KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Uykusuzluğa Ne İyi Gelir?

Uykusuzluğa Ne İyi Gelir? Günümüzde uykusuzluğa iyi gelen birçok doğal çözüm bulunur. Bu doğal çözümleri tüketerek uykusuzluk sorunundan kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Bu yiyecekler şu şekildedir;

Süt ve Süt Ürünleri: Yatmadan önce ılık süt içmek vücudu yatıştırıcı özelliği bulunur. Bu özelliği sayesinde uykuya daha kolay dalarsınız. Ayrıca yoğurt ve ayran uykuya geçmenize yardımcı olur.

Muz: Muz tüketmeniz halinde kaslar gevşer. Muzun içerisinde bulunan magnezyum ve potasyum sayesinde kaslar kolay bir şekilde gevşer. Gevşediğiniz sırada daha kolay uykuya dalarsınız.

Marul: Marul tüketerek aynı şekilde kasların gevşemesini sağlayabilirsiniz. Akşam saatlerinde tüketilmesi halinde uykuya dalmak daha kolay hale gelir.

Ceviz: Gün içerisinde düzenli bir şekilde ceviz tüketilirse melatonin hormonu çalışır. Uykusuzluk sorunu için çok etkili bir çözümdür.

Bal: Gün içerisinde bir kaşık bal tüketerek uykusuzluk sorununa iyi gelir. Özellikle papatya çayının içerisine bal eklendiği zaman mükemmel bir karışım elde edilmiş olunur.

Brokoli: İçerisinde bulunan mineraller sayesinde kaslar gevşer. Sinirlerin ve kasların gevşemesiyle birlikte uykusuzluk sorunu ortadan kalkar. Gece yatmadan önce tüketilmesi halinde uykuya dalabilirsiniz.

Yulaf Ezmesi: Yulaf Ezmesinin içerisinde magnezyum, potasyum bulunur. Zengin içeriği sayesinde kahvaltılarda tüketilebilir. Ayrıca gece saatlerinde tüketildiğinde uykunun getirilmesine yarar. Yulaf ezmesini uzmanlar sütle birlikte tüketmeyi önermektedir. Bu şekilde tüketildiğinde geceleri uykuya daha kolay dalabilirsiniz.

Bunun gibi yiyecekleri tüketerek uykusuzluk sorunlarınızı kolay bir şekilde giderebilirsiniz.

Uykusuzluk Nedenleri

Günümüzde birçok kişi geceleri uyumakta zorlanabilmektedir. Durum böyle olunca geceleri uyuyamayan kişiler gündüzleri uyuyabilmektedir. Uykusuz kalan insanlar durduk yere uykusuz kalmazlar. Bununla alakalı birçok neden bulunur. Bu nedenler;

 • Çevresel Faktörler
 • Depresyon
 • Bunalım
 • Stres
 • Maddi Sıkıntılar
 • Sağlık Sorunları
 • Aşırı kafein tüketimi
 • İlaç kullanımı
 • Sağlıksız yaşam tarzı
 • Teknoloji bağımlılığı

şeklinde sıralanabilir. Özellikle günümüzde birçok kişi teknolojiyle fazla zaman geçirerek bu konuda geceleri uykuya geçiş evresinde gereksiz yere direnmektedir. İnsanların teknolojik cihazlarla fazla ilgilenmesinin nedeni ilgisini çok çekmesi ve bunun uykusundan daha değerli olmasını hissetmesidir. Bu nedenle bozulan uyku düzeni bir süre sonra alışkanlığa dönüşebilmektedir.

İçerik
Mevsim Salatası Nasıl Yapılır?

Mevsim Salatası Nasıl Yapılır? Mevsim salatası malzemelerine bakarsak şunları sıralayabiliriz;  1/2 adet göbek marul, 1/21

2 dk. 6 Okundu
İçerik
Instagram Keşfete Düşme Teknikleri

Instagram, popüler gönderilerin sergilendiği keşfet adı verilen bir bölüme sahiptir. Bu alanda Instagram kullanıcıları takip1

2 dk. 9 Okundu
İçerik
ADD Burs Başvurusu

Ülkemizde öğrencilere yönelik olarak burs destekleri verilmeye devam ediliyor. Onlardan biri olarak ise karşımıza çıkanlar1

2 dk. 10 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.