımız insanı ne kadar1

2 dk. 12 Okundu
İçerik
Migren Tedavisi Nasıl Yapılır?

Migren, ataklar halinde ortaya çıkıp sıradan olmayan bir baş ağrısıdır. Nörolojik olarak tedavisi mümkün olan1

2 dk. 21 Okundu
İçerik
Çocuklar İçin Kredi Kartı

Çocuklar İçin Kredi Kartı - Reşit olmayanlar için kredi kartı kampanyalarının dışında 18 yaşına erişmemiş1

5 dk. 40 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.