KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Ziraat Bankası Sicili Bozuk Olana Kredi

Kara listede iseniz ve sicilinizin bozuk olduğunu düşünüyorsanız bu haber tam size göre, çünkü Ziraat bankası sicili bozuk olana kredi imkanı veriyor.

Yasal takipte borcunuz mu var. Ya da kredi kartları ile boğuşurken bir çıkış yolu mu arıyorsunuz. İşte şimdi Ziraat bankası sicili bozuk olana kredi 2022 yılı için nasıl olur onu görelim.

Bankalarla problem yaşayan ve kredi notu düşük olan vatandaşlar; bu kredi avantajını değerlendirerek bulundukları durumdan çıkabilir ve borç ödemesi yapabilirler. Bu tür krediler, genelde borç kapatma kredisi olarak da adlandırılırlar ve bazı bankalar borç kapatma belgeleri de talep edebilirler.

Ziraat bankası sicili bozuk olana kredi şartları detaylarına geçmeden önce, benzer olabileceğini düşündüğümüz bir içeriğimizi de sizlere önermek istiyoruz.

Ziraat Bankası sicili bozuk olana kredi konusunda bilinmesi gereken diğer noktalar ise şu şekilde listelenebilir;

 • Bu kredi durumu iyi olup, kredi notu normal kredi çekimine müsait olan kişilere verilmez, sadece kredi notu sorun olan kişilerde borç kapatma kredisi olarak çekilebilir.
 • Adına açılmış icra dava dosyası ve yasal takip olan vatandaşlar bu kredilerden yararlanamaz. Bu durumda olan kişiler hiçbir şekilde bankalardan kredi ve kredi kartı alamıyor.
 • Ziraat Bankası sicili bozuk olana kredi başvurusu banka şubelerinden yapılmalıdır.
 • Mobil uygulama ve internet bankacılığı üzerinden Ziraat sicili bozuk olana kredi başvurusu yapılamıyor.

Ziraat Bankası Kredi Şartları

Ziraat bankası sicili bozuk olana kredi şartları, diğer kredi şartlarından biraz daha esnek olmakla beraber, yine de bazı talepler mevcuttur. Bu belgeler ve istenen evraklar tam olarak tamamlanmazsa, başvuru geçerli olmayacaktır. Bu tür durumlarda sizden talep edilen belgelerin tamamı şube yetkililerine teslim edilmelidir. Ziraat bankası sicili bozuk olana kredi 2022 şartları şu şekilde oluşmaktadır;

 • Başvuruyu krediyi çekecek kişinin kendisi yapmalıdır ve başvurular Ziraat Bankası şubelerinden gerçekleştirilecektir.
 • Başvuru esnasında banka kredi notu sorgulaması yapılacak ve düşük puan olduğu görüldüğü zaman, borç kapatma yani Ziraat Bankası sicili bozuk olana kredi başvurusu yapılacaktır.
 • Sabit bir geliriniz yoksa eğer ipotek işlemleri için ev, araç, taşınmaz gibi mal varlıklarınız kontrol edilir. Eğer bunlar da karşılamıyorsa, kefil yöntemine başvurulur.
 • Banka puanı 0 olan, geçmişte banka kırmızı listeye girmiş ve hala 5 yılı doldurmamış kişilere kredi çıkmayacaktır. Bu çok önemli bir durumdur, adınıza kayıtlı borç, avukata düştüyse, artık kredi çekemiyorsunuz demektir.
 • Henüz yasal takibe girmemiş borçlar için kredi başvurularında, devlet memurları için maaştan kesinti, özel sektörde çalışanlar için çalıştıklarını ispatlayan maaş bordrosu talep edilir.

Sonuç olarak, Ziraat bankası sicili bozuk olana kredi çekmek isteyenlerin yukarıdaki şartları göz önünde bulundurarak başvurması gerekir.

İçerik
Xiaomi Redmi Note 8 Pro İnceleme

Xiaomi hayatımıza hızlı bir giriş yaptı ve kısa süre içerisinde adından bahsettirmeyi başardı. Son zamanlar1

2 dk. 10 Okundu
İçerik
Cep Telefonu Kaskosu Nedir?

Cep Telefonu Kaskosu Nedir? Telefon kaskosu, telefonu çarpma ya da düşürme, sıvı teması, yüksek voltaj,1

2 dk. 16 Okundu
İçerik
Göğüs Büyütme Ameliyatı 2022

Göğüs Büyütme Ameliyatı 2022 - Kadınların estetiğinin en önemli parçalarından birini göğüsler oluşturuyor. Bu nedenle1

4 dk. 45 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.